Podręcznik funkcji i sterowania Ge Jk3800dhww to oficjalny podręcznik użytkownika i instrukcja obsługi dla urządzenia GE Profile. Podręcznik obejmuje wszystkie funkcje i funkcje, które oferuje GE JK3800DHWW, w tym: programator czasowy, nawet chłodzenie, szybkie chłodzenie, ochrona przed przegrzaniem, ochrona przed szronem, wyświetlacz LCD, tryb energooszczędny, wyłącznik czuwania, funkcje sterowania ręcznego i więcej. Podręcznik został zaprojektowany tak, aby pomóc użytkownikom w pełni wykorzystać zalety urządzenia i maksymalnie wykorzystać jego funkcje. Podręcznik zawiera szczegółowe instrukcje i wskazówki, jak korzystać z urządzenia, jak odpowiednio go programować i jak używać jego funkcji sterowania.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik funkcji i sterowania Ge Jk3800dhww
Najważniejsze wydarzenia
Dzięki OPC UA, SIMOCODE pro oferuje elastyczny i wydajny interfejs oparty na protokole Industrial Ethernet dla automatyzacji procesów jak i diagnostyki. Jednostka SIMOCODE pro V PROFINET jako klient OPC UA umożliwia dostęp do swoich danych procesowych, ruchowych i diagnostycznych. Jako serwer OPC UA odbiera polecenia sterowania przesyłane z jednostki centralnej. Systemy zarządzania pracą napędów mogą kierować dane z central przez Ethernet do miejsc, w których są przetwarzane, bezpośrednio na panele HMI lub do systemów wysokopoziomowych jak chmura – MindSphere.
- Elastyczne, skalowalne rozwiązania odpowiednie dla wszystkich konfiguracji systemu
- Szczegółowe dane operacyjne, serwisowe i diagnostyczne – w dowolnym miejscu i czasie
- Wszechstronna, otwarta komunikacja
- Integracja z rozproszonymi systemami sterowania, takimi jak SIMATIC PCS 7
- Dostęp do całego szeregu danych kontrolnych, wartości procesowych oraz innych wartości mierzonych bez skomplikowanej konfiguracji
- Możliwość zarządzania danymi energetycznymi i optymalizacja zasobów
Kompleksowy zestaw materiałów pomocny na każdym etapie projektowania, znajdź
Skorzystaj z naszego wsparcia na każdym etapie projektowania. Bezpłatny dostęp do materiałów
Aktualne wymaganiaSystem SIMOCODE pro to najbardziej zaawansowane technologiczne rozwiązanie wspierające pracę napędów w przemyśle procesowym. Wymagania stawiane urządzeniom nadzorczym w procesach automatyki stale rosną. Oczekuje się rozwiązań zapewniających niezawodne monitorowanie, zajmujących mniej miejsca, zapewniających dużą funkcjonalność oraz przejrzystość mierzonych danych.
Przemysł chemiczny/ropa i gaz
Monitorowanie pomp w celu zapobiegania suchobiegowi maszyny (poziom ochrony zgodny z ATEX)
Przemysł hutniczy/cementownieDopasowanie do ciężkości rozruchu
Przemysł papierniczy/chemicznySkuteczne i efektywne zarządzanie energią
Przemysł wodno-ściekowyUżycie własnej logiki do zbudowania funkcjonalności umożliwiającej uruchomienie zablokowanej pompy
Systemy i ProduktyDwie jednostki podstawowe SIMOCODE pro S i SIMOCODE pro V, posiadają funkcje potrzebne do sprawnego sterowania, diagnostyki oraz ochrony napędu. W pełni funkcjonalne i dopasowane, bez względu na rodzaj aplikacji i zastosowanie. SIMOCODE pro S - sprytny i kompaktowy
SIMOCODE pro S, inteligentny i kompaktowy system zarządzania pracą silników dla podstawowych zastosowań. Elastyczne i zoptymalizowane pod względem kosztów rozwiązanie w skład którego wchodzi jednostka podstawowa, moduł przekładników prądowych oraz dodatkowe moduły rozszerzeń. Wszystko idealnie połączone z jednostkami centralnymi dzięki komunikacji magistralą PROFIBUS.
