Połączenie montażowe Beko Csd5824w

Połączenie montażowe Beko Csd5824w to wytrzymała konstrukcja połączeń, która może wytrzymać duże obciążenia. Jest to świetny wybór dla osób, które wymagają odporności i trwałości. Połączenie montażowe Beko Csd5824w jest idealne dla różnych zastosowań, w tym dla zastosowań w przemyśle, budownictwie, magazynowaniu i transportowaniu. Jest wyjątkowo wytrzymały i jest w stanie wytrzymać wysokie obciążenia. Dodatkowo, jego konstrukcja zapewnia łatwość montażu i demontażu, a także zmniejsza czas instalacji. Połączenie montażowe Beko Csd5824w jest łatwe w użyciu i można go łatwo dopasować do własnych potrzeb.

Ostatnia aktualizacja: Połączenie montażowe Beko Csd5824w

Co będzie potrzebne

Narzędzia: 

Nożyczki, nóż do papieru, klucz lub szczypce, wkrętak, wiertło (do wykonywania otworów w szafkach lub urządzeniach kuchennych), poziomica spirytusowa

Połączenia:

Uziemione połączenie sieciowe (bez wielu wtyczek lub przedłużaczy), zasilanie wodą, wylot spustowy

Części i akcesoria:

Pojemnik na detergent w płynie, miarka do pomiaru detergentu w proszku, wąż dopływu wody, uchwyt węża spustowego, plastikowe osłony otworów na śruby transportowe

Poziom trudności:

3/5

Orientacyjny czas:

30 minut — demontaż starego urządzenia

60–90 minut — montaż nowego urządzenia

Przed rozpoczęciem

Instalacja urządzenia może być skomplikowana i niebezpieczna, dlatego przed rozpoczęciem użytkowania należy zapoznać się z tymi ostrzeżeniami i wskazówkami.

  • Przed przystąpieniem do odłączania starego urządzenia upewnij się, że zasilanie elektryczne i dopływ wody są wyłączone.
  • Przed rozpoczęciem demontażu/montażu upewnij się, że stare/nowe urządzenie jest odłączone od zasilania.
  • Urządzenie należy ustawiać wyłącznie na płaskiej i twardej powierzchni, która może unieść jego ciężar. Nigdy nie stawiaj urządzenia na podłodze pokrytej wykładziną, ponieważ ograniczy to przepływ powietrza do podzespołów elektrycznych znajdujących się na spodzie urządzenia, powodując ich przegrzanie.
  • Po dostarczeniu urządzenia należy sprawdzić, czy nie zostało ono uszkodzone w trakcie transportu oraz czy wszystkie części i akcesoria są dołączone i prawidłowe.
  • Upewnij się, że gniazdko elektryczne jest uziemione i zabezpieczone bezpiecznikiem oraz jest zgodne ze specyfikacją techniczną podaną w instrukcji obsługi. Nie podłączaj urządzenia do przedłużacza i upewnij się, że przewód zasilający nie jest przyciśnięty ani zablokowany.
  • W razie konieczności wymiany wtyczki na taką, która pasuje do gniazdka elektrycznego, należy użyć wtyczki z bezpiecznikiem 13 A.
  • Nigdy nie dotykaj wtyczki mokrymi rękami. Nie wolno wyjmować wtyczki, ciągnąc za kabel.

Wyjmowanie starego urządzenia

Upewnij się, że dopływ wody i zasilanie elektryczne są wyłączone. Jeśli urządzenie jest przymocowane do szafek, odkręć wszystkie śruby mocujące. Wysuń urządzenie z miejsca, w którym się znajduje. 

Należy pamiętać, że pralki mogą być ciężkie, dlatego należy zachować ostrożność podczas ich przemieszczania. Aby ułatwić wyjmowanie urządzenia, możesz odchylić je do tyłu i umieścić pod przednimi nóżkami dywan. Następnie pociągnij dywan i urządzenie.

Otwarty dostęp do tylnej części urządzenia powinien umożliwić odpięcie połączeń elektrycznych oraz dopływu i odpływu wody. Do poluzowania dopływu wody i połączeń odpływu wody ściekowej może być konieczne użycie klucza lub kombinerek. 

Umieść miskę pod dopływem wody, aby zebrać wyciekającą wodę i włóż do niego końcówki węży doprowadzających i odprowadzających ścieki. Następnie można całkowicie wysunąć urządzenie z miejsca, w którym się znajduje. 

