Informacje dotyczące użytkowania Canon Eos 350d

Użytkowanie aparatu Canon Eos 350d jest proste i intuicyjne. Aparat ma wyświetlacz LCD, który pokazuje wszystkie niezbędne informacje dotyczące użytkowania, w tym informacje o aktualnym poziomie baterii, aktualnym ustawieniu ISO, a także aktualnym rozmieszczeniu matrycy. W aparacie Canon Eos 350d znajdują się również wbudowane tryby automatyczne i półautomatyczne, które pozwalają na szybkie i łatwe ustawienie wszystkich parametrów aparatu. Dzięki temu można uzyskać zdjęcia o znakomitej jakości, nawet bez znajomości zaawansowanych technik fotografowania.

Ostatnia aktualizacja: Informacje dotyczące użytkowania Canon Eos 350d

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

-Szymon-- 20 Sep 2010 18:16 5523 0

 • #1

  Level 11  

  #1

  Jest to kiepski skan instrukcji ale całkiem czytelny i po polsku

Wybierz potrzebne Ci materiały pomocy

 • Tu znajdziesz najnowsze sterowniki do swojego produktu

 • Oprogramowanie, które zapewni Ci jeszcze lepsze wrażenia z pracy z naszymi produktami

 • Przydatne przewodniki, dzięki którym wykorzystasz potencjał swojego produktu

 • Przejrzyj aplikacje współpracujące z Twoim produktem

 • Tu znajdziesz najnowsze oprogramowanie układowe swojego produktu

 • Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj do sekcji najczęściej zadawanych pytań

 • Poznaj najnowsze wiadomości o swoim produkcie

 • Znajdź rozwiązania błędów, których kody wyświetla Twój produkt

 • Poznaj dane techniczne swojego produktu

Left Right

Inne przydatne pozycje...

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub pocztą e-mail, aby uzyskać pomoc techniczną

Canon iD

Zarejestruj produkt i zarządzaj kontem Canon ID

Naprawa

Wyszukaj punkt serwisowy i przydatne informacje dotyczące procedury napraw

lub

EOS 350D Digital został wyposażony w mający bardzo niski poziom szumów czujnik CMOS, o rozmiarach APS-C i rozdzielczości 8 mln pikseli. Jest on sterowany tym samym procesorem obrazu DIGIC II, który można spotkać w canonowskiej serii profesjonalnych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych i umożliwia fotografowanie z szybkością 3 zdjęć na sekundę, z możliwością zrobienia 14 zdjęć w jednej serii. Aparat ma złącze USB 2. 0 Hi-Speed, możliwość równoczesnego zapisu pliku RAW i dużego pliku JPEG i osiąga gotowość do zdjęć w ciągu 0. 2 s od włączenia. Jest on o ponad 10% lżejszy i 25% mniejszy niż EOS 300D.

Dla kogo jest ten aparat
Ze swoim prostym językiem menu, intuicyjnym sterowaniem i ustawieniami domyślnymi przeznaczonymi do codziennego, powszechnego użytku, EOS 350D Digital jest przeznaczony dla użytkowników cyfrowych kompaktów, którzy chcą rozszerzyć swą kreatywność i dla użytkowników lustrzanek jednoobiektywowych na film, którzy czekali na jakość, jaką zapewnia rozdzielczość 8 mln pikseli przy tym poziomie cenowym. W sklepie będzie można kupić sam korpus, lub zestaw składający się z aparatu i nowego obiektywu EF-S 18-55mm f/3. 5-5. 6 II.