SIMOCODE pro V - prawdziwy profesjonalistaInteligentny i wszechstronny system SIMOCODE pro V to prawdziwy profesjonalista w kwestii ochrony i sterowania pracą silników. Pełna funkcjonalność dzięki jednostce podstawowej, modułowi przekładników prądowych (zarówno bez jak i z pomiarem napięcia) oraz z pięcioma dodatkowymi modułami rozszerzeń. Pomiar prądu, napięcia i mocy czynnej, niezawodna ochrona oraz różne interfejsy komunikacyjne PROFINET, PROFIBUS, OPC UA, Modbus RTU lub EtherNet IP.
SIMOCODE pro V PN - spełniający aktualne i przyszłe wymagania.Nowa wersja jednostki podstawowej SIMOCDE pro V oferuje jeszcze większą elastyczność. Dzięki komunikacji PROFINET i kompleksowym funkcjom w kompaktowej obudowie. SIMOCODE pro V PN zapewnia proste monitorowanie i sterowanie oraz bogate funkcje zabezpieczające wraz z możliwością rozbudowy o dodatkowe moduły rozszerzeń, takie jak moduł temperaturowy, ziemnozwarciowy lub analogowy.
SIMOCODE pro to kompleksowy system monitorujący pracę silników niskonapięciowych o prądzie znamionowym do 820 A, dlatego w ofercie dostępne są różne moduły przekładników prądowych. Oferujemy również moduły przekładników prądowych z pomiarem napięcia, które umożliwiają kontrolowanie mocy, bądź zużytej energii.
Panel operatorski z wyświetlaczem lub bez służy do sterowania oraz obserwacji wartości mierzonych jak prąd lub napięcie, może być wbudowany w drzwi szafy sterowniczej i zapewnia stopień ochrony IP54. Ułatwia to kontrole nad pracą silnika zapewniając możliwość sterowania bezpośrednio z szafy. Interfejs systemowy zintegrowany z panelem operatorskim pozwala na przypisanie parametrów i diagnostykę PC/PG bezpośrednio przy drzwiach szafy sterowniczej. Dodatkowa wtyczka adresowa lub moduł pamięci umożliwiają szybkie nadanie adresu PROFIBUS DP lub przesłanie parametrów. Dla łatwego odczytu danych diagnostycznych i parametrów dostępny jest panel operatorski z wyświetlaczem i nawigacją z menu w 8 różnych językach (w tym polski). Ponadto panel oferuje możliwość odczytania wewnętrznej pamięci błędów urządzenia.
Dodatkowy moduł, rozszerza funkcjonalność jednostki podstawowej, zapewniając:
Zwiększaj liczbę cyfrowych wejść i wyjść jednostki podstawowej SIMOCODE pro V. Dzięki dedykowanemu modułowi cyfrowemu zyskasz:
Kontrola zwarć doziemnych za pomocą sumującego przekładnika prądowego 3UL23 z modułem ziemnozwarciowym jest stosowana w przypadkach, w których wymagany jest dokładny pomiar prądu ziemnozwarciowego, bądź w sieciach o wysokiej impedancji uziemienie.
Niezależnie od ochrony termistorowej realizowanej standardowo przez jednostkę podstawową, system można rozbudować o moduł temperaturowy wyposażony w 3 wejścia do przyłączania analogowych czujników temperatury (typy czujników: PT100/PT1000, KTY83/KTY84 lub NTC) Pozwala to na łatwiejsze monitorowanie łożysk, oleju przekładnikowego i temperatury płynu chłodniczego.
Za pomocą modułu analogowego jednostkę podstawową można rozbudować o wejścia i wyjścia analogowe (0, 4-20 mA), ułatwiając monitorowanie stanu procesu.
Do realizacji bezpiecznego wyłączenia poprzez sygnał sprzętowy, moduł cyfrowy DM-F Local może być używany w aplikacjach wymagających lokalnego, bezpiecznego odłączania. (np. awaryjnego zatrzymania)
Do realizacji bezpiecznego wyłączenia poprzez magistrale PROFIBUS/PROFIsafe lub PROFINET/PROFIsafe.
- 2 wyjścia zwalniające działanie jednocześnie
- 2 wyjścia przekaźnikowe z bezpiecznie odseparowanymi potencjałami
- 3 standardowe wejścia binarne 24 V DC
- Napięcia zasilające 24 V DC lub 110... 240 V AC/DC
SIMOCODE pro jest stosowany w szafach SIVACON S8 zarówno w wersji stacjonarnej jak i wysuwnej.
