Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Electrolux Euu1170

Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Electrolux Euu1170 to niezastąpione narzędzie dla właścicieli tego urządzenia. Podręcznik zawiera wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania, montażu i instalacji produktu. Zawiera on informacje dotyczące instalacji i konfiguracji sprzętu, a także opis obsługi i użytkowania. Przydatne wskazówki dotyczące konserwacji i napraw są również dostępne w podręczniku. Przeczytanie instrukcji instalacji i użytkowania pozwoli Ci uniknąć wszelkich potencjalnych problemów związanych z urządzeniem, a także uzyskać pełną korzyść z jego działania.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Electrolux Euu1170

Punkty artykuły

 1. Osobliwości
 2. Różnorodność modeli
 3. Oddzielnie pozycja
 4. Osadzony
 5. Akcesoria
 6. Instrukcja obsługi
 7. Recenzje recenzji

Firma Szwedzka Electrolux już wyprodukowała sprzęt gospodarstwa domowego, który jest popularny wśród użytkowników. Producent zwraca szczególną uwagę na asortyment zmywarki. Z publikacji dowiedz się o funkcjach zmywarki Electrolux, jakie są modele, jak prawidłowo korzystać z tych urządzeń, które myślą o zmywarkach tej marki, którzