Podręcznik dla rodzin Electrolux Ewp 106100 W

Podręcznik dla rodzin Ewp 106100 W Electrolux to przydatny zasób informacyjny dla właścicieli i użytkowników urządzenia. Podręcznik jest przejrzysty i łatwy w obsłudze, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko i łatwo znaleźć informacje dotyczące swojego urządzenia. Podręcznik zawiera instrukcje, jak używać urządzenia, informacje o jego funkcjach oraz wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Zawiera też informacje na temat tego, jak naprawić urządzenie, jeśli dojdzie do awarii. Wszystkie informacje są precyzyjne i łatwe do zrozumienia, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać swoje urządzenie.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla rodzin Electrolux Ewp 106100 W

Pralki - najlepsze propozycje

Opis produktu

Electrolux EWP 106100 W to nowoczesna pralka ładowana od frontu. Jej kolor to biały. Drzwiczki pralki otwierane są w lewo. Pralka sterowana pokrętłem oraz przyciskami. Dodatkową funkcją jest możliwość ustawienia czasu rozpoczęcia pracy. Dzięki zastosowanym technologiom poziom hałasu pracującego urządzenia został znacznie zredukowany. Urządzenie pracuje w klasie energetycznej A+, zapewnia znacznie niższą konsumpcję energii. Najwyższa klasa skuteczności prania A oznacza, iż urządzenie doskonale radzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Pojemność bębna to sześć kilogramów. Maksymalna prędkość wirówki to 1000 obrotów na minutę. Istnieje możliwość regulacji szybkości obrotów i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. Gwarancja producenta obejmuje okres dwóch lat.

Najważniejsze parametry

ProducentElectrolux
Klasa energetycznaA+
Klasa praniaA
Klasa wirowaniaC
Ładowanieod przodu
Pojemność6 kg
Prędkość wirowania1000
Zużycie energii na cykl1, 02 kWh
Zużycie wody na cykl49 l
Kierunek otwierania drzwiw lewo
Programy praniaSyntetyczne, Mix Eko 20, Delikatne, Wełna, Zmiękczanie, Syntetyczne łatwe prasowanie, 5 koszul 30, Delikatne super szybkie 30, Jeans
Roczne zużycie energii224 kWh
Roczne zużycie wody10780 l
Kolorbiały
Wymiary850 x 600 x 540 mm

Specyfikacja szczegółowa

Dane ogólne

Sposób ładownia prania:

od przodu

Kierunek otwierania drzwi:

lewo

Maksymalna liczba obrotów:

1000

Wydajność

Klasa skuteczności prania:

A

Klasa skuteczności wirowania:

C

Zużycie energii na cykl:

1. 02

Poziom hałasu - pranie:

60

Zużycie energii na kilogram prania:

0. 17

Zużycie wody na kilogram prania:

8. 17

Funkcje specjalne

Możliwość podłączenia węża wlotowego do gorącej i zimnej wody:

brak danych

Funkcja zerowego poboru mocy w stanie gotowości:

brak danych

Opóźnione rozpoczęcie prania:

tak

Sensor załadunku bębna:

brak danych

Automatycznie rozkładanie obciążenia:

tak

Czujnik i układ usuwania piany:

nie

Układ obracania bębna w drugą stronę:

brak danych

Automatyczne ustawianie bębna w pozycji początkowej:

nie dotyczy

Inne informacje:

Fuzzy Logic,

Sterowanie

Rodzaj sterowania:

pokrętło, przyciski

Lista programów:

Syntetyczne, Mix Eko 20, Delikatne, Wełna, Zmiękczanie, Syntetyczne łatwe prasowanie, 5 koszul 30, Delikatne super szybkie 30, Jeans

Inne informacje

Dołączone akcesoria:

brak danych

Zawartość opakowania:

Instrukcja obsługi

Ogólna ocena

na podstawie 10 głosów klientów

10 opinii o produkcie

 • M

  , 14 maja 2014

  Nie polecam tej pralki,Użytkuje ją od 2, 5 roku i już do wymiany są łożyska a niestety ten model ma łożyska zatopione w plastiku i należy cały bęben wymienić. Koszt w serwisie Electroluxa, przy użyciu materiałów z pralki rozbitej w transporcie 450 zł, jeśli trzeba by zamówić oryginalną część koszt wzrasta do 750 zł.

 • b

  bessbe, 15 grudnia 2012

  Posiadam dana pralkę 4 m-ce. Generalnie okProgram brania bawełny jak najbardziej się sprawdza - pranie czyste i stosunkowo niewielkie zużycie wody.Program prania ręcznego - słabo.. tylko z płynem bo proszku nie rozpuszcza.Wcześniej ktoś opisał problem z wkręcaniem się prania pod uszczelkę... u mnie na razie lądują w tej szczelinie skarpetki i póki co nie przebiły uszczelki... ale martwi mnie co będzie gdy coś większego będzie w trakcie prania "napierać" na tą uszczelkę.. oby skończyło się na moich zmartwieniach.

