Podręcznik dla służb terenowych Haier Hrd 194

Podręcznik dla służb terenowych Haier Hrd 194 to kompendium wiedzy, które oferuje pracownikom służb terenowych Haier szczegółowe informacje na temat produktu, opisujące jego funkcje, instrukcje obsługi, konserwację, a nawet rozwiązywanie problemów. Podręcznik zawiera informacje dotyczące wszystkich produktów Haier, w tym urządzeń mobilnych, telewizorów, lodówek, zmywarek i innych. Podręcznik może być również przydatny dla klientów, którzy szukają informacji na temat produktów Haier, w tym w jaki sposób używać i konserwować swoje urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla służb terenowych Haier Hrd 194

Monitor Polski

M. P. 1983. 35. 194

Akt utracił moc

Wersja od: 29 października 1983 r.

UCHWAŁA Nr 129

RADY MINISTRÓW

z dnia 7 października 1983 r.

w sprawie zasad organizacji służb socjalnych oraz sposobów wykorzystywania funduszów socjalnego i mieszkaniowego dla nauczycieli.

Na podstawie art. 53 ust. 5 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 1982 r. Nr 3, poz. 19, Nr 25, poz. 187 i Nr 31, poz. 214 oraz z 1983 r. Nr 5, poz. 33) Rada Ministrów uchwala, co następuje:

1.

Terenowe organy administracji państwowej stopnia wojewódzkiego i podstawowego tworzą służby socjalne w celu gospodarowania zakładowymi funduszami socjalnym i mieszkaniowym oraz realizacji całokształtu zadań socjalno-bytowych na rzecz nauczycieli zatrudnionych w szkołach (placówkach) finansowanych z budżetu terenowego oraz nauczycieli emerytów (rencistów) tych szkół (placówek).

2.

Terenowe organy administracji państwowej, o których mowa w ust. 1, tworzą służby socjalne w podległych im urzędach - komórkach organizacyjnych do spraw oświaty i wychowania, a w braku takich komórek zadania służb socjalnych wykonują gminni dyrektorzy szkół.

3.

W uzasadnionych wypadkach niektóre zadania z zakresu usług socjalnych mogą być zlecane wyspecjalizowanym instytucjom.

1.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ustala corocznie w układzie wojewódzkim - w terminie do dnia 31 marca każdego roku kalendarzowego - wielkości wypłat dokonanych w poprzednim roku kalendarzowym z tytułu emerytur i rent dla nauczycieli.

2.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazuje informacje o ustaleniach dokonanych zgodnie z ust. 1 Ministrom Finansów oraz Oświaty i Wychowania w celu ich wykorzystania przy planowaniu w budżecie Państwa środków na fundusz socjalny dla nauczycieli emerytów (rencistów).

3.

Minister Oświaty i Wychowania przekazuje terenowym organom administracji państwowej stopnia wojewódzkiego wytyczne w sprawie wysokości odpisu na fundusz socjalny dla nauczycieli emerytów (rencistów) zamieszkałych na terenie danego województwa, ustalonego na podstawie odpowiedniego dla danego województwa funduszu emerytalnego.

1.

Minister Oświaty i Wychowania może, w porozumieniu z Ministrem Finansów oraz z właściwymi statutowo organami związków zawodowych nauczycieli, ustalić zasady rozdziału i centralizowania w Ministerstwie Oświaty i Wychowania oraz w terenowych organach administracji państwowej stopnia wojewódzkiego części odpisu na zakładowy fundusz socjalny dla nauczycieli i nauczycieli emerytów (rencistów).

2.

Minister Oświaty i Wychowania może, w porozumieniu z Ministrem Finansów oraz z właściwymi statutowo organami związków zawodowych nauczycieli, ustalić także zasady centralizowania w terenowych organach administracji państwowej stopnia wojewódzkiego w całości lub części odpisu na zakładowy fundusz mieszkaniowy dla nauczycieli.

1.

Fundusz socjalny dla nauczycieli oraz dla nauczycieli emerytów (rencistów) jest przeznaczony na finansowanie całokształtu działalności socjalnej prowadzonej na zasadach powszechnie obowiązujących.

2.

Środki zakładowego funduszu mieszkaniowego dla nauczycieli są wykorzystywane na zasadach powszechnie obowiązujących.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1984 r.

Strona informacyjna

  1. Strona główna
  2. Seria I-Pro 7

Profesjonalne rezultaty prania w Twoim domu

  • Najnowsze technologie w Twoim domuNajnowsze technologie w Twoim domu
  • Najlepsza ochrona dla Twojego praniaNajlepsza ochrona dla Twojego prania
  • Intuicyjny designIntuicyjny design
  • ProduktyProdukty

Profesjonalne rezultaty prania w Twoim domu

Seria I-Pro 7 marki Haier obejmuje zaawansowane technologie, gwarantujące wysoką wydajność i satysfakcjonujące rezultaty prania. Nasze urządzenia są jednocześnie łatwe w obsłudze, trwałe i niezawodne.

