Podręcznik dla ekspertów Wyniki Craftsman 917 256544

Craftsman 917 256544 Expert Results Manual to wyjątkowy podręcznik zawierający szczegółowe informacje na temat naprawy i konserwacji takich maszyn jak kosiarki, traktory ogrodowe, wykaszarki, nożyce do żywopłotu i wiele innych. Podręcznik prezentuje szczegółowe instrukcje, w tym schematy, diagramy i przydatne wskazówki, które ułatwią naprawę i konserwację tych maszyn. Tekst jest napisany w jasny i zrozumiały sposób i zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać swoje narzędzia. Podręcznik dla ekspertów Wyniki Craftsman 917 256544 może być przydatny nie tylko dla profesjonalnych mechaników, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą zrobić coś więcej niż tylko podstawowe naprawy.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla ekspertów Wyniki Craftsman 917 256544

Oferujemy Tobie Podręcznik Operatora dla Craftsman 917. 28948: plik PDF 11. 34 Mb, 72 stron.

Na tej stronie możesz pobrać to Podręcznik Operatora i przeczytać w internecie. Będziesz także mieć możliwość zadania pytania o Craftsman 917. 28948.

Pobierz Craftsman 917. 28948 Podręcznik Operatora

 Rozmiar pliku: 11. 34 Mb

Policz strony: 72 strońPolicz wyświetlenia: 935 wyświetleńRodzaj pliku: Portable Document Format (PDF)

Czy jesteś robotem?

60

Pobierz Podręcznik Operatora:craftsman-917-28948-operator-s-manual. pdf

Przeczytaj w internecie Craftsman 917. 28948 Podręcznik Operatora

*/? >

1/72

W lipcu br. Dziennik Internautów pisał o tym, że rządowy program "Cyfrowa szkoła" to nie tylko nowy sprzęt dla szkół. Są też plany dotyczące darmowych e-podręczników. W ramach projektu współfinansowanego ze środków UE w ciągu 3 lat mają powstać podręczniki do 14 przedmiotów oraz 2500 zasobów edukacyjnych do wykorzystania w procesie nauczania. Treści podręczników mają opracować: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Łódzka orazUniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Czytaj: Więcej o programie Cyfrowa szkoła w DI

Wspominaliśmy też, że wydawcy tradycyjnych podręczników dopatrzyli się w działaniu rządu praktyk szkodzących konkurencji, zapowiedzieli złożenie pozwu.

Rząd i zwolennicy bardziej otwartej edukacji mówią coś całkowicie przeciwnego - dopiero z darmowymi e-podręcznikami będziemy mieli konkurencję jak trzeba.

- Z informacji uzyskanych z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentówwynika, że w projekcie nie występują przesłanki czynu nieuczciwejkonkurencji. Treści edukacyjne nie będą monopolizowane, co udowadnia przyjęte przezrząd założenie udostępnienia e-podręczników na otwartych licencjach jakootwartych zasobów edukacyjnych - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej sprzed kilku dni.

Oczywiście wydawcy boją się zmian na rynku. Boją się utraty kontroli nad nim. Będą więc mówili, że tylko ich podręczniki mogą zagwarantować skuteczną edukację. Po ich stronie stanie duża część ekspertów, szczególnie ci, którzy lubią współpracować z wydawcami. 

E-podręczniki opóźnią wdrażanie technologii?

Bardzo interesującą opinię na temat planów MEN przedstawił Instytut Jagielloński. Zdaniem jego ekspertów MEN robi kolejny "eksperyment na dzieciach", który może doprowadzić do nieodwracalnych zmian na rynku wydawnictw edukacyjnych w Polsce oraz znacznie obniżyć poziom edukacji w polskich szkołach.

Redakcja DI otrzymała komunikat IJ w tej sprawie. Wyciągnęliśmy z niego najważniejsze argumenty przeciwko e-podręcznikom.

 1. Zdaniem ekspertów IJ obecny projekt nie ma wizji kontynuacji, nie ma nad nim właściwej opieki.
 2. E-podręczniki wcale nie będą tańsze, bo trzeba kupić sprzęt do korzystania z nich.
 3. Skandalem jest to, że projekt e-podręczników realizowany jest bez szerszej debaty i konsultacji.
 4. MinisterstwoEdukacji Narodowej nie powinno proponować rozwiązań tymczasowych,realizowanych chaotycznie i mogących doprowadzić do obniżenia jakościedukacji.
 5. Obecny system dystrybucji podręczników jest wadliwy. Instytut zauważa, że marża dystrybucyjna hurtowni i księgarni stanowi około 35% składowej ceny podręcznika, którą płacą rodzice. Zysk brutto wydawców podręczników (którzy obecnie nie mogą sprzedawać książek bezpośrednio do szkół) wynosi około 10 proc. Zdaniem IJ zmiana systemu dystrybucji pozwoliłaby m. in. na objęcie rządowymi programami wsparcia zakupu podręczników większej liczby uczniów.
 6. Wprowadzenie na rynek tak dużej liczby bezpłatnych podręczników spowodować może nagłe i drastyczne zmiany na rynku wydawnictw, a przede wszystkim trudności z wprowadzeniem nowoczesnych technologii w szkołach, które są do tego infrastrukturalnie nieprzygotowane. Instytut Jagielloński podkreśla też znaczenie zasad wolnej konkurencji na rynku wydawniczym.

