Podręcznik harcerski Dell Optiplex 7090 Ultra

Podręcznik Harcerski Dell Optiplex 7090 Ultra to kompleksowa instrukcja pozwalająca na zrozumienie zaawansowanych funkcji Dell Optiplex 7090 Ultra. Podręcznik zawiera szczegółowe informacje dotyczące tworzenia i zarządzania domenami, zarządzania siecią, instalowania i aktualizowania oprogramowania, konfigurowania sprzętu i tworzenia bezpiecznych połączeń sieciowych. Instrukcja zawiera także wskazówki dotyczące optymalizacji systemu i przywracania go do stanu działania po awarii. Podręcznik Harcerski Dell Optiplex 7090 Ultra jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą zoptymalizować wydajność i niezawodność swojego systemu.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik harcerski Dell Optiplex 7090 Ultra

Komputery all-in-one są wynalazkiem równie błyskotliwym co stylowym. Cała technika mieści się na ogół z tyłu monitora, co pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku i do minimum redukuje plątaninę niezbędnych kabli. Ale biada, jeśli jakiś podzespół się zepsuje, wtedy często cały all-in-one trzeba wymienić na nowe urządzenie. Chyba że mamy OptiPlexa 7090 Ultra, jak obiecuje to jego producent Dell.

Oto cała tajemnica: Dell upakował cały pecetowy hardware w oddzielnym module, mocowanym na zatrzaskach w podstawce monitora. W przypadku awarii monitora wymiana na nowy jest banalna, a kiedy zepsuje się komputer, to on podlega wymianie, a monitor może służyć dalej. To samo dotyczy sytuacji, kiedy technologia zwyczajnie się zestarzeje i będzie musiała ustąpić miejsca nowym, mocniejszym komponentom. Dell oferuje te moduły w różnych wersjach, ceny rozpoczynają się od 3500 złotych.

Notebookowa technologia

We wszystkich modułach Dell stosuje technologię rodem z notebooków – ale to normalne również w klasycznych all-in-one. W OptiPlexie 7090 za obliczenia odpowiada śreniopółkowy Core i5 z aktualnej intelowskiej serii Tiger Lake, mocno wspierany przez 16 GB pamięci operacyjnej. Windows 10, programy i dane spoczywają na SSD PCI Express 3. 0 o efektywnej pojemności 477 GB.

Umieszczony w stopce moduł kryje całą technikę, te same podzespoły znajdziemy też w nowoczesnym notebooku

Podczas pracy przyjemnie szybki

Dzięki temu potężnemu hardware’owi Dell w programach biurowych osiągnął najwyższą ocenę cząstkową za szybkość, ale okazał się naprawdę szybki również w oprogramowaniu wymagającym większej wydajności, na przykład w wideoedytorach. Wymagający gracze natomiast powinni omijać go z daleka, bo za obliczenia graficzne odpowiada zintegrowany GPU Iris Xe. Proste gry DirectX 11 w zredukowanej rozdzielczości (1366 x 768 pikseli) Dell wyświetla wprawdzie z szybkością 44 klatek na sekundę, ale już w zaawansowanych grach DirectX 12 jak Cyberpunk 2077 płynność spada do 11 fps.

Dobry ekran

Gra klatkuje wtedy na wbudowanym wyświetlaczu o przekątnej niecałych 24 cali – jak w wielu niedrogich all-in-one – ekran wyświetla treści w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), co w programach biurowych jest optymalne, bo wyświetlane menu nie są tak małe jak na ekranach o wyższych rozdzielczościach, bardziej przydatnych na przykład w edycji zdjęć i wideo 4K. Reszta parametrów wyświetlacza jest dobra: wierność kolorystyczna wynosi 97 procent, a kontrast to bardzo porządne 1036:1. Powierzchnia wyświetlacza jest matowa, co pozwala uniknąć przeszkadzających refleksów. org/ImageObject" data-item-uuid="b4298f79-13a7-40cf-90cd-a556e3f52415">

Foto: Komputer ŚwiatWyświetlacz można wychylać na talerzu obudowy, włącznik znalazł się u dołu stopki

Cicho i oszczędnie

Procesor w Dellu (Core i5 1145G7) jest modelem energooszczędnym: zużywa maksymalnie 15 W, Intel opracował go specjalnie z myślą o notebookach. To zdecydowana zaleta, bo w trybie normalnej pracy pobór mocy Della wynosi zaledwie 32 W, a nawet pod pełnym obciążeniem zużycie dochodzi do co najwyżej 64 W.