Zapoznaj się z lokalnymi przepisami dotyczącymi utylizacji starych urządzeń gospodarstwa domowego. Władze lokalne mogą oferować usługę odbioru takich odpadów. Jeśli zamierzasz usunąć stare urządzenie samodzielnie, pamiętaj, że do transportu będzie Ci potrzebna druga osoba.

Przygotowanie nowego urządzenia do instalacji

Gdy nowe urządzenie znajdzie się w pomieszczeniu, w którym ma zostać zamontowane, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby wyjąć je z opakowania. Jeśli wystąpi problem z odpakowaniem, należy rozważyć rozpakowanie go w innym pomieszczeniu.

Do usunięcia opakowania należy użyć nożyczek lub noża do papieru, uważając, aby nie przyciąć go zbyt głęboko, ponieważ może to spowodować zarysowanie urządzenia. 

Usuń tekturę i styropian. 

Pralki są wyposażone w kilka dodatkowych elementów zabezpieczających bęben podczas transportu. Przed użyciem urządzenia należy je usunąć.

Pierwszym elementem jest styropianowy blok pod podstawą pralki. Przechyl urządzenie na tylne nóżki, zdejmij taśmę samoprzylepną i wyciągnij blok styropianowy. 

Inne tego typu elementy to śruby z tyłu pralki, które utrzymują bęben na miejscu podczas transportu. Należy je poluzować za pomocą klucza, a następnie odkręcić. 

Należy je zachować i włożyć ponownie, jeśli zajdzie potrzeba ponownego przetransportowania urządzenia. Otwory na śruby należy zakryć plastikowymi osłonami, które dostarczone zostały wraz z akcesoriami opisanymi poniżej. 

Na koniec należy jak najszybciej usunąć wszystkie naklejki i osłony wyświetlacza – im dłużej pozostają one naklejone, tym trudniej je usunąć.

Po rozpakowaniu sprawdź, czy wszystkie części i akcesoria są dołączone i czy są właściwe. Znajdują się one w bębnie pralki i obejmują instrukcję obsługi, pojemnik na detergent w płynie, miarka do pomiaru detergentu w proszku, wąż dopływu wody, uchwyt węża odpływu oraz plastikowe osłony otworów na śruby transportowe. 

Instalacja nowego urządzenia

Jeśli wymieniasz stare urządzenie, masz już miejsce przeznaczone na nową pralkę, a także otwory w szafkach, przez które biegną węże lub przewody.

Jeśli jednak urządzenie jest montowane po raz pierwszy, może być konieczne wywiercenie otworów w szafce w celu wyprowadzenia węży lub przewodu zasilającego.

W tylnej części urządzenia należy najpierw podłączyć wąż doprowadzający wodę do pralki. Należy podłączyć do urządzenia końcówkę węża pod kątem 90 stopni i dokręcić ją ręcznie – nie należy używać narzędzi, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego dokręcenia. 

Następnie należy zwolnić wąż ściekowy i przewód zasilający z zacisków.

Wtyczka zostanie wciśnięta do gniazda z tyłu urządzenia. Należy wyjąć i zamknąć plastikową pokrywę.

Podłącz końcówkę do dopływu wody. Połączenie powinno zostać zabezpieczone poprzez ręczne dokręcenie plastikowej śruby. Po podłączeniu dopływu wody można włączyć dopływ wody, otwierając specjalny kran dopływu lub włączając dopływ wody w domowej sieci wodnej.

Następnie należy podłączyć odpływ. W celu przypomnienia – jeśli w ścianie znajduje się specjalny wylot ściekowy, można po prostu wsunąć do niego koniec węża odpływowego. 

Jeśli jednak nie masz odpowiedniego wylotu odpływowego, musisz podłączyć wąż odpływowy do rury odpływowej zlewu. 

Rura odpływowa zlewu znajduje się pod zlewem. Na zgięciu w kształcie litery U znajduje się dodatkowy wlot do rury odpływowej. Jeśli pralka była wcześniej zamontowana i taka metoda odprowadzania wody była stosowana, końcówka prawdopodobnie jest już podłączona do kolanka rury. 