Wydajne urządzenie, które dostosowuje się do Twoich potrzeb

Seria I-Pro 7 dopasuje się do Twojego stylu życia. Dzięki temu możesz skoncentrować się na zajęciach, które sprawiają Ci przyjemność – zapominając o części codziennych obowiązków. Nasza nowa seria pralek o wysokiej wydajności zachowuje doskonałe efekty prania przy bardzo niskim poziomie hałasu – dzięki silnikowi Direct Motion. Duża pojemność gwarantuje z kolei rzadsze pranie, a tym samym znaczną oszczędność czasu.

Innowacyjna, profesjonalna pielęgnacja delikatnych ubrań

Innowacyjna funkcja i-Refresh odświeża nawet najdelikatniejsze tkaniny – w tym wełnę i jedwab – wykorzystując technologię mikropary. Ta wysoce skuteczna technologia usuwa zapachy, drobny kurz i alergeny, jednocześnie zmniejszając ilość zagnieceń i zmiękczając tkaniny.

Szybsze pranie oznacza więcej czasu Twoje ulubione zajęcia!

Dzięki dużej pojemności – do 12 kg – pralki z serii I-Pro 7 stanowią idealne rozwiązanie dla dużych rodzin. Świetnie nadają się także do prania tkanin o większej objętości. Oszczędzaj jeszcze więcej czasu na praniu, bez uszczerbku dla doskonałej wydajności.

15 lat gwarancji na silnik Direct Motion

Direct Motion marki Haier to bezpaskowy silnik zawieszony bezpośrednio w osi bębna, co znacznie redukuje hałas I wibracje podczas prania. To innowacyjne rozwiązanie gwarantuje zwiększoną trwałość – z gwarancją na 15 lat.

Tak ciche, że głośno o nich mówią

Seria I-Pro 7 działa przy poziomach głośności znacznie niższych od innych modeli dostępnych na rynku dzięki silnikowi Direct Motion. Dzięki bezpasowej konstrukcji silnik zawiera mniej ruchomych części. W efekcie zminimalizowane zostają wibracje – a tym samym hałas – oraz zwiększa się wydajność urządzenia. Teraz możesz cieszyć się czystszym praniem bez zakłócania spokoju w Twoim domu.

Technologia, która dba o Twoje ubrania

Dzięki pralkom z serii I-Pro 7 wizyty w pralni należą już do przeszłości. Innowacyjne funkcje – i-Refresh, Smart Dual Spray i funkcja pary – zapewniają profesjonalne rezultaty prania w Twoim domu. Opatentowana przez markę Haier technologia antybakteryjna (ABT®) utrzymuje maszynę i pranie w idealnej czystości.

Czystsza pralka oznacza czystsze pranie

Innowacyjny materiał marki Haier, który chroni najbardziej wrażliwe obszary pralki. Technologia antybakteryjna (ABT®) chroni przed pleśnią i bakteriami powstającymi w szczególnie wrażliwych obszarach, takich jak szuflada na detergent i uszczelka, dla zapewnienia bardziej higienicznego cyklu prania.

System Smart Dual Spray czyści Twoje urządzenie w celu zapewnienia higienicznego prania i jeszcze lepszych efektów.

Automatyczny system czyszczenia pralki jest uruchamiany na końcu każdego cyklu prania. Zapewnia to nie tylko bardziej higieniczne pranie, ale także zwiększa trwałość pralki w dłuższej perspektywie!

Skuteczne działanie pary dla lepszego usuwania plam

Ta użyteczna funkcja zastosowana w pralkach Haier rozprasza parę i detergent po bębnie, rozluźniając włókna tkanin, a tym samym poprawiając usuwanie uporczywych plam i zabrudzeń. To jeszcze nie wszystko – para sprawia, że prasowanie odzieży staje się znacznie łatwiejsze, a nawet nie zawsze konieczne. Dzięki temu masz więcej czasu na ulubione zajęcia!

Zaprojektowane z myślą o Twoich potrzebach

Każdy element pralek z serii I-Pro 7 został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowników. Jednocześnie wszystkie części stanowią zaawansowaną technicznie pralkę, która przez lata będzie dbała o stan Twoich ubrań. Intuicyjny wyświetlacz cyfrowy ułatwia znalezienie odpowiedniego programu. Bęben o innowacyjnej budowie, napędzany solidnym i wydajnym silnikiem Direct Motion, doskonale zadba o nawet najbardziej delikatne tkaniny.

Prosta i wygodna obsługa dzięki cyfrowemu panelowi sterowania

Ekran umożliwia łatwe i wygodne sterowanie pralką. Wyświetlacz pozwala na sprawne poruszanie się między dostępnymi programami.

Elastyczne ustawienia czasu trwania programu

Funkcja i-Time marki Haier pozwala dokładnie dostosować czas prania do Twoich potrzeb. Dzięki temu możesz skrócić lub wydłużyć czas potrzebny na zakończenie prania, nawet w trakcie trwania cyklu!