Niskie zużycie energii przekłada się na niewielką emisję ciepła i wentylatory rzadko mają coś do roboty, więc w trybie normalnej pracy komputer jest bardzo cichy: z głośnością 0, 3 sona jest niemal niesłyszalny nawet w bardzo cichych pomieszczeniach i nawet pod pełnym obciążeniem głośność to zaledwie 0, 6 sona.

Dużo łączy

Dell ma stosunkowo wiele łączy: do przyłączania kolejnych monitorów są dwa DisplayPorty oraz łącze HDMI. Dla klawiatur, myszy i drukarek oraz zewnętrznych SSD Dell ma osiem gniazd USB, a dla naprawdę szybkich zewnętrznych SSD nawet jedno gniazdo Thunderbolt 4. Dell może łączyć się z internetem bezprzewodowo przez szybkie Wi-Fi 6 albo przez kabel sieciowy i wbudowane gniazdo LAN. org/ImageObject" data-item-uuid="2a935fc2-b30f-45b2-aff0-804c05672a83">U dołu monitora znajduje się stosunkowo dużo łączy

Podsumowanie

Dell OptiPlex 7090 Ultra z wyjmowanym modułem hardware’owym jest urządzeniem jedynym w swoim rodzaju – koncepcja podoba się nie tylko za większą żywotność niż klasyczne all-in-one. OptiPlex pracował w teście naprawdę szybko, zadowalał się niewielką ilością energii i pozostawał bardzo cichy. Jakość obrazu na monitorze jest przekonująca.

Poniżej możecie sprawdzić aktualne ceny testowanego przez nas komputera:

 • Dell OptiPlex 7090 Ultra

Więcej testów i poradników znajdziesz w najnowszych numerach Komputer Świata i Niezbędnika:

Kup nowy numer Komputer Świata w wersji elektronicznej (8, 90 zł) lub papierowej (9, 90 zł)Kup nowy numer Niezbędnika w wersji elektronicznej (8, 90 zł) lub papierowej (9, 99 zł)Nie chcesz przegapić nowych numerów? Zamów prenumeratę papierową lub e-prenumeratęPrzeczytaj także: Test Intel NUC 11 Pro - wydajny komputer zamknięty w miniaturowej obudowie

Firma Dell wprowadziła do swojej oferty, przystępne cenowo, nowe modele popularnego komputera stacjonarnego z serii OptiPlex - 3090 Ultra oraz 7090 Ultra.

Komputery OptiPlex Ultra są na tyle małe, że mieszczą się w całości w tylnej części podstawy monitora, oferując konstrukcję komputera stacjonarnego przy zajęciu zerowej powierzchni roboczej, jednocześnie zapewniając najwyższą wydajność. Nowe modele OptiPlex Ultra wyposażone są w procesory Intel Core 11. generacji (do Core i5 dla 3090 i do Core i7 dla 7090), a także do 64 GB pamięci RAM DDR4 3200 MHz. Kluczowe aktualizacje dla OptiPlex 7090 Ultra obejmują możliwość podłączenia do czterech monitorów 4K jednocześnie. Modele OptiPlex Ultra można również łatwo wyjąć, co pozwala na ich wymianę, modernizację lub serwisowanie w razie potrzeby.

Nowe modele Dell OptiPlex 3090 Ultra oraz 7090 Ultra są już dostępne w ofercie sklepu dell24. pl.

Wybierz kategorię

Dell OptiPlex 7090 to kolejna seria zaawansowanych komputerów stacjonarnych dla biznesu. Nowa odsłona zyskała procesory Intel Core 11. generacji, którym obniżono zapotrzebowanie na energię elektryczną i zwiększono wydajność. Komputery z tej serii występują aż w czterech różnych rodzajach obudów. Naj... rozwiń

Najważniejsze cechy

 • wysoka jakość
 • obsługa vPro
 • wysoka wydajność

Polecamy

Konfiguracja

Aby utworzyć własną konfigurację laptopa z tej serii, prosimy przejść na stronę produktu i kliknąć zakładkę Konfiguracja, a następnie określić opcje konfiguratora najlepiej pasujące do Państwa oczekiwań.

