Instrukcja BHP, użytkowania, pielęgnacji i instalacji Electrolux Ewf1142bewa

Instrukcja BHP, użytkowania, pielęgnacji i instalacji Electrolux Ewf1142bewa to kompleksowe i szczegółowe instrukcje, które powinny być przestrzegane, aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawne działanie pralki. Instrukcja BHP zawiera wskazówki dotyczące poprawnego użytkowania sprzętu, w tym bezpiecznej obsługi, minimalizacji ryzyka obrażeń i wyłączenia urządzenia po zakończeniu użytkowania. Instrukcja obsługi zawiera instrukcje dotyczące ustawień i funkcji, włącznie z programami prania i pielęgnacją urządzenia. Instrukcja instalacji zawiera instrukcje dotyczące podłączenia urządzenia, zabezpieczenia przeciw zalaniu i utrzymania urządzenia w optymalnej formie. Wszystkie te instrukcje są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajne działanie pralki Electrolux Ewf1142bewa.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja BHP, użytkowania, pielęgnacji i instalacji Electrolux Ewf1142bewa

Instalacja Windows 10 nie należy do trudnych zadań, ale przed kimś, kto nigdy wcześniej tego nie robił, stoi kilka wyzwań i dylematów. Niezbędne jest właściwe przygotowanie nośnika instalacyjnego, wstępne skonfigurowanie komputera i wreszcie wybór co najmniej kilku kluczowych opcji już na etapie instalacji Windowsa 10.

Jeśli więc planujesz zaktualizować swój komputer w wyniku zakończonego wsparcia Windowsa 7 lub po prostu właśnie złożyłeś nowy zestaw i chcesz na nim zainstalować Windowsa 10, w tym poradniku wytłumaczymy, jak się za to zabrać.

Windows 10 nie taki straszny, jak go malują – stosunkowo prosty interfejs może się podobać.

W przypadku, gdy Windows 10 będzie instalowany na komputerze, który dotychczas działał na przykład pod kontrolą Windowsa 7, w pierwszej kolejności koniecznie skopiuj wszystkie potrzebne zdjęcia i inne dokumenty na zewnętrzne nośniki. Tak zwana "czysta instalacja" Windowsa 10 sprawi, że twój komputer będzie jak nowy – wszystkie dotychczasowe pliki zostaną z niego usunięte. pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

Jeżeli nie wiesz, jaka wersja Windowsa 10 jest dla ciebie odpowiednia, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym tłumaczymy czym różni się Windows 10 Home od wersji Pro oraz wyjaśniamy różnice pomiędzy licencjami BOX, ESD oraz OEM.

Pobieranie instalatora

Przed zainstalowaniem Windowsa 10, warto w pierwszej kolejności pobrać jego najnowszy obraz na pendrive'a (lub płytę DVD) – także wówczas, jeśli jesteś w posiadaniu licencji BOX i dysponujesz oryginalną pamięcią USB z instalatorem.