Sprawia, że nawet najdelikatniejsze tkaniny wyglądają jak nowe

Powierzchnia bębna została zaprojektowana tak, aby nawet najdelikatniejsze tkaniny pozostały w idealnym stanie, bez względu na to, ile razy je wypierzesz. Dzięki wykończeniu bębna imitującemu kształt poduszek pranie delikatnie ślizga się po jego powierzchni. W ten sposób materiały na dłużej zachowują swoją pierwotną strukturę.

Nadeszła przyszłość prania – zaprojektowana z myślą o Twoich potrzebach

Odkryj nasze pralki z serii I-Pro 7.

Odkryj gamę naszych produktów

Pralki ładowane od frontu

3 Produkty

Pralki ładowane od frontu

3 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Załadunek (kg)

Maksymalna prędkość wirowania (obr. /min)

Bęben

Klasa energetyczna

Wymiary – głębokość

Maksymalna prędkość wirowania (obr. /min)

1400

Maksymalna prędkość wirowania (obr. /min)

1400

Maksymalna prędkość wirowania (obr. /min)

1400

Pralko-suszarki

3 Produkty

Pralko-suszarki

3 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Pojemność prania (kg): bawełna

Pojemność suszenia (kg): bawełna

Klasa efektywności energetycznej prania

Klasa efektywności energetycznej suszenia

Wymiary – głębokość

Pojemność prania (kg): bawełna

8

Pojemność suszenia (kg): bawełna

5

Klasa efektywności energetycznej prania

A

Klasa efektywności energetycznej suszenia

D

Pojemność prania (kg): bawełna

10

Pojemność suszenia (kg): bawełna

6

Klasa efektywności energetycznej prania

A

Klasa efektywności energetycznej suszenia

D

Pojemność prania (kg): bawełna

12

Pojemność suszenia (kg): bawełna

8

Klasa efektywności energetycznej prania

A

Klasa efektywności energetycznej suszenia

E

System HRD to system tłumienia wybuchu, który stanowi najbardziej uniwersalną metodę ochrony urządzeń i instalacji przed skutkami wybuchu. Jako jedyny całkowicie niweluje skutki wybuchu oraz nie dopuszcza do powstania pożaru.

Tłumienie wybuchu

Tłumienie wybuchu polega na identyfikacji początkowej fazy wybuchu oraz wtrysku środka tłumiącego do wnętrza chronionego urządzenia. W ten sposób wybuch zostaje stłumiony natychmiast po zapłonie atmosfery wybuchowej, co zapobiega powstawaniu w aparacie nadmiernego ciśnienia oraz pożaru. Czas liczony od wykrycia wybuchu do jego stłumienia liczony jest w tysięcznych częściach sekundy (od 0, 0075 do 0, 0300 s).

Zobacz więcej

Najbardziej uniwersalny system przeciwwybuchowy. Jako jedyny całkowicie niweluje skutki wybuchu niedopuszczający do pożaru we wnętrzu chronionego aparatu, do którego może dość po wybuchu. Może być stosowany zarówno na zewnątrz jak również w pomieszczeniach zamkniętych. Nie wymaga wydzielania stref niebezpiecznych w okolicy chronionego urządzenia.

Zobacz więcej

Jednym z głównych surowców wykorzystywanych do produkcji piwa jest słód. Powstający podczas procesu technologicznego pył słodowy w połączeniu z powietrzem może stwarzać atmosferę wybuchową. Historia zna przypadki wybuchów w browarach i słodowniach na całym świecie, jak również w Polsce. Jak się przed nimi skutecznie uchronić?

Zobacz więcej

W przypadku gdy w procesie produkcyjnym biorą udział palne pyły, gazy, pary lub mieszaniny hybrydowe w urządzeniu lub aparacie może dojść do zapłonu, a w konsekwencji wybuchu. Ponieważ instalacje procesowe stanowią swego rodzaju zbiór naczyń połączonych, wybuch może się rozprzestrzenić na kolejne urządzenia. Zjawisko to z punktu widzenia bezpieczeństwa wybuchowego, ale również polskiego i europejskiego prawa, jest niedopuszczalne. Jak jednak skutecznie mu przeciwdziałać? Poznaj wady i zalety powszechnie stosowanych systemów ochronnych. eu/zatrzymac-wybuch-systemy-odsprzegania-wybuchu/">Zobacz więcej

Podczas konferencji INDEX (organizowanej przez Międzykontynentalne Stowarzyszenie Ekspertów ds. Bezpieczeństwa Wybuchowego, do którego należy GRUPA WOLFF), odbył się pokaz zabezpieczeń przeciwwybuchowych. We wpisie prezentujemy krótki film przedstawiające zasadę działania systemu tłumienia wybuchu. eu/system-hrd/">Zobacz więcej

Podręcznik dla służb terenowych Haier Hrd 194

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla służb terenowych Haier Hrd 194

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla służb terenowych Haier Hrd 194