W przypadku montażu urządzenia po raz pierwszy w tym miejscu może być konieczne samodzielne podłączenie końcówki (można ją zakupić w dowolnym sklepie ze sprzętem). Jest to dość proste. Wystarczy odkręcić nasadkę ochronną z dodatkowego wlotu i przykręcić rurę odpływową do swojego miejsca. Upewnij się, że z pionowej rurki i syfonu zostały usunięte wszystkie plastikowe zatyczki lub ograniczniki.

Teraz można już podłączyć wąż odpływowy do króćca rurki odpływowej. Wsuń gumowy koniec węża odpływowego na króciec, a następnie zabezpiecz go za pomocą metalowego zacisku.

Uwaga:Niezależnie od tego czy podłączasz wąż odpływu do odpowiedniego wylotu czy do rury odpływowej zlewu, długość węża musi wynosić od 40 cm do 100 cm od podłoża. Koniec węża odpływu należy wcisnąć do odpływu na głębokość około 12 cm. W tym celu można przymocować uchwyt węża odpływu do ściany i zamocować do niego wąż odpływu.

Po podłączeniu dopływu i odpływu wody można podłączyć zasilanie elektryczne. Urządzenie powinno być podłączone bezpośrednio do gniazda sieci elektrycznej z wyłącznikiem połączonym z głównym wyłącznikiem domowej instalacji elektrycznej. Nie należy używać przedłużacza ani rozgałęziacza.

Jeśli przewód zasilający jest uszkodzony, nie należy podejmować samodzielnych prób jego naprawy lub wymiany. Czynność ta musi zostać wykonana przez wykwalifikowanego elektryka. Po podłączeniu można włączyć zasilanie.

Teraz, po wykonaniu wszystkich połączeń, można ustawić urządzenie w odpowiednim położeniu. Upewnij się, że węże i przewód zasilający nie zostały przytrzaśnięte ani zgięte podczas przesuwania urządzenia na miejsce. 

Następnie należy wypoziomować pralkę za pomocą poziomicy. Nóżki można regulować ręcznie lub za pomocą klucza, przekręcając śruby na nóżkach. Wypoziomowanie urządzenia jest ważne, ponieważ w przeciwnym razie może ono trząść się lub przesuwać podczas pracy.

Następnie należy podłączyć pralkę!

Czas na próbne uruchomienie

Po zamontowaniu i ustawieniu urządzenia czas na wprawienie go w obroty! Wybierz krótki program i uruchom puste urządzenie bez stosowania detergentu. Sprawdź, czy nie pojawiają się przecieki, nadmierne wibracje lub dziwne dźwięki. Dzięki postępowaniu zgodnemu z tą instrukcją obsługi wszystko powinno działać prawidłowo. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów zalecamy kontakt z wykwalifikowanym mechanikiem. 

To już wszystkie czynności. Właśnie udało Ci się zamontować nową pralkę Beko! Upewnij się, że wiesz, jak prawidłowo załadować pralkę i zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się, ile detergentu należy użyć. Jeśli masz problem ze znalezieniem swojej instrukcji, pobierz ją z tej strony, wpisując numer posiadanego modelu. 

Życzymy przyjemnego korzystania z nowego urządzenia.

Instalacja elektryczna jest jedną z podstawowych sieci do jakiej podłącza się każdy dom. W zależności od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych instalacja ta może mieć różną wielkość i pełnić różne funkcje. W dokumentacji budowlanej musi znaleźć się między innymi projekt instalacji elektrycznej, który zawiera podstawowe parametry, rozwiązania oraz schematy poszczególnych obwodów. W zależności od rozmieszczenia poszczególnych sprzętów i mebli ustala się trasy przewodów, a wszelkie zmiany w trakcie wykonywania instalacji warto nanosić na plan. Tego typu informacje będą przydatne przy remoncie lub modernizacji instalacji.

fot. : Sonel - zalecane strefy układania przewodów w pomieszczeniach mieszkalnych

Zobacz więcej: 

  • Instalacja elektryczna w domu
  • Jak rozplanować kable, przewody, gniazdka i oświetlenie w domu

Oznaczenia elektryczne

oznaczenia literowe

Prąd przemienny:
L – przewód fazowy (L1 – faza 1, L2 – faza 2 itd. )
N – przewód neutralny
PE – przewód ochronny uziemiony
PEN – przewód ochronny uziemiony i neutralny równocześnie