Windows 10 stale się zmienia i pobranie nowszego instalatora poskutkuje skróceniem czasu późniejszych aktualizacji. Czasem nowsze wersje instaluje się nieznacznie inaczej – nasz poradnik opieramy na obrazie Windowsa 10 pobranym z serwerów Microsoftu 14 stycznia 2020 roku i do instalacji wybieramy Windowsa 10 Home. pl/MjI2LnBuYgsoUDpdbQ5vHmsIbgcrV2FIPBB2TG0WYlt-AHwWbRwgDWdWIwwwED0YJlU-Dy8MYxolHQUDIxIoGWZ8KRkxWnRecAJ_QXMQfFxwBH9bb0Z8CH4feFp3QGBTfVB7QyNBfFx8B38LdUd_XGdCIglgCA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="Pobieranie Windowsa 10 przez Media Creation Tool. pl/ZTcyMjYudTUCGztZdg54IEFDbwMwV3Z2Flt3SHYWdWJXTzVFMBg9egcWLxg8BSg7BAssByBbKjhMMCALPhApey0cOhl2TG5tU0piWzxEbG1VSnhHakQ4Y05NeV9sWGNgAU5gC21EbGFWSihda0dsehMXKkgk" srcset="https://v. pl/ZTcyMjYudTUCGztZdg54IEFDbwMwV3Z2Flt3SHYWdWdRSjVFMBg9egcWLxg8BSg7BAssByBbKjhMMCALPhApey0cOhl2TG5tU0piWzxEbG1VSnhHakQ4Y05NeV9sWGNgAU5gC21EbGFWSihda0dsehMXKkgk 323w, https://v. pl/ZTcyMjYudTUCGztZdg54IEFDbwMwV3Z2Flt3SHYWdWJXTzVFMBg9egcWLxg8BSg7BAssByBbKjhMMCALPhApey0cOhl2TG5tU0piWzxEbG1VSnhHakQ4Y05NeV9sWGNgAU5gC21EbGFWSihda0dsehMXKkgk 646w" alt="Pobieranie Windowsa 10 przez Media Creation Tool. pl/ZTcyMjYudTUCGztZdg54IEFDbwMwV3Z2Flt3SHZEbCxMECANdxE1NhEcPRg2Eig1DgBjGjVaEzkCHigZdjs_IxBWdF5gRWl7Uhx8XGBDaWFOSnwIblhuYFZMYFNtF215Ak18XGxAaTFUS39cdwU0M0EE"/>

Pobieranie Windowsa 10 przez Media Creation Tool.

Na szczęście, aby samodzielnie utworzyć nośnik instalacyjny, nie trzeba być wielkim znawcą. Microsoft udostępnia oficjalne narzędzie Windows 10 Media Creation Tool, które samodzielnie pobierze najnowszy obraz systemu i utworzy nośnik instalacyjny USB lub pobierze ISO, by nagrać je na płytę DVD. Wystarczy postępować według instrukcji kreatora (w praktyce akceptując postanowienia licencyjne i klikając kilka razy "dalej"). Szczegółów dowiecie się z naszego filmu:

Aby utworzenie nośnika instalacyjnego USB było możliwe, należy przygotować pendrive'a o pojemności co najmniej 8 GB. Nośnik zostanie automatycznie sformatowany, więc należy się liczyć z utratą wszystkich plików, które są na nim zapisane – wcześniej trzeba więc zadbać o kopię zapasową. Warto wybrać urządzenie z USB 3. 0, aby przyspieszyć całą operację.

Czas pobierania obrazu Windowsa 10 i tworzenia nośnika instalacyjnego zależy od wydajności komputera, pendrive'a, a przede wszystkim prędkości połączenia z internetem. W przypadku łącza 60 Mb/s i pendrive'a z USB 3. 0, cała operacja powinna się zamknąć w kilkunastu minutach.

Przygotowanie BIOS-u / UEFI

Aby rozpoczęcie instalacji Windowsa 10 z nośnika USB było w ogóle możliwe, komputer musi być chętny do uruchomienia oprogramowania z pendrive'a w pierwszej kolejności, przed próbą włączenia starego systemu z dysku.

**W większości przypadków właściwe ustawienia są domyślnie aktywne i nie ma konieczności ich zmieniania – wystarczy przejść do kolejnego punktu opisującego sam proces instalacji Windowsa 10, a tutaj wrócić dopiero w przypadku wystąpienia problemów. pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

