Instrukcja czyszczenia Emerson Emdvd75795

Emerson Emdvd75795 to przenośny odtwarzacz DVD z wyjściem HDMI. Odtwarzacz jest wyposażony w wyświetlacz LCD, a także wejścia audio i video. Dzięki swoim możliwościom, Emerson Emdvd75795 może odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia, dostarczając użytkownikowi wysokiej jakości wrażenia wizualne i dźwiękowe. Aby zapewnić użytkownikowi optymalne wrażenia z użytkowania, zaleca się regularne czyszczenie Emerson Emdvd75795. Instrukcja czyszczenia tego odtwarzacza jest prosta: należy wyczyścić panel przedni i okolice panelu dotykowego miękką szmatką zamoczoną w czystej wodzie. Należy unikać stosowania żadnych ciężkich detergentów, które mogłyby uszkodzić powierzchnię. Odtwarzacz można również wyczyścić szczoteczką do czyszczenia lub sprężonym powietrzem.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja czyszczenia Emerson Emdvd75795

 • O firmie Oticon

 • O nas
 • Kontakt
 • Polityka dotycząca plików cookie
 • Nota prawna
 • Polityki prywatności

Dla profesjonalistów

 • MyOticon
 • Potrzebujesz dalszej pomocy?

  Zbadaj słuch i kupuj akcesoria, części zamienne oraz narzędzia do czyszczenia u autoryzowanych protetyków słuchu firmy Oticon.

  Znajdź ośrodek protetyki słuchu

  Strony lokalne

  Oticon Jest firmą globalną obecną w ponad 20 krajach. 

  Wybierz kraj

  InSinkErator® z siedzibą w Racine, Wisconsin jest częścią koncernu Emerson z siedzibą w St. Louis, Missouri, USA, światowego lidera technologii i inżynierii, największego na świecie producenta urządzeń do unieszkodliwiania odpadów, obejmującego także szeroki zakres produktów i usług na rynkach przemysłowych, handlowych i konsumenckich. Młynki tej firmy to niezawodne i bezobsługowe urządzenia wykonane z najlepszych i najtrwalszych materiałów. Jak każde urządzenie posiadają wiele zabezpieczeń chroniących nie tylko użytkownika ale również samo urządzenie przed jego uszkodzeniem. Jednym z takich zabezpieczeń jest wyłącznik przeciążenia urządzenia. Podstawowym jednak czynnikiem wpływającym na sprawność urządzenia i jego estetykę jest właściwa pielęgnacja i użytkowanie młynka zgodnie z zaleceniami producenta.

  Czyszczenie rozdrabniacza

  Podczas dłuższego użytkowania młynka, w komorze mielącej mogą odkładać się cząsteczki tłuszczu i jedzenia powodując nieprzyjemny zapach. Czyszczenie powinno się przeprowadzić zawsze przed dłuższym okresem nieużywania urządzenia. W celu wyczyszczenia rozdrabniacza należy:

  • Wyłączyć rozdrabniacz i odłączyć od źródła prądu!
  • Przez otwór w zlewie oczyścić dolną część przegrody przeciwrozpryskowej i wnętrze górnego wlotu do komory mielącej za pomocą szmatki do szorowania
  • Zatkać korkiem otwór zlewozmywaka i wypełnić komorę do połowy letnią wodą
  • Wymieszać 60ml sody spożywczej z wodą w komorze
  • Włączyć rozdrabniacz i jednocześnie otworzyć korek aby wypłukać luźne cząsteczki pozostałe w komorze rozdrabniacza
  • Wyłączyć młynek tuż przed całkowitym opróżnieniem wody z komory

  Trzy kroki do zachowania świeżości twojego rozdrabniacza:

  KOSTKI LODU

  Kostki lodu są idealne do eliminowania przykrego zapachu z rozdrabniacza, przy okazji czysczą elementy do rozdrabniania żywności. Lód zwykle topi się przed całkowitym oczyszczeniem komory mielącej.

  OWOCE CYTRUSOWE

  Owoce cytrusowe takie jak cytryny, pomarańcze skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy. Po prostu pokrój kilka owoców na ćwiartki, puść strumień zimnej wody i zmiel owoce. Skórki owoców pomogą oczyścić części mielące, a cytrusy zapewnią świeży zapach. Jeżeli chcesz użyć czegoś mocniejszego niż owoce cytrusowe, możesz pokroić brzoskwinię na pół i zmielić połówkę brzoskwini z pestką. Twarda pestka pomoże oczyścić wszelkie resztki żywności, które utknęły w komorze mielenia.

