Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania 2goability Quest

Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania 2goability Quest jest niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego korzystania z tego produktu. Instrukcja zawiera wyczerpujące informacje dotyczące bezpiecznego i prawidłowego montażu, użytkowania i konserwacji Questa 2goability. Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa są niezwykle istotne, dlatego ważne jest, aby instrukcja była czytana uważnie i ściśle przestrzegana. Instrukcja powinna być zawsze przechowywana w bezpiecznym miejscu, aby każdy mógł do niej łatwo wracać.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania 2goability Quest

Z poziomu BIOS/UEFI

1. Jeśli komputer się uruchamia i możemy wejść w ustawienia BIOS/UEFI, robimy to (patrz na przykład Naprawiamy komputer: co oznaczają błędy BIOS-u i jak sobie z nimi poradzić).

2. Szukamy w menu opcji o nazwie Load Optimized Defaults lub Factory Settings i wybieramy ją.

3. Następnie zachowujemy zmiany i restartujemy komputer.

Za pomocą zworki na płycie

Jeżeli komputer się nie uruchamia i nie da się wejść do BIOS-u, skorzystajmy z innego sposobu. Na każdej płycie głównej jest specjalna zworka, której zwarcie powoduje przywrócenie ustawień domyślnych BIOS. Najczęściej jej nazwa to CLR, CLRTC lub CLEAR.

Informacja, które piny należy połączyć, znajduje się w instrukcji obsługi każdej płyty. W pokazanym przykładzie należy z pozycji 1-2 przemieścić zworkę na pozycję 2-3. W większości przypadków wystarczy zostawić zworkę na 5-10 sekund, a ustawienia BIOS-u zostaną zresetowane. Czasem trzeba zostawić zworkę i uruchomić komputer, a gdy ustawienia BIOS-u zostaną zresetowane, wyłączyć komputer i z powrotem przestawić zworkę.

Za pomocą baterii płyty głównej

1. Ostatecznym rozwiązaniem może być usunięcie baterii CMOS z płyty głównej na mniej więcej 30 minut. Po tym czasie wszystkie ustawienia, łącznie z zegarem systemowym, powinny zostać zresetowane.

2. W celu usunięcia baterii wystarczy delikatnie nacisnąć blaszkę przy gnieździe baterii, bateria powinna wyskoczyć sama.

» Przeczytaj także: Naprawiamy komputer: Co zrobić, gdy Windows nie chce się uruchomić?

fot. Maksym Yemelyanov | 123RF

Czy te informacje były pomocne?

Jaka jest jakość języka?
Co wpłynęło na Twoje wrażenia?

Dziękujemy za opinię!

×

INFORMACJE- Klimatyzator kanałowy Fujitsu ARYG09LLTA
Klimatyzator kanałowy Fujitsu ARYG09LLTA jest doskonałym rozwiązaniem dla minimalnych przestrzeni instalacyjnych. Urządzenie zostało wyposażone w tryb ekonomiczny, w którym zachodzi nieznaczny wzrost nastawy temperatury w trybie chłodzenia oraz spadek w trybie grzania.

W najnowszym modelu wprowadzono opcjonalną możliwość doprowadzenia świeżego powietrza z zewnątrz przy pomocy wentylatora, opcję wprowadzenia automatycznych żaluzji pionowych. Dodatkowo ARYG09LLTA posiada automatyczną zmianę trybu pracy, czyli tryby grzania / chłodzenia zmieniają się w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu. Urządzenie jest bardzo energooszczędne, jednak można jeszcze bardziej obniżyć koszta eksploatacji dzięki opcjonalnej funkcji ograniczonego zakresu nastawy temperatury.


Właściwości i funkcje klimatyzatora kanałowego Fujitsu ARYG09LLTA:W skład zestawu wchodzą:

-jednostka wewnętrzna

-sterownik ścienny przewodowy


DANE - Klimatyzator kanałowy Fujitsu ARYG09LLTA

 Przepływy Powietrza

 Zasilanie   V/Hz230/50
 Wydajność kW2, 5

 Poziom ciśnienia akustycznego

W/S/N/CICHY

chłodzeniedBA28/27/26/25grzanie28/26/25/24 m3/h600/550/500/450Wymiaryjedn. wewnętrznamm198x700x620Wagakg19, 0Przyłącza rurCieczmm-cale6, 35 - 1/4 Gazmm-cale9, 52 - 3/8Spręż0 do 90Pompka skroplinwbudowanaGwarancja5 lat*

*Pod warunkiem spełnienia wymogów określonych w karcie gwarancyjnej

Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania 2goability Quest

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania 2goability Quest

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania 2goability Quest