By sprawdzić opisywane opcje, należy zacząć od włączenia BIOS-u (lub UEFI). Można to najczęściej zrobić poprzez szybkie wciskanie klawisza Del, F1 lub F2 (jest to zależne od konkretnego komputera) na klawiaturze zaraz po użyciu przycisku zasilania w komputerze, by go włączyć. Po wyświetleniu BIOS-u / UEFI, zadaniem użytkownika będzie znalezienie sekcji z informacjami o kolejności urządzeń podczas uruchamiania (ustawienia te można najczęściej znaleźć w opcjach Boot / Boot Order**). pl/ODI2LmpwYCUoUDpeXwxtMGsIbgQZVWNmPBB2T18UYHV-AHwVXx4iI2dWIw8CEj82JlU-DB0OYTQlHQUAERAqN2Z8KRoDWHZwcAJ_QkVFKyd9Cn5dXUR3IC0feFRGE2J8fVEoQEIULHV9VylVQU99cmdYPApSCg" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="Ustawienia uruchamiania na przykładzie Intel Visual BIOS. pl/ODE4MjYuYCUkVjtZdg5tMGcObwMwV2NmMBZ3SHYWYHJxAjVFMBgoaiFbLxg8BT0rIkYsByBbPyhqfSALPhA8awtROhl2THt9dQdiX2sRLHB9Bn1Hak0rIGgAdFw9WHdwJlBgWDoWfnAgUXVbYUd5ai9EKkgk" srcset="https://v. pl/ODE4MjYuYCUkVjtZdg5tMGcObwMwV2NmMBZ3SHYWYHd3BzVFMBgoaiFbLxg8BT0rIkYsByBbPyhqfSALPhA8awtROhl2THt9dQdiX2sRLHB9Bn1Hak0rIGgAdFw9WHdwJlBgWDoWfnAgUXVbYUd5ai9EKkgk 323w, https://v. pl/ODE4MjYuYCUkVjtZdg5tMGcObwMwV2NmMBZ3SHYWYHJxAjVFMBgoaiFbLxg8BT0rIkYsByBbPyhqfSALPhA8awtROhl2THt9dQdiX2sRLHB9Bn1Hak0rIGgAdFw9WHdwJlBgWDoWfnAgUXVbYUd5ai9EKkgk 646w" alt="Ustawienia uruchamiania na przykładzie Intel Visual BIOS. pl/ODE4MjYuYCUkVjtZdg5tMGcObwMwV2NmMBZ3SHZEeTxqXSANdxEgJjdRPRg2Ej0lKE1jGjVaBikkUygZdjsqMzYbdF5gRXxrcAYpCW1NfXRoB3UOPVh7fXNQYFJtFitpd1cuW20QKnx0DH9cdx8_I2dJ"/>

Ustawienia uruchamiania na przykładzie Intel Visual BIOS.

Celem jest upewnienie się (i ewentualna zmiana ustawień), czy kolejność sprzętów na liście odpowiada temu, co chcemy osiągnąć – naszym celem jest instalacja Windows 10 z nośnika USB, a więc to urządzenia USB muszą być brane pod uwagę przed dyskami twardymi. Po zmianie tych ustawień należy opuścić BIOS / UEFI i zapisać w nim zmiany (oprogramowanie najczęściej samo to zaproponuje przy próbie wyjścia z ustawień).

Instalacja Windows 10

Jeśli kopia zapasowa plików została już wykonana i dysponujesz właściwym nośnikiem instalacyjnym, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć instalację. By to zrobić, włóż pendrive'a do komputera i ponownie uruchom system – zgodnie z wcześniejszymi ustawieniami w BIOS-ie / UEFI, komputer powinien w pierwszej kolejności załadować instalator systemu z pamięci przenośnej. pl/ZWE5LnBudTYkVzpdbQ54I2cPbgcrV3Z1MBd2TG0WdWZyB3wWbRw3MGtRIwwwEColKlI-Dy8MdCcpGgUDIxI_JGp7KRkxWmNjfAV_QXRCPDV8VHRYbxNqMiMYeFohRHc1dAN0Q3VEYjZ2UypfdRA7bmtFIglgCA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Od tego momentu należy postępować według poleceń kreatora. pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

Język, godzina i klawiatura

Pierwszy etap instalacji to wybór języka, formatu daty i godziny oraz klawiatury. Domyślnie proponowany jest oczywiście język Polski i właściwe mu formaty. Wystarczy przejść do kolejnego kroku, klikając przycisk "Dalej". pl/OWExLnBuYDYkGjpdbQ5tI2dCbgcrV2N1MFp2TG0WYGZySnwWbRwiMGscIwwwED8lKh8-Dy8MYScpVwUDIxIqJGo2KRkxWnZjfEh_QXMRfmVzQX9Zb0IrZiNVeFkjTGI1fBspQyBMfmQhHnULJkwuZmsIIglgCA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Klucz licencyjny i umowa

Następnie wybieramy opcję "Zainstaluj teraz", a w następnym kroku wpisujemy klucz licencyjny dla danego systemu. Można to również zrobić później, wybierając opcję "Nie mam klucza produktu". Wówczas trzeba jednak wybrać właściwą wersję Windowsa 10 do instalacji – w tym przypadku Home.