 • A

  Ania, 30 sierpnia 2012

  Pralka bardzo zgrabna, prosta w obłsudze. Dopiera wszystko nawet na skróconych programach przy pełnym załadowaniu bębna.

 • K

  Krzysztof, 13 kwietnia 2012

  Prosta w obsłudze.Dobrze pierze.Cicha.Elegancka.

 • w

  wujawor, 12 marca 2012

  Może zbyt krótko ją testuję, lecz zapowiada się b. dobrze. Po tych kilku praniach żona zadowolona, a to najważniejsze. Może tylko nie jest najcichsza, ale lepsza niż poprzedni whirpool.

 • l

  lola, 3 listopada 2011

  nieskomplikowana dobrze piorąca pralka. Zależało mi na czymś co nie jest nafaszerowane elektroniką i znalazłam. W starej pralce mialam wieczny problem z programatorem. mam nadzieje że teraz będzie lepiej.pralka średnio cicha, oszczędna, ładna - za male pieniądze

 • g

  gary, 27 września 2011

  Towar zgodny z zamówieniem. Bez uszkodzeń opakowania i samego towaru. Szybka dostawa. Ocena- 5+

 • M

  Mirek, 9 września 2011

  Pralka dla 4 osobowej rodziny, super, pierze i wiruje, co więcej potrzeba. W czasie wirowania jest nie co głośno, ale do przeżycia, stabilna. Polecam

 • i

  izunia7783, 16 sierpnia 2011

  Pralka godna rekomendacji. Dobry produkt za korzystną cenę zakupu. Programy wystarczające na domowe potrzeby, zużycie wody dobrane do danego programu. Wsad 6kg prania. Wirowanie 1000 obr. jest wystarczające, większe zagniatałoby pranie. Zdecydowanie polecam!

 • m

  mm-foto. eu, 1 lipca 2011

  Wybrany na podstawie dobrych opini w internecie - w praktyce Się okaże:) Na pierwsze dni sprawuje się bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o design i efektywność prania jest super.

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

Lukahol12 29 Jan 2023 20:04 249

 • #1Level 4  

  #1

  Witam,
  Pralka Electrolux EWP 106100 w po wyłączeniu programu i urządzenia pompa cały czas pracuje. Filtr czysty. Wirnik pompy czysty, pracuje. Pomaga wyłączenie z prądu. Żadne programy i przyciski nie reagują.

 • #2kecajk49Level 34  #2

  Sprawdź drożność przewodu i komory czujnika poziomu wody, jeśli będzie niedrożny to sterownik widzi że woda jest w pralce i stara się ją usunąć.

 • #3#3

  A gdzie znajdę ten czujnik i komorę? Drożność przewodu odpływowego?

 • #4#4

  Pod pokrywą pralki po prawej stronie, sprawdź drożność przewodu od hydrostatu ale w niego NIE dmuchaj!!!
  Sprawdź reakcję pralki na zsunięcie wężyka z hydrostatu, jeśli po chwili praca pompy zostanie wstrzymana to udrożnij ten układ wężyk-komora.
  Przy wkładaniu rąk pod pokrywę odłącz zasilanie pralki!!!
  Po zakończeniu prac przywróć połączenie wężyka z hydrostatem.

 • #5Kenworth 18Level 43  #5

  Pralka ma ewidentnie problem zdecydowanie poważniejszy niż zanieczyszczenie komory hydrostatu. Tutaj podobny problem: https://www. html
  Szukaj procedury odczytu błędów a materiału na ten temat na forum jest multum więc znajdziesz bez problemu. Jeżeli pralka nie będzie chciała uruchomić trybu serwisowego to odłącz wszystkie przewody od grzałki prócz czujnika temperatury i zabezpiecz przewody zasilania grzałki by nie zetknęły się ze sobą.

 • #6#6

  Przewód od hydrostatu jest drożny i nic się nie zmieniło.
  @Kenworth 18
  Tylko ta pralka nie ma elektronicznego wyświetlacza i nic nie pokaże. Jeżeli pralka jest w pozycji wyłączonej a pompa działa winny może być uszkodzony hydrostat? Nie powinno się wszystko wyłączyć?

 • #7#7

  Pokaże błąd miganiem diody start/pauza. Materiałów na ten temat oraz opisów kodów błędów wbród na forum. Wystarczy poświęcić chwilę i poszukać.

 • #8#8

  Szukam od wczoraj. Niestety nawet info jak wejść w tryb serwisowy nie znalazłem. Wszędzie są opisywane modele z jakimkolwiek wyświetlaczem. Nie taki stary model jak moja.