Prąd stały:
L+ – biegun dodatni
L- – biegun ujemny
M – środkowyTypy przewodów - podział ze względu na:Konstrukcję żyły:
D – drut
L – linka
Lg – linka giętka
Materiał budujący żyły:
A – aluminium
F – stal miękka
brak oznaczeń – miedź
Główne oznaczenia przewodów

symbole elektryczne

fot. : Przykładowe symbole elementów elektrycznych i eleketronicznych stosowane na schematach

Oznaczenia przewodów elektrycznych - kolory kabli:

zielono-żółty oznaczony PE - odpowiada za uziemienie, to przewód ochronny, zabezpieczający przy przebiciu, niebieski oznaczony N - nazywany neutralnym. To przewód kluczowy dla przesyłania energiiczarny lub brązowy oznaczony L - to elektryczny przewód roboczy przeznaczony do dostarczania napięcia fazowego. Trzeba uważać, by go nie dotknąć, gdyż może skończyć się to porażeniem. 
Przykłady schematów elektrycznychJednym z podstawowych elementów instalacji elektrycznej w domu są łączniki. Poniżej przedstawione są schematy różnych wariantów połączeń łączników.

łączniki jednobiegunowe (pojedyncze) - za ich pomocą wykonuje się łączenia w obrębie pojedynczego obwodu działając jak przełącznik oraz dwubiegunowe składające się z pojedynczego przycisku umożliwiającego manipulację w obrębie dwóch obwodów. push(['_trackEvent', 'powiększ zdjęcie', 'art Instalacja elektryczna - przykładowe schematy']);" alt="Schemat połączeń łączników" src="https://www. pl/obrazki2/schemat_polaczen_lacznikow_jednobiegunowych_karlik_08014. jpg"/>Karlik Elektrotechnik

łączniki świecznikowe - mogą posiadać dwa lub więcej przycisków i używane są w przypadku żyrandoli

Karlik Elektrotechnik

łączniki schodowe (z podświetleniem, współpracujący z krzyżowym) - tego typu łączniki stosuje się w parach - na parterze i piętrze a przełączenie jednego z łączników powoduje zmianę stanu obwodu w konfiguracji otwarty/zamkniety. Znalazły zastosowanie na klatkach schodowych. W wersji krzyżowej umożliwiają stosowanie instalacji dla dowolnej liczby kondygnacji. pl/obrazki2/schemat_polaczen_lacznikow_schodowych_z_podswietleniem_karlik_08014. jpg"/>


Zobacz także: Włącznik schodowy - schemat podłączenia

łączniki zwierne (dzwonek, światło) - służą do łączenia w obrębie pojedynczego obwodu. Posiadają sprężynę, która samoczynnie odbija przycisk powodując rozłączenie

łączniki żaluzjowe - umożliwia łączenie w obrębie dwóch oddzielnych obwodów bez możliwości łączenia ich jednocześnie. Mogą być wyposażone w dwa przyciski lub jeden trójstanowy. Używane są, np. do podnoszenia i opuszczania żaluzji

Karlik Elektrotechnik

Zobacz także:

Wybierz idealne urządzenie

Kuchnia

Stworzenie wymarzonej kuchni zwykle wymaga wysiłku. Ale dzięki Beko możesz z łatwością zaprojektować kuchnię swoich marzeń i spędzić czas z bliskimi, oferując produkty, które wspierają Cię w ochronie zdrowia i środowiska.

Utrzymywanie świeżości żywności w lodówce Beko

Pranie

Masz dość zajmowania się praniem? Beko wspiera ochronę zdrowia i środowiska, zapewniając jednocześnie wydajność potrzebną do zaspokojenia wszystkich potrzeb związanych z praniem dzięki innowacyjnym i praktycznym technologiom.

Ciesz się doskonałymi rezultatami prania za każdym razem

Zabudowa

Produkty do zabudowy Beko czerpią inspirację z natury i łączą harmonijny design z wydajnością, aby pomóc Tobie i naszej planecie żyć zdrowiej

Pełnowymiarowe zmywarki zapewniające łatwe zmywanie

Powietrze i sprzątanie

Szukasz innowacyjnych rozwiązań dla swojego domu? Beko pomaga we wszystkich codziennych pracach dzięki łatwym w użyciu, wydajnym i przyjaznym dla środowiska produktom

Wielofunkcyjne odkurzacze posprzątają każdy zakamarek domu

Połączenie montażowe Beko Csd5824w

Bezpośredni link do pobrania Połączenie montażowe Beko Csd5824w

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Połączenie montażowe Beko Csd5824w