[1/2]

Kolejny krok to zgoda na postanowienia licencyjne oraz wybór właściwej opcji instalacji. Chcąc przeprowadzić tak zwaną "czystą instalację" Windowsa 10, należy wybrać opcję "Niestandardowa: tylko zainstaluj system Windows".

[1/2]

Wybór partycji

Przechodzimy do jednego z najważniejszych etapów, czyli wyboru dysku i partycji instalacji systemu. Jeśli w komputerze zainstalowany jest tylko jeden fizyczny dysk twardy, który wcześniej nie był używany, wystarczy kliknąć jedyną dostępną na liście pozycję i utworzyć nową partycję (klikając w przycisk "Nowa"), na którą trafi system (będzie to "Dysk C" docelowo widoczny w systemie). pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

Rozmiar należy wskazać w megabajtach. Chcąc uzyskać partycję o rozmiarze 80 GB, należy wybrać 81920 megabajtów (80×1024 megabajty). Partycja nie musi zajmować całego dysku. Pozostałe miejsce można przypisać kolejnym partycjom później, już po instalacji Windowsa 10.

[1/2]

Jeśli w komputerze znajduje się więcej partycji i dysków i są na nich potrzebne dane – raz jeszcze upewnij się, że masz ich kopię zapasową. Jeśli pomylisz się na etapie wyboru odpowiedniej partycji w tym momencie, stracisz wszystkie dokumenty. Po wybraniu odpowiedniej partycji należy przejść do kolejnego etapu.

Uwaga – instalator automatycznie utworzy dodatkowe, niewielkie partycje na potrzeby systemu operacyjnego. To nieuchronne i nie należy się tym przejmować.

Instalacja rozpoczęta!

Windows przystępuje teraz do przygotowania i instalacji systemu. Zależnie od wielu czynników, a głównie wydajności procesora i dysku, proces ten może zająć od kilku do kilkunastu minut. Warto uzbroić się w cierpliwość. pl/MWRjLnBuYjYzCDpdbQ5vI3BQbgcrV2F1J0h2TG0WYmZlWHwWbRwgMHwOIwwwED0lPQ0-Dy8MYyc-RQUDIxIoJH0kKRkxWnRja1p_QSFDeWQ3Uy1cbxQoZTBHeF57R2A1a1x0Q3NMKWFiDCgNJEQpNHwaIglgCA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Cierpliwość w cenie

Podczas instalacji Windowsa 10, system wielokrotnie będzie wyświetlać różnego rodzaju ekrany ładowania. Warto być cierpliwym, bo mogą się wyświetlać przez dobrych kilka minut. Wszystko zależy od wydajności komputera. Instalacja na "klasycznym" dysku talerzowym jest zauważalnie dłuższa, niż w przypadku dysków SSD.

[1/2]

Pierwsze elementy konfiguracji

Przechodzimy do etapu wprowadzania pierwszych kluczowych dla systemu informacji – jeśli kupiłeś nowy laptop z Windowsem 10 w sklepie, pierwsze uruchomienie zaczynałeś najpewniej właśnie od tego etapu. Na początek wybór regionu i układu klawiatury. Jeśli nie masz specyficznych wymagań, nie warto tutaj nic zmieniać i wystarczy po prostu przejść do kolejnych kroków.

[1/2]

Logowanie i zabezpieczenia

Kolejny etap to kwestie bezpieczeństwa i logowania. Windows prosi o zalogowanie się swoim kontem użytkownika Microsoft. Jeśli robisz to po raz pierwszy, konieczne będzie założenie nowego konta. Utworzony zostanie nowy adres oraz hasło, które w przyszłości można oczywiście w każdej chwili ponownie zmienić.

[1/2]

Takie konto pozwala automatycznie synchronizować ustawienia pomiędzy kilkoma użytkownikami tego samego użytkownika, korzystać ze Skype'a czy chmury OneDrive.