 • #9#9

  Wchodzisz w tryb serwisowy tak samo jak w modelu z wyświetlaczem: https://youtu. be/FIeJHrBaieQ
  Po wejściu w tryb serwisowy jeżeli nie uzyskasz kodu błędu od razu to kręcisz pokrętłem wyboru programów o 9 pozycji w prawo. Kod błędu odczytasz miganiem diody start w 2 barwach. Pierwsza barwa to dziesiątki a 2 jednostki.

 • #10

 • #11#11

  Będziesz miał prawdopodobnie zwarty triak sterujący pompą odpływową i dlatego pracuje bez przerwy:
  Szczególnie zwróć uwagę na post #12.
  Do naprawy moduł sterujący pralką.

 • #12#12

  Kenworth 18 wrote:

  Będziesz miał prawdopodobnie zwarty triak sterujący pompą odpływową i dlatego pracuje bez przerwy:
  Do naprawy moduł sterujący pralką.

  Czyli raczej nowa pralka. Szkoda kasy na 12 letni sprzęt. Dzięki za pomoc.

 • #13alekt77Level 38  #13

  Zanim wyrzucisz pralkę na złom wyjmij moduł sterujący. Najprawdopodobniej jest to EWM09311CA. Patrząc od strony elementów w prawym dolnym rogu jest element ACS108-6S który steruje załączaniem pompy i jest on pewnie zwarty. Trzeba go wymienić. Elementy na wymianę dostaniesz tu: Link. Będzie to kosztowało z przesyłką ok. 20zł.
  Zobacz również(przeczytaj uważnie całość do końca) ten temat: Link

 • #15#15

  Zaznaczony strzałką.

 • #16#16

  @alekt77
  Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie. Pod linkiem są dostępne dwa moduły
  ACS108-8SN-TR
  ACS108-6SN-TR
  Który kupić?
  Poprawiłem TONI_2003

 • #17#17

  Sprawdziłeś multimetrem czy wskazany element ma zwarte wyprowadzenia COM i OUT?

  Jeden i drugi będzie odpowiedni, -8SN jest na napięcie do 800V a -6SN do 600V. Różnią się ceną i minimalną ilością którą można kupić. Weź raczej ten na 600V(3 szt. ) bo może pompa ma zwarcie międzyzwojowe na silniku i za chwilę ten wymieniony też padnie.
  Czy pompa ma czyste, niezalane wodą uzwojenie?

 • #18#18

  Pompa jest czysta i sucha.
  Edit:
  Nowy triak zamontowany. Pralka działa jak należy. Temat do zamknięcia.

20 electrolux Program – Maksymalna i minimalna temperatura – Opis programu – Maksymalna prędkość wirowania – Maksymalny ciężar wsadu – Rodzaj prania SYNTETYKI 60° - (pranie w zimnej wodzie) Pranie zasadnicze – Płukania – Maksymalna prędkość wirowania: 800 obr/min <strong>EWP</strong><strong>86100</strong>W, 1000 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>106100</strong>W, 1200 obr/min <strong>EWP</strong><strong>126100</strong>W Maks. wsad 3 kg, zmniejszony wsad 1, 5 kg Tkaniny syntetyczne lub mieszane: bielizna, ubrania kolorowe, niezbiegające się koszule, bluzki. Normalnie zabrudzone ubrania. MIESZANE Zimna woda Pranie zasadnicze – Płukania – Maksymalna prędkość wirowania: 800 obr/min <strong>EWP</strong><strong>86100</strong>W, 1000 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>106100</strong>W, 1200 obr/min <strong>EWP</strong><strong>126100</strong>W Maks. wsad 3 kg Bardzo ekonomiczny program prania lekko zabrudzonych ubrań w zimnej wodzie. Program ten wymaga użycia detergentu <strong>sk</strong>utecznego w zimnej wodzie. DELIKATNE 40°- (pranie w zimnej wodzie) Pranie zasadnicze – Płukania – Maksymalna prędkość wirowania: 700 obr/min Maks. wsad 3 kg - Zmniejsz. wsad 1, 5 kg 1) Tkaniny delikatne: akryl, wi<strong>sk</strong>oza, poliester. WEŁNA/PRANIE RĘCZNE 40°- (pranie w zimnej wodzie) Pranie zasadnicze – Płukania – Maksymalna prędkość wirowania: 800 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>86100</strong>W, 1000 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>106100</strong>W, 1200 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>126100</strong>W Maks. wsad 2 kg Ubrania wełniane do prania w pralce, wełniane do prania ręcznego oraz delikatne tkaniny z symbolem „pranie ręczne”. Uwaga: Pojedyncze rzeczy lub rzeczy o dużej objętości mogą powodować problemy z wyważeniem prania. Jeśli urządzenie nie przeprowadza końcowego cyklu wirowania, należy dodać więcej rzeczy i ręcznie rozłożyć pranie w bębnie, a następnie wybrać program wirowania. Opcje ZMNIEJSZENIE PRĘDKOŚCI WIRO- WANIA, STOP Z WODĄ, SUPER SZYBKIE 1), DODATKOWE PŁU- KANIE, OPÓŹNIENIE ROZPO- CZĘCIA PROGRAMU ZMNIEJSZENIE PRĘDKOŚCI WIRO- WANIA, STOP Z WODĄ, DODATKOWE PŁU- KANIE, OPÓŹNIENIE ROZPO- CZĘCIA PROGRAMU STOP Z WODĄ, SUPER SZYBKIE 1), DODATKOWE PŁU- KANIE, OPÓŹNIENIE ROZPO- CZĘCIA PROGRAMU ZMNIEJSZENIE PRĘDKOŚCI WIRO- WANIA, STOP Z WODĄ, OPÓŹNIENIE ROZPO- CZĘCIA PROGRAMU Pojemnik na detergenty