Na każdy z tych argumentów można szybko odpowiedzieć.

 • Program "Cyfrowa szkoła" jeszcze nie ruszył na dobre. Mamy tylko pilotaż na wybranych 402 szkołach. W tej sytuacji trudno mówić o "eksperymencie na dzieciach".
 • Argument dotyczący kosztów korzystania z e-podręczników jest podwójnienietrafiony. Po pierwsze - sprzęt do obsługi e-podręczników kupuje sięraz na długi czas, a potem służy on do wielu różnych pomocy naukowych,nie tylko do e-podręczników. Same podręczniki stają się natomiast tańszedla rodziców. Po drugie - w programie "Cyfrowa szkoła" chodzi przedewszystkim o przygotowanie skoku technologicznego. Oszczędnościto sprawa drugorzędna.
 • Argument dotyczący konsultacji jest słuszny. Mogło być więcej konsultacji.
 • Argument o rozwiązaniach tymczasowych nie ma charakteru merytorycznego. Patrz pkt. 1.
 • Argument o systemie dystrybucji podręczników właściwie nie dotyczy problemu e-podręczników oraz podręczników na otwartych licencjach.
 • Ostatni argument jest niemal zabawny. Eksperci twierdzą, że e-podręczniki utrudnią wprowadzanie nowych technologii. Rozumiem zatem, że powinniśmy wrócić do kredy, tablicy i papieru, bo to zapewni szkole skok technologiczny.
  Wspominanie o złej infrastrukturze szkół jest o tyle niewłaściwe, że celem programu "Cyfrowa szkoła" jest także wyposażenie szkół. Nikt nie ma zamiaru instalować e-podręczników na tradycyjnych tablicach lub w liczydłach (sic! ).
 • Przy okazji argumentu nr 6 widzimy powtarzanie mantry o tym, że "bezpłatne podręczniki zmienią rynek wydawniczy". Tak, zmienią go, ale czy obecny sposób funkcjonowania tego rynku jest jakimś dobrem narodowym, które trzeba zachować w niezmienionej formie? To jedno z pytań, które w debacie należałoby zadać.

  Sonda

  Wierzysz, że e-podręczniki utrudnią wprowadzanie technologii do szkół?

  wyniki komentarze

  Samo istnienie darmowej alternatywy nie musi psuć rynku. Być może eksperci z Instytutu Jagiellońskiego nie słyszeli o czymś takim, jak open source, co wcale nie zepsuło rynku oprogramowania. Sztuka dostępna jako domena publiczna lub muzyka na otwartych licencjach również nie psuje rynku sztuki.

  Podstawowy cel: otwartość

  Godne podkreślenia jest właśnie to, że rządowe podręczniki będą dostępne na otwartych licencjach.Nie można więc wykluczyć, że wydawcy będą mogli opracowywać własneedycje tych podręczników (wiele zależy od wybranej licencji, ale należy się tego spodziewać).

  Przede wszystkim jednak będzie istniała taniaalternatywa dla podręczników komercyjnych, co wymusi na wydawcach alboniższe ceny, albo naprawdę wysoką jakość. Trzeba zresztą zaznaczyć, żejuż teraz w szkole nie ma obowiązku stosowania podręcznika dopuszczonegoprzez MEN, a ostatnie wydarzenia są tylko realnym wdrażaniem tej zasady w życie.

  Czytaj: E-podręczniki to jeszcze nie postęp. to jest postęp!

  Więcej w tym temacie:

  Strony dostępne w domenie www. gov. pl mogą zawierać adresy skrzynek mailowych. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania.Szczegóły przetwarzania danych przez każdą z jednostek znajdują się w ich politykach przetwarzania danych osobowych.

  Wszystkie treści publikowane w serwisie są udostępniane na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa - użycie niekomercyjne - bez utworów zależnych 3. 0 Polska (CC BY-NC-ND 3. 0 PL), o ile nie jest to stwierdzone inaczej.

  Podręcznik dla ekspertów Wyniki Craftsman 917 256544

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla ekspertów Wyniki Craftsman 917 256544

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla ekspertów Wyniki Craftsman 917 256544