  CZYSZCZENIE PRZEGRODY

  Wszystkie modele rozdrabniaczy InSinkErator za wyjątkiem modelu 46 posiadają wyciąganą przegrodę, którą można łatwo wyjąć i wyczyścić. Przegroda znajduje się w kołnierzu młynka. Po prostu wyciągnij przegrodę, spłucz i wytrzyj z resztek jedenia.

  Odblokowanie zaciętego rozdrabniacza

  Jeżeli podczas pracy silnik rozdrabniacza zatrzyma się, może oznaczać, że urządzenie zacięło się. Najczęściej słychać wtedy ciche brzęczenie młynka.

  Aby przywrócić sprawność i odblokować urządzenie należy:

 • Wyłączyć rozdrabniacz i zakręcić wodę
 • Włożyć jeden z końców klucza serwisowego do środkowego otworu znajdującego się na dnie rozdrabniacza. Klucz serwisowy znajduje się na wyposażeniu młynka, jeśli zaginął można również użyć klucza imbusowego 1/4 cala.
 • Kręcić kluczem do przodu i do tyłu aż wykona pełen obrót w każdą ze stron.
 • Wyjąć klucz z gniazda.
 • Wyjąć szczypcami obiekty znajdujące się wewnątrz rozdrabniacza i poczekać 3-5 minut aż silnik schłodzi się
 • Delikatnie wcisnąć czerwony przycisk restartujący znajdujący się na spodzie rozdrabniacza (zabezpieczenia przed przeciążeniem). Jeśli nie możesz wcisnąć przycisku, poczekaj dziesięć minut i spróbuj ponownie.
 • Odkręć zimną wodę a następnie uruchom młynek
 • Jeżeli urządzenie nie zadziała przed wezwaniem Serwisu naprawczego należy sprawdzić czy przypadkiem nie zadziałał jeden z wyłączników automatycznych lub nie uległ uszkodzeniu bezpiecznik
 • Jeśli młynek ponownie się zatnie, wykonaj jeszcza raz wszystkie czynności. Być może trzeba kilkakrotnie powtórzyć proces aby odblokować całkowicie urządzenie.

  Restart młynka, blokada przeciążeniowa

  Może zdarzyć się również, że nie możemy uruchomić młynka w ogóle. W takim przypadku najprawdopodobniej zadziałało zabezpieczenie przeciążeniowe, które unieruchomiło młynek.

 • Wyjąć szczypcami obiekty znajdujące się wewnątrz rozdrabniacza
 • Jeżeli urządzenie nie zadziała sprawdź czy młynek nie został zablokowany, użyj klucza serwisowego – instrukcja powyżej
 • Przed wezwaniem Serwisu naprawczego należy sprawdzić czy przypadkiem nie zadziałał jeden z wyłączników automatycznych lub nie uległ uszkodzeniu bezpiecznik

  NAPRAWA

  Jeśli konieczna jest naprawa należy skontaktować się z autoryzowanym centrum serwisowym

  firmy InSinkErator (tel. 42/689 10 17; e-mail: serwis@comitor. pl) lub z przedstawicielem handlowym. Gwarancja będzie nieważna, jeśli użytkownik spróbuje odłączyć zainstalowany rozdrabniacz i dokonywać samodzielnych napraw lub jeśli rozdrabniacz był wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem lub komercyjnie.

  Ten obszar naszej witryny poświęcony jest informacjom technicznym, instrukcjom i broszurom.

  Dane techniczne produktu umożliwiają szybki przegląd cech kranu do ciepłej wody lub utylizatora odpadów spożywczych InSinkErator. Od wymiarów produktu po cechy techniczne i elementy – wszystko to znajdziesz w karcie danych technicznych.

   Wsparcie produktu

   Jak to zrobić: Filmy dotyczące instalacji

   praktyczne porady dotyczące instalacji urządzeń InSinkErator w bezpieczny, szybki i skuteczny sposób.

   Często zadawane pytania

   Jeśli masz pytania dotyczące któregokolwiek z naszych produktów, jest prawie pewne, że tu znajdziesz na nie odpowiedź.

   Skontaktuj się z nami

   Chcesz skontaktować się z członkiem naszego zespołu? Chętnie pomożemy

   Masz pytanie dotyczące naszych produktów? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

   Aby korzystać z tej strony, uruchom JavaScript.

   Instrukcja czyszczenia Emerson Emdvd75795

   Bezpośredni link do pobrania Instrukcja czyszczenia Emerson Emdvd75795

   Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

   Ostatnia aktualizacja Instrukcja czyszczenia Emerson Emdvd75795