electrolux 21 Program – Maksymalna i minimalna temperatura – Opis programu – Maksymalna prędkość wirowania – Maksymalny ciężar wsadu – Rodzaj prania PŁUKANIE Płukanie – krótkie odwirowanie z prędkością 700 obr. / min Jeśli za pomocą odpowiedniego przyci<strong>sk</strong>u wybrano wirowanie z prędkością większą niż 700 obr/min, urządzenie przeprowadzi długie odwirowanie. (Maksymalna prędkość wirowania: 800 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>86100</strong>W, 1000 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>106100</strong>W, 1200 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>126100</strong>W Maks. wsad 6 kg Do płukania i odwirowywania bawełnianych ubrań, które wyprano ręcznie. Aby zwiększyć intensywność płukania, wybrać opcję DODATKOWE PŁUKANIE. Urządzenie wykona dodatkowe fazy płukania. ODPOMPOWANIE Odpompowanie wody Do odpompowywania wody pozostałej w bębnie. WIROWANIE Odpompowanie i długie wirowanie z maksymalną prędkością: 800 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>86100</strong>W, 1000 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>106100</strong>W, 1200 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>126100</strong>W Maks. wsad 6 kg Osobne wirowanie dla ubrań pranych ręcznie i po programach z opcją Bez wirowania. Prędkość wirowania można ustawić za pomocą odpowiedniego przyci<strong>sk</strong>u, aby dostosować ją do tkanin, które mają być odwirowane. Jeśli przy pomocy odpowiedniego przyci<strong>sk</strong>u wybrano wirowanie z prędkością 700 obr/min lub mniejszą, urządzenie przeprowadzi krótkie odwirowanie. Programy specjalne ŁATWE PRASOWANIE 40°- (pranie w zimnej wodzie) Pranie zasadnicze – Płukania – Maksymalna prędkość wirowania: 800 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>86100</strong>W, 700 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>106100</strong>W i <strong>EWP</strong><strong>126100</strong>W Aby jak najbardziej ograniczyć powstawanie zagnieceń, należy zmniejszyć wsad syntetycznych ubrań. (Zalecany wsad 1 kg) Tkaniny syntetyczne lub mieszane. Delikatne pranie i odwirowanie w celu uniknięcia zagnieceń. Urządzenie przeprowadza dodatkowe fazy płukania. 5 KOSZUL 30° Pranie zasadnicze – Płukania – Maksymalna prędkość wirowania: 800 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>86100</strong>W, 700 obr/min dla <strong>EWP</strong><strong>106100</strong>W i <strong>EWP</strong><strong>126100</strong>W Tkaniny syntetyczne i mieszane. Odpowiedni dla 5-6 lekko zabrudzonych koszul. Opcje ZMNIEJSZENIE PRĘDKOŚCI WIRO- WANIA, STOP Z WODĄ, DODATKOWE PŁU- KANIE, OPÓŹNIENIE ROZPO- CZĘCIA PROGRAMU ZMNIEJSZENIE PRĘDKOŚCI WIRO- WANIA, OPÓŹNIENIE ROZPO- CZĘCIA PROGRAMU ZMNIEJSZENIE PRĘDKOŚCI WIRO- WANIA 3), STOP Z WODĄ, DODATKOWE PŁU- KANIE, OPÓŹNIENIE ROZPO- CZĘCIA PROGRAMU ZMNIEJSZENIE PRĘDKOŚCI WIRO- WANIA 3), OPÓŹNIE- NIE ROZPOCZĘCIA PROGRAMU Pojemnik na detergenty

Podręcznik dla rodzin Electrolux Ewp 106100 W

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla rodzin Electrolux Ewp 106100 W

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla rodzin Electrolux Ewp 106100 W