[1/2]

Na koniec pozostaje utworzenie PIN-u, który umożliwi szybsze logowanie do komputera. Metodę logowania podczas włączania Windowsa 10 można w przyszłości w każdej chwili zmienić z poziomu ustawień systemu.

[1/2]

Chmura i inne udogodnienia

Konfiguracja zmierza ku końcowi. Teraz Windows zaproponuje włączenie kilku funkcji, w tym synchronizacji historii aplikacji, dostępu do zdjęć i SMS-ów z telefonu i zapisywania plików w chmurze OneDrive zamiast jedynie lokalnie. Ponadto można na tym etapie włączyć próbną wersję pakietu Office lub wprowadzić klucz produktu, jeśli użytkownik jest w jego posiadaniu.

[1/2]
[1/2]

Do wszystkich tych funkcji można oczywiście wrócić w przyszłości. Jeśli teraz zdecydujesz się na przykład włączyć OneDrive'a, w przyszłości będzie można z niego zrezygnować – i na odwrót. Wybory na tym etapie zależą więc wyłącznie od osobistych preferencji.

Kluczowe wybory

Na koniec pozostaje szereg pytań związanych z telemetrią i dostępem do czujników komputera. Windows zapyta, czy może gromadzić pełne, czy tylko podstawowe informacje, uzyskiwać dostęp do lokalizacji czy identyfikatora treści reklamowych. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone na kolejnych etapach kreatora. Wybór zależy więc ponownie wyłącznie od użytkownika i jego podejścia do kwestii prywatności. Wśród kwestii do rozwiązania znajdą się między innymi następujące:

[1/2]
[1/2]

Ostatnie szlify i koniec!

To już koniec. System przeprowadza ostatnią konfigurację, która może potrwać kilka minut i kończy instalację. Od tego momentu Windows 10 jest gotowy do działania i można z niego korzystać.

[1/2]

Niewykluczone, że tuż po instalacji Windows Update zdecyduje się pobrać dodatkowe aktualizacje i sterowniki. Poskutkuje to koniecznością ponownego uruchomienia komputera, o czym Windows poinformuje przez próbą zamknięcia komputera.

Jeżeli "przesiadasz się" na Windowsa 10 z Windowsa 7, zachęcamy do lektury naszych poradników, w których tłumaczymy, jak dopasować system do swoich potrzeb:
• Dostosowywanie interfejsu,
• Konfiguracja aplikacji UWP.

Ważne: Ten artykuł ma zastosowanie wyłącznie w przypadku instalacji 32-bitowego systemu operacyjnego. Nie dotyczy on systemów 64-bitowych.

WPROWADZENIE

W tym artykule opisano opcje instalacji systemu Windows Vista w wersji przeznaczonej dla klientów indywidualnych. Nie zawiera on informacji na temat systemu Windows Vista w wersjach Windows Vista Starter, Windows Vista Enterprise lub wersjach instalowanych w ramach licencji zbiorczych firmy Microsoft.

Metoda używana do zainstalowania systemu Windows Vista zależy od odpowiedzi na następujące pytania:

 • Czy masz licencję na uaktualnienie systemu Windows Vista lub licencję na pełny produkt?

 • Czy zainstalowana wersja systemu Windows Vista obsługuje uaktualnienie do kupionej wersji?

  Czy chcesz zachować osobiste pliki, ustawienia i programy? Czy wolisz wykonać czystą instalację systemu Windows Vista?

Więcej informacji

Ogólne informacje na temat sposobu instalacji systemu Windows Vista

Definicje

Uaktualnienie do systemu Windows Vista Uaktualnienie do systemu Windows Vista zachowuje aktualnie zainstalowane osobiste pliki, ustawienia i programy. Określone wersje systemu Windows można uaktualnić do określonych wersji systemu Windows Vista.

Instalacja niestandardowa (instalacja czysta) systemu Windows Vista Podczas instalacji niestandardowej lub instalacji czystej systemu Windows Vista nie są zachowywane aktualnie zainstalowane pliki osobiste, ustawienia i programy. System jest instalowany bez programów innych firm. Niestandardową instalację systemu Windows Vista można wykonać, korzystając z licencji na uaktualnienie lub licencji na pełny produkt. Jeżeli jednak masz licencję na uaktualnienie, musisz uruchomić instalację w bieżącej wersji systemu Windows. Aby wykonać tę czynność, w menu opcji instalacji wybierz opcję Niestandardowa.