Ulepszenia w porównaniu z EOS-em 300D

Najważniejszym ulepszeniem jest nowy czujnik obrazowy CMOS i wysokowydajny przetwornik obrazu DIGIC II. Do innych ulepszeń należy zaliczyć uwzględniający odległość od fotografowanego obiektu pomiar błysku w systemie E-TTL II, umożliwiający łatwe, stałe i precyzyjne naświetlenie błyskiem. Użytkownik może teraz wybierać spośród trzech trybów pracy autofokusa: One-Shot AF, AI SERVO i AI Focus. Zapis na kartę pamięci jest 3. 5 raza szybszy, a protokół komunikacji z komputerem został unowocześniony do USB 2. 0 Hi-Speed, co umożliwia szybsze „przerzucanie” zdjęć. Dodano również możliwość zablokowania lustra w górnym położeniu i synchronizację błysku na drugą kurtynę migawki. 
Aparat ma również ten sam tryb zdjęć czarno-białych, jaki zastosowano w EOS-ie 20D. Umożliwia on robienie zdjęć czarno-białych z różnymi efektami filtrów. Dostępna jest też korekta zrównoważenia bieli dla odchyleń niebieski/bursztynowy i czerwony/zielony w +/-9 poziomach, a bracketing zrównoważenia bieli rozszerzono w kierunku odchylenia czerwony/zielony. Do standardowo dołączanego oprogramowania dodano program do obróbki plików RAW Digital Photo Professional - ten sam, który jest dołączany do EOS-a 1Ds Mark II.

Czujnik o niskim poziomie szumów i precyzyjna optyka

Czujnik CMOS ma zmienione ułożenie pikseli, a ich umiejscowienie ma poprawioną pojemność aby izolować jakikolwiek ładunek statyczny pozostający po zresetowaniu miejsca piksela. Jest to następnie odejmowane od ekspozycji aby zmniejszyć jakiekolwiek przypadkowe zakłócenia obrazu. Poprawa jego jakości technicznej jest zauważalna szczególnie na zdjęciach robionych z długim czasem otwarcia migawki i wysoką światłoczułością i daje efekt w postaci bardziej równomiernego odwzorowania jednolitych powierzchni, takich jak błękitne niebo. Niski poziom szumów czujnika CMOS drugiej generacji zapewnia czyste obrazy w zakresie światłoczułości od ISO 100 do ISO 1600. 
Czujnik obrazowy wielkości APS-C „wydłuża” ogniskową obiektywu o 1. 6x w porównaniu z aparatami na film 35 mm. Mocowanie obiektywu EF-S pracuje bez problemu z ponad 60 obiektywami EF Canona - największym na świecie systemem wymiennych obiektywów. Jest ono również kompatybilne z czterema obiektywami EF-S, opracowanymi dla cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych Canona z czujnikiem obrazowym wielkości APS-C (EOS 20D i EOS 300D) - w tym również z nowym obiektywem EF-S 60 mm f/2. 8 Macro USM.

Szybsze przetwarzanie dla lepszych rezultatów

„Sercem” całej wydajności aparatu jest szybki canonowski procesor obrazu DIGIC II (Digital Image Core - rdzeń obrazu cyfrowego) - taki sam, jak w aparatach z profesjonalnej serii Canona EOS-1D Mark II i EOS-1Ds Mark II. DIGIC II jest canonowskim procesorem obrazu drugiej generacji, zbudowanym specjalnie żeby poradzić sobie ze złożonymi algorytmami potrzebnymi do uzyskania maksymalnej jakości obrazu i optymalnie przetwarzać funkcje takie jak zrównoważenie bieli i odwzorowanie kolorów. Dzięki umieszczeniu najważniejszych funkcji w jednym procesorze, DIGIC II dostarcza zdjęcia o znakomitej jakości technicznej bez obniżania szybkości pracy aparatu. - Jakość obrazu cyfrowego zależy od trzech czynników: jakości obiektywu, wydajności czujnika obrazowego i możliwości przetwarzania obrazu - mówi Jensen. - Canon jest wynalazcą, projektantem i producentem najważniejszych komponentów w każdym z trzech krytycznych obszarów technologicznych: obiektywów, czujników CMOS i procesorów obrazu. Dzięki temu, że w każdej z tych sfer technologii mamy czołową pozycję, EOS 350D Digital oferuje wszystko, co najlepsze.

Lepsze nastawianie ostrości

Przy automatycznym nastawianiu ostrości można wybierać pomiędzy One Shot AF (przy nastawianiu ostrości do pojedynczego zdjęcia), AI SERVO AF (dla śledzenia ostrością - z przewidywaniem, gdzie ją nastawić w momencie otwarcia migawki - obiektów zbliżających się z szybkością do 50 km/h do odległości 10 m) i AI Focus AF (przełącza automatycznie pomiędzy One Shot AF i AI SERVO jeśli wykryty zostanie ruch obiektu). W porównaniu z EOS-em 300D jest to poprawa - teraz można bezpośrednio wybrać jeden z tych trybów. Aby nastawianie ostrości było jeszcze bardziej wszechstronne, można wybierać aktywny punkt nastawiania ostrości przyciskiem krzyżowym lub głównym kółkiem nastawczym. Ze wszystkimi obiektywami EF dostępna jest przez cały czas funkcja ręcznego poprawiania ostrości, a nowa matówka Precision Matte zapewnia jaśniejszy obraz w celowniku, co ułatwia dokładniejsze ręczne nastawianie ostrości.

Poprawiona lampa błyskowa
Otwierana wbudowana lampa błyskowa ma liczbę przewodnią 13 i w porównaniu z EOS-em 300D jest umieszczona wyżej nad osią optyczną obiektywu (95. 5 mm), co pomaga zmniejszyć efekt „czerwonych oczu” i ograniczyć możliwość powstania cienia rzucanego przez osłonę obiektywu. Kąt rozsyłu światła został rozszerzony, żeby lampa mogła pokryć błyskiem pole widzenia obiektywu 17 mm. Zarówno dla lampy wbudowanej, jak i zewnętrznych lamp błyskowych Speedlite z serii EX dostępna jest korekcja błysku w zakresie +/-2 stopni w działkach co 1/3 lub co 1/2. Najwyższej klasy kontrola ekspozycji
W EOS-ie 350D Digital zachowano dokładny pomiar światła z 35-polowej matrycy w systemie TTL (przez obiektyw). Można już wybierać ręcznie jeden z trzech sposobów pomiaru światła (matrycowy, z wycinka kadru i centralnie ważony), a korekcja ekspozycji i autobracketing są dostępne w działkach co 1/2 lub co 1/3. EOS 350D Digital zachował znane z EOS-a 300D popularne programy tematyczne, takie jak portret nocny, sport, zdjęcia z bliska, krajobraz, portret i wyłączenie lampy błyskowej.

Wszechstronność fotografowania
Zakres czasów otwarcia migawki rozszerzono od 30 s do 1/4000 s plus B i krótki czas synchronizacji z lampą błyskową przy 1/200 s. Gniazdo karty pamięci obsługuje karty CompactFlash typu I i II o pojemności 2GB lub więcej. Dostępne jest (dokupowane oddzielnie) bezprzewodowe lub przewodowe zdalne sterowanie. Siedem zaprogramowanych ustawień zrównoważenia bieli (takich jak chmury, światło żarowe, światło świetlówek itp. ) i możliwość ustawienia autobracketingu zrównoważenia bieli (WB-BKT) w zakresie +/-3 stopni sprawiają, że kolory zdjęć będą takie same, jak widzi je fotografujący.

 • Polska strona producenta
 • Zagraniczna strona producenta
 • Recenzja aparatu na dpreview. com
 • Galeria zdjęć wykonanych aparatem

Nowy EOS 350D to następca modelu EOS 300D. Jest mniejszy, ale szybszy od poprzednika, oferuje zdecydowanie ciekawszy zestaw funkcji i wyposażony jest w sensor CMOS o rozdzielczości 8 mln pikseli.

Informacje dotyczące użytkowania Canon Eos 350d

Bezpośredni link do pobrania Informacje dotyczące użytkowania Canon Eos 350d

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Informacje dotyczące użytkowania Canon Eos 350d