W przypadku rozdzielnic zbudowanych w technice wysuwnej producent umożliwił przyporządkowanie zestawu parametrów do miejsca instalacji kasety. W razie konieczności wymiany zostanie ona automatycznie zaprogramowana. Taką funkcjonalność zapewnia tzw. moduł inicjujący, który w części stałej rozdzielnicy przechowuje parametry zapisane w jednostce podstawowej SIMOCODE pro. Wsunięcie kasety powoduje automatyczne przepisanie programu z modułu do jednostki. Dzięki temu istnieje możliwość błyskawicznej wymiany, bez konieczności ponownej parametryzacji.
KomunikacjaSIMOCODE pro obsługuje znormalizowane interfejsy komunikacyjne zapewniając doskonałą integracje z systemami automatyki poprzez PROFIBUS, Modbus RTU i PROFINET, a także EtherNet/IP.
Wersja PROFINET i EtherNet/IP
SIMOCODE pro wspiera funkcje redundancji protokołu PROFINET. Jednostki podstawowe SIMOCODE pro mogą być bezpośrednio połączone z wyższymi systemami automatyki, dwoma sterownikami (układ H), bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Szczególnie w przemyśle procesowym duży nacisk kładzie się na wydajność i ciągłą prace aplikacji oraz niezawodną komunikację. Oba sterowniki w układzie H mają dostęp do jednostek SIMOCODE pro. W przypadku awarii urządzenia lub zerwaniu komunikacji, drugi PLC przejmuje funkcje sterowania. Rozwiązania to zapewnia pewność pracy aplikacji.
Przegląd zalet:
Funkcja diagnostyki internetowej zintegrowana z urządzeniami SIMOCODE pro, zapewnia globalny dostęp do wszystkich ważnych informacji online w celach diagnostycznych i serwisowych (w wersjach PROFINET/EtherNet/IP). Dane można uzyskać z niemal każdego urządzenia z dostępem do Internetu za pośrednictwem standardowej przeglądarki. Szczegółowe informacje o stanie silnika, aktualne wartości pomiarowe, takie jak prąd i moc oraz pamięć błędów a także dane serwisowe i statystyczne. Wszystko zintegrowane i wyświetlane w przejrzysty sposób, dla zapewnienia dużej wygody w użytkowaniu.
Łatwość w planowaniu, wysoka niezawodność konfiguracji, szybka parametryzacja i uruchamianie, pełna diagnostyka oraz funkcje monitorowania. Wszystko zintegrowane w jednym środowisku programistycznym SIMOCODE ES, centralnym oprogramowaniem do konfiguracji, eksploatacji oraz diagnostyki systemu SIMOCODE pro. Program SIMOCDE ES jest w pełni zintegrowany z platformą projektową Totally Integrated Automation Portal (Portal TIA), zapewniając wysoką wydajność i elastyczność dla wszystkich rozwiązań inżynierii automatyki przemysłowej.
SIMOCODE ES V15 Basic jest dostępny do bezpłatnego pobrania
• Aby pobrać oprogramowania należy przejść do serwisu siemens publikacje. Dostęp do materiałów za zgodą działu wsparcia technicznego: dariusz. com
• Oprogramowanie obejmuje równocześnie licencję próbną SIMOCODE ES V15 Premium. Okres użytkowania jest ograniczony do 21 dni i rozpoczyna się wraz z aktywacją licencji próbnej. Po tym okresie użytkownikowi zostaje przyznana licencja Basic.
SIMOCODE ES oferuje wiele praktycznych korzyści, między innymi prostą parametryzacje oraz edytor graficzny zapewniający wygodne programowania dzięki funkcji "przeciągnij i upuść".
Biblioteki PCS 7 dla rozwiązania SIMOCODE pro (PCS 7 SIMOCODE) umożliwiają łatwą i prostą integracje SIMOCODE pro z systemem sterowania procesami SIMATIC PCS 7. Biblioteki PCS 7 zawierają znormalizowane bloki silników oraz ekrany do sterowania i monitorowania pracy napędów. W zakresie sterowania i diagnostyki urządzeń na terenie całego zakładu SIMOCODE pro jest również zintegrowany z SIMATIC PDM (Process Device Manager). Oznacza to, że standardowe oraz zunifikowane narzędzie jest wbudowane w system sterowania procesami dla inteligentnych urządzeń obiektowych, takich jak rozwiązanie SIMOCODE pro.