Konfigurator umożliwia wybór optymalnej specyfikacji technicznej, tak aby komputer w pełni odpowiadał Państwa potrzebom. Dla większości produktów istnieje także możliwość wyboru dłuższej lub bardziej zaawansowanej gwarancji producenta oraz ubezpieczenia produktu.

Zestawienie

Poprzednia generacja Następna generacja Wyższa seria
Dell OptiPlex 7080Dell OptiPlex 7000najwyższa

Dlaczego warto kupować w kuzniewski. pl?

W kuzniewski. pl gwarantujemy wysyłkę notebooków bez jakichkolwiek bad pixeli. Dzięki szczegółowej kontroli jakości w naszej firmie, zakupią Państwo sprzęt w pełni sprawny i pozbawiony wad ekranu. Dajemy gwarancję wysyłki komputera bez zepsutych pixeli.

Na życzenie klienta sprawdzamy sprawność komputera przed wysyłką. Jeżeli mimo to wykryją Państwo wadę fabryczną sprzętu w ciągu pierwszych 5 dni od zakupu, prosimy o kontakt z serwisem w celu uzgodnienia procedury wymiany sprzętu.

Klient, który zdecyduje się na zakup komputera w firmie kuzniewski. pl, otrzymuje pakiet usług, zawartych w cenie sprzętu. Nasi informatycy przygotują sprzęt zgodnie z Państwa życzeniem i sprawdzą, czy wszystko działa poprawnie. pl/i154, produkty-z-oficjalnej. html" onmouseout="MM_swapImgRestore()" onmouseover="MM_swapImage('Image4', '', '/zdjecia/grafika/ikonki/na_stron_kategorii/polska. pl/zdjecia/grafika/ikonki/na_stron_kategorii/polska_bw. jpg" id="Image4"/>

W ofercie kuzniewski. pl znajdą Państwo wyłącznie sprzęt najlepszych producentów. Sprzedajemy produkty kupione bezpośrednio od producentów lub od autoryzowanych dystrybutorów. Dzięki temu nigdy nie będą Państwo mieli problemów z gwarancją. pl/i115, gwarancja-zwrotu-towaru. html" onmouseout="MM_swapImgRestore()" onmouseover="MM_swapImage('Image5', '', '/zdjecia/grafika/ikonki/na_stron_kategorii/zwrot. pl/zdjecia/grafika/ikonki/na_stron_kategorii/zwrot_bw. jpg" id="Image5"/>

Kupując w sklepie kuzniewski. pl, wybierają Państwo najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Klienci biznesowi i instytucjonalni firmy kuzniewski. pl mogą mieć, w niektórych sytuacjach, możliwość zwrotu zakupionego towaru. pl/i262, platne-uslugi. html" onmouseout="MM_swapImgRestore()" onmouseover="MM_swapImage('Image6', '', '/zdjecia/grafika/ikonki/wywieszki/uslugi_platne2. pl/zdjecia/grafika/ikonki/wywieszki/uslugi_platne2_bw. jpg" id="Image6"/>

Przygotowaliśmy dla Państwa zestaw usług dodatkowych obejmujących m. in. priorytetową realizację zamówień, instalację i konfigurację sprzętu w wybranej lokalizacji oraz maksymalnie dwuletnią gwarancję 0 bad pixeli.

0 bad pixeliWymiana wadliwego komputeraPakiet usług w cenieOficjalny polski kanał sprzedażyGwarancja zwrotu także dla firmUsługi dodatkowe

 • - kompaktowa obudowa
 • - nowoczesny wygląd
 • - wydajne podzespoły
 • - wydajne podzespoły
 • - cicha praca
 • - niezawodność
 • - montaż za monitorem
 • - oszczędność miejsca
 • - energooszczędność

Sortuj według:

Referencje / Nasi klienci

W cenie sprzętu klient otrzymuje pakiet usług obejmujący m. sprawdzenie podzespołów i matrycy, instalację i konfigurację systemu, instalację programów czy pomoc techniczną. Ponadto dostępne są usługi dodatkowe.

kuzniewski. pl
ul. Swarzędzka 30
62-006 Gruszczyn

Podręcznik harcerski Dell Optiplex 7090 Ultra

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik harcerski Dell Optiplex 7090 Ultra

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik harcerski Dell Optiplex 7090 Ultra