Wersja uaktualniająca systemu Windows Vista Wersja uaktualniająca systemu Windows Vista to licencja, która umożliwia zainstalowanie tego systemu, jeżeli użytkownik ma już zgodną, licencjonowaną wersję systemu Windows. Przy użyciu licencji na uaktualnienie można wykonać instalację uaktualnienia lub instalację niestandardową systemu Windows Vista. Instalację należy jednak uruchomić w zgodnej wersji systemu Windows.

32-bitowe systemy operacyjne System Windows jest dostępny w wersjach 32- i 64-bitowej. W tym artykule omówiono opcje uaktualnienia dostępne w sytuacji, gdy na komputerze zainstalowany jest system w wersji 32-bitowej oraz gdy jest podejmowana próba zainstalowania 32-bitowej wersji systemu Windows Vista.

Wersje „N” systemu Windows Vista W wersjach „N” systemów Windows XP i Windows Vista nie uwzględniono programu Windows Media Player. Wersje te zostały zaprojektowane dla klientów z Europy. Wersji N nie można uaktualnić. Zamiast tego należy wykonać instalację niestandardową.

System Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 (SP2)

Aby można było uaktualnić komputer z systemem Windows XP do systemu Windows Vista, na komputerze musi być zainstalowany dodatek Service Pack 2 dla systemu Windows Vista. Aby sprawdzić, czy masz zainstalowany ten dodatek, wykonaj następujące kroki:

  Kliknij przycisk Start, kliknij prawym przyciskiem myszy polecenie Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

  Na karcie Ogólne sprawdź, czy dodatek Service Pack 2 jest wyświetlany w obszarze System.

Jeżeli ten dodatek nie jest zainstalowany, zainstaluj go przed rozpoczęciem uaktualniania do systemu Windows Vista. Aby uzyskać dodatek SP2 dla systemu Windows XP, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:

http://update. aspx? ln=pl-pl

Jak określić, czy na komputerze jest uruchomiona 32-, czy 64-bitowa wersja systemu Windows XP

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu sprawdzenia, czy na komputerze jest uruchomiona 32-, czy 64-bitowa wersja systemu Windows XP, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:

827218 How to determine whether your computer is running a 32-bit version or 64-bit version of Windows XP

Wybór opcji instalacji

Dostępne opcje instalacji są zależne od zainstalowanej wersji systemu Windows. W tej sekcji opisano opcje dostępne dla wszystkich wersji systemu Windows.

Dla niektórych wersji językowych systemu Windows XP uaktualnienie nie jest obsługiwane

Nie jest obsługiwane uaktualnienie z następujących wersji językowych systemu Windows XP do systemu Windows Vista w odpowiedniej wersji językowej.

System Windows XP z zainstalowanymi następującymi pakietami Language Interface Pack:

bułgarski

chorwacki

estoński

łotewski

litewski

rumuński

serbski (łaciński)

słowacki

słoweński

tajski

ukraiński

System Windows XP Media Center Edition z zainstalowanymi następującymi pakietami Language Interface Pack:

chiński tradycyjny (Hongkong)

chiński tradycyjny (Tajwan)

czeski

duński

fiński

norweski (Bokmal)

polski

portugalski (Portugalia)

rosyjski

hiszpański

szwedzki

turecki

System Windows XP Tablet PC Edition z zainstalowanymi następującymi pakietami Language Interface Pack:

węgierski

włoski

norweski

portugalski (Brazylia)

Opcje instalacji dla systemu Windows XP Home i Windows XP Home N Edition

Uaktualnienie

Jeżeli na komputerze jest zainstalowany system Windows XP Home lub Windows XP Home N Edition, można go uaktualnić do następujących wersji systemu Windows Vista:

Windows Vista Home Basic

Windows Vista Home Basic N

Windows Vista Home Premium

Windows Vista Business

Windows Vista Business N

Windows Vista Ultimate

Uwaga: Przed uaktualnieniem do systemu Windows Vista upewnij się, że masz zainstalowany dodatek Service Pack 2 dla systemu Windows XP.

Po nabyciu pakietu w punkcie sprzedaży detalicznej lub pobraniu systemu Windows Vista z witryny Windows Marketplace wykonaj następujące kroki:

Na komputerze, który chcesz uaktualnić, otwórz następującą witrynę sieci Web, aby uzyskać Doradcę uaktualnienia systemu Windows Vista:

http://www. mspx

Uruchom Doradcę uaktualnienia systemu Windows Vista, aby sprawdzić zgodność systemu z systemem Windows Vista.

Włóż dysk DVD z systemem Windows Vista.

Wybierz opcję Uaktualnienie podczas konfiguracji.

Instalacja niestandardowa

Można wykonać instalację niestandardową następujących wersji systemu Windows Vista w systemie Windows XP Home lub Windows XP Home N Edition:

Opcja instalacji niestandardowej jest dostępna w cenie pakietu uaktualnienia na dysku DVD.

Po nabyciu pakietu w punkcie sprzedaży detalicznej lub pobraniu systemu Windows Vista z witryny Windows Marketplace wykonaj następujące kroki:

Wykonaj kopię zapasową wszystkich danych i ustawień przy użyciu programu Windows Easy Transfer lub Windows XP Backup. Program Windows Easy Transfer jest dostępny na dysku DVD z systemem Windows Vista.

W systemie Windows XP Home lub Windows XP Home N włóż dysk DVD z systemem Windows Vista.

Wybierz opcję Niestandardowa podczas konfiguracji.

Po zakończeniu instalacji można przywrócić z nośnika kopii zapasowej dane, których kopia została wykonana w kroku 1.

Opcje instalacji dla systemu Windows XP Professional i Windows XP Professional N Edition

Uaktualnienie

Jeżeli na komputerze jest zainstalowany system Windows XP Professional lub Windows XP Professional N Edition, można go uaktualnić do następujących wersji systemu Windows Vista:

Instalacja niestandardowa

Można wykonać instalację niestandardową następujących wersji systemu Windows Vista w systemie Windows XP Professional lub Windows XP Professional N Edition:

Po nabyciu pakietu w punkcie sprzedaży detalicznej lub pobraniu systemu Windows Vista z witryny Windows Marketplace wykonaj następujące kroki:

W systemie Windows XP Professional lub Windows XP Professional N włóż dysk DVD z systemem Windows Vista.

Opcje instalacji dla systemu Windows XP Tablet Edition

Uaktualnienie

Jeżeli na komputerze zainstalowany jest system Windows XP Tablet Edition, można go uaktualnić do następujących wersji systemu Windows Vista:

Instalacja niestandardowa

Na komputerze z systemem Windows XP Tablet Edition można wykonać instalację niestandardową następujących wersji systemu Windows Vista:

Windows Business N

W systemie Windows XP Tablet Edition włóż dysk DVD z systemem Windows Vista.

Opcje instalacji dla systemu Windows XP Media Center Edition

Uaktualnienie

Jeżeli na komputerze jest zainstalowany system Windows XP Media Center Edition 2004 lub Windows XP Media Center Edition 2005, można go uaktualnić do następujących wersji systemu Windows Vista:

Po nabyciu pakietu w punkcie sprzedaży detalicznej lub pobraniu systemu Windows Vista z witryny Windows Marketplace wykonaj następujące kroki:

Instalacja niestandardowa

Można wykonać instalację niestandardową następujących wersji systemu Windows Vista w systemie Windows XP Media Center Edition 2002, Windows XP Media Center Edition 2004 lub Windows XP Media Center Edition 2005:

Windows Basic N

Opcje instalacji w systemie Windows 2000

Instalacja niestandardowa

Jeżeli masz system Microsoft Windows 2000, uaktualnienie jest niedostępne. Możesz jednak wykonać instalację niestandardową przy użyciu licencji na uaktualnienie, rozpoczynając instalację w systemie Windows 2000.

Jeżeli na komputerze jest zainstalowany system Windows 2000, możesz zainstalować następujące wersje systemu Windows Vista, wykonując instalację niestandardową:

W systemie Windows 2000 włóż dysk DVD z systemem Windows Vista.

Podczas wykonywania kroków opisanych na stronach kreatora instalacji pamiętaj o zaznaczeniu opcji Niestandardowa.

Możliwości uaktualnień pomiędzy różnymi wersjami systemu Windows Vista

Następująca tabela zawiera opis ścieżek uaktualniania, z których można skorzystać, aby uaktualnić do innej wersji systemu Windows Vista.

Do wersji Vista Home Basic N

Do wersji Vista Home Premium

Do wersji Vista Business

Do wersji Vista Business N

Do wersji Vista Ultimate

Uaktualnienie

Niedostępne

Instalacja niestandardowa

Z wersji Vista Home Basic N

Z wersji Vista Home Premium

Z wersji Vista Business

Z wersji Vista Business N

Z wersji Vista Ultimate

Do wersji Vista Home Basic

Z wersji Vista Home Basic

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

misiajestem 10 Aug 2013 15:13 1554

 • #1Level 9  

  #1

  Mam naklejkę na komp ale brak dostępu do internetu i nie wiem jak go mam zainstalować

 • #2Kolobos

  IT specialist  #2

  Po co Ci dostep do internetu podczas instalacji?

  Uruchom komputer z plyty instalacyjnej XP i zainstaluj.

 • #3#3

  Bo w tym biosie nic nie rozumiEM i nie wiem jak się za to zabrać co innego pokazują przy instalacji a co innego pokazuje mój komputer

 • #4#4

  Na stronie producenta masz instrukcje, poczytaj i moze cos zrozumiesz.

 • #5kasiunia7777Level 39  #5

  A ja myślę, że Twoją wiedzą najlepszy byłby jakiś fachowiec czy serwis.
  Zainstalowanie systemu to dopiero połowa, później jeszcze trzeba pobrać odpowiednie sterowniki do komputera i je zainstalować. Oprócz sterowników wiadomo jeszcze jakieś podstawowe programy: antywirus, przeglądarka internetowa + flash, java, program do filmów, kodeki, program do muzyki, program do odczytu pdf, program biurowy np open office czy microsoft office i wiele innych w zalezności od potrzeb.Do instalacji windowsa nie jest potrzebny internet, co najwyżej przyda ci się później żeby zaaktywować windows, ale jest także opcja aktywacji przez telefon, więc obejdzie się i bez dostępu do internetu.... tylko skąd weźmiesz sterowniki, masz jakieś na płytach?Tu masz instrukcję:
  http://gadzetomania. pl/2009/01/24/instalacja-windows-xp-krok-po-kroku

 • #6ROBSON33

  Admin of household appliances group  #6

  misiajestem wrote:

  Bo w tym biosie nic nie rozumiEM i nie wiem jak się za to zabrać

  Nic nie grzeb w biosie, podczas startu w Dellu używamy F12 a następnie wybieramy napęd SD, DVD.Teraz komputer wystartuje z napędu.

  kasiunia7777 wrote:

  co najwyżej przyda ci się później żeby zaaktywować windows, ale jest także opcja aktywacji przez telefon,

  Tu małe wyjaśnienie:
  Instalując system na Dellu z płyty dellowskiej nawet nie zostaniemy poproszeni o klucz, system jest odrazu aktywny.https://www. html

 • #7#7

  A jeżeli to jest ten specjalny system dla della to tak zgadza się, w tych nie podaje się klucza, robiłam takie na praktykach. Autor nie określił dokładnie jaki ma nośnik instalacyjny.

  ROBSON33 wrote:

  Nic nie grzeb w biosie, podczas startu w Dellu używamy F12 a następnie wybieramy napęd SD, DVD.

  Tak też można.

Instrukcja BHP, użytkowania, pielęgnacji i instalacji Electrolux Ewf1142bewa

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja BHP, użytkowania, pielęgnacji i instalacji Electrolux Ewf1142bewa

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja BHP, użytkowania, pielęgnacji i instalacji Electrolux Ewf1142bewa