Konfiguracja i uruchomienie systemu SIMOCODE pro mogą być również realizowane w środowisku TIA Portal.
W przypadku gdy SIMOCODE pro stanowi część konfiguracji w STEP 7, każdy indywidualnie tworzony zestaw parametrów jest ładowany do PLC i automatycznie przesyłany do urządzeń SIMOCODE pro podłączonych przez interfejs PROFIBUS/PROFINET.
Przegląd zalet
Centrum pobieraniaZnajdz ważne informacje, dokumenty i linki dotyczące rozwiązania SIMOCODE pro do zarządzania pracą silników elektrycznych.
Jako przełącznika możesz używać ekranu iPhone’a, aparatu, mikrofonu lub tyłu iPhone’a. Możesz także dodać zewnętrzny przełącznik wspomagający.
Przed dodaniem przełącznika zewnętrznego podłącz go do iPhone’a, postępując zgodnie z instrukcjami dołączonymi do przełącznika. Jeśli przełącznik łączy się przez Bluetooth, połącz go w parę z iPhone’em — włącz przełącznik, a następnie przejdź do Ustawień , stuknij w Bluetooth, włącz Bluetooth, stuknij w nazwę przełącznika, a następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.
Przejdź do Ustawień i stuknij w Dostępność > Sterowanie przełącznikami > Przełączniki.
Stuknij w Dodaj nowy przełącznik, a następnie wybierz dowolną z następujących opcji:
Zewnętrzne: Wybierz przełącznik obsługujący Bluetooth lub oznaczony logo Made For iPhone (MFi), podłączany przez złącze Lightning iPhone’a.
Ekran: Aby aktywować przełącznik, stuknij w ekran iPhone’a.
Aparat: Ustaw się przodem do aparatu i porusz głową w lewo lub w prawo.
Stuknięcie w tył: Stuknij dwukrotnie lub trzykrotnie w tył iPhone’a.
Dźwięk: Wydawaj dźwięki dźwięczne i bezdźwięczne, takie jak „u” lub „pyp”.
Przypisz do przełącznika czynność.
Aby funkcja Sterowanie przełącznikami działała prawidłowo, musisz przypisać jeden przełącznik do czynności czynność Zaznacz rzecz, a drugi do czynności Przejdź do następnej rzeczy.
Dziedzina naturalna funkcji
Uwaga 1: O dziedzinie naturalnej
Ścisłe zdefiniowanie funkcji wymaga podania dwóch zbiorów (wyjściowego \( X \) i końcowego \( Y \)) i określenia przepisu w jaki sposób ta funkcja przekształca elementy zbioru \( X \) w elementy \( Y \). Jeżeli zbiory \( X \) i \( Y \) nie są z góry zadane (z czym często spotykamy się w zadaniach sformułowanych tak: dana jest funkcja \( y=f(x) \) lub \( f: x \to f(x) \)) i funkcja podana jest tylko za pomocą pewnego wzoru (przepisu), to wówczas przyjmujemy, że dziedziną funkcji \( f \) jest zbiór tych wszystkich liczb rzeczywistych \( x \), dla których wyrażenie \( f(x) \) ma sens liczbowy. Taki zbiór nazywamy dziedziną naturalną funkcji. Jako zbiór końcowy \( Y \) przyjmujemy wówczas zbiór wszystkich liczb rzeczywistych.
Przykład 1: Wyznaczanie dziedziny naturalnej funkcji
Wyznaczymy dziedzinę naturalną funkcji danej wzorem:
\( y=\log_3(-x^2+5x+6), \)
Rozwiązanie
Logarytmy możemy obliczać jedynie tylko z liczb dodatnich. Musimy, więc wyznaczyć wszystkie te liczby, dla których wyrażenie logarytmowane jest większe od zera. Rozwiązując nierówność \( -x^2+5x+6>0 \) wykorzystamy np. wzory Viete’a
Informacja dodatkowa 1: Wzory Viete’a
Pierwiastki \( x_1, x_2 \) trójmianu kwadratowego \( ax^2+bx+c \), \( (a\neq 0, ~\Delta \ge 0) \)
spełniają warunki \( x_1+x_2=-{b\over a}, \quad x_1\cdot x_2={c\over a} \).
\( x_1+x_2={-b\over a}={-5\over -1}=5 \)
\( x_1\cdot x_2={c\over a}={6\over -1}=-6 \)
Mamy, więc \( x_1=-1 \), \( x_2=6 \). Rozwiązanie nierówności znajdujemy na osi liczbowej pamiętając, aby wykres wielomianu (funkcji kwadratowej) zacząć rysować „od dołu”. Ramiona paraboli skierowane są w dół, gdyż \( a=-1<0 \)
Rysunek 1:
Otrzymujemy więc \( x\in (-1, 6) \).
Odpowiedź
Dziedziną naturalną funkcji \( y=\log_3(-x^2+5x+6) \) jest przedział otwarty \( (-1, 6) \).
Zadanie 1:
Treść zadania:
Wyznaczymy dziedzinę naturalną funkcji danej wzorem \( y=\arcsin{2x\over {1+x^2}} \).
Rozwiązanie:
Aby znaleźć dziedzinę funkcji \( y=\arcsin{2x\over{1+x^2}} \), musimy rozpatrzyć dwa warunki. Po pierwsze: mianownik \( 1+x^2 \) musi być różny od zera (tu jest to spełnione w sposób oczywisty) i po drugie: wyrażenie \( {2x\over {1+x^2}} \) musi należeć do dziedziny funkcji \( arkus sinus \), czyli muszą być spełnione dwie nierówności: \( {2x\over {1+x^2}}\ge -1 \) oraz \( \quad {2x\over {1+x^2}}\le 1 \).
Rozwiązując te nierówności kolejno otrzymujemy:
\( {{1+2x+x^2}\over {1+x^2}}\ge 0\hskip. 5cm \)oraz \( \quad {{2x-1-x^2}\over {1+x^2}}\le 0 \),
czyli
\( {{(1+x)^2}\over {1+x^2}}\ge 0\hskip. 5cm \)oraz \( \quad {{-(x^2-2x+1)}\over {1+x^2}}\le 0 \),
stąd
\( x\in \mathbb R\hskip. 5cm \)oraz \( \quad {{-(x-1)^2\over {1+x^2}}}\le 0 \),
więc
\( x\in\mathbb R \)
Odpowiedź Dziedziną naturalną badanej funkcji jest cały zbiór liczb rzeczywistych.
Zadanie 2:
Treść zadania:
Wyznaczymy dziedzinę naturalną funkcji danej wzorem \( y=\arccos{1\over{2-x}} \).
Rozwiązanie:
Dla funkcji \( y=\arccos {1\over {2-x}} \) podobnie jak w przypadku b. rozważamy dwa warunki: mianownik \( 2-x \) musi być różny od zera oraz wyrażenie \( {1\over {2-x}} \) musi należeć do dziedziny funkcji \( arkus kosinus \), którą jest przedział \( [-1, 1] \). Mamy więc:
\( 2-x\neq 0 \) czyli \( x\neq 2 \)
oraz
\( -1\le{1\over{2-x}}\le 1 \).
Tę nierówność podwójną możemy rozwiązać klasycznie, sprowadzając do wspólnego mianownika jak w przypadku b., ale możemy też wykorzystać własność wartości bezwzględnej.
\( \vert{1\over{2-x}}\vert\le 1 \),
\( \vert 2-x\vert\ge 1 \),
\( \vert -(x-2)\vert\ge 1 \),
\( \vert x-2\vert\ge 1 \).
Korzystając z interpretacji geometrycznej wartości bezwzględnej wiemy, że \( \vert x-x_0\vert \) jest równa odległości \( x \) od \( x_0 \) na osi liczbowej. Poszukujemy takich \( x \), których odległość od liczby \( x_0=2 \) jest większa lub równa od jedynki. Przedstawiając tę sytuację na osi liczbowej otrzymujemy rozwiązanie
Rysunek 2:
\( x\in (-\infty, 1]\cup [3, +\infty) \).
Uwzględniając warunek \( x\neq 2 \) otrzymujemy odpowiedź.
Odpowiedź Dziedziną funkcji \( y=\arccos{1\over {2-x}} \) jest suma przedziałów \( (-\infty, 1]\cup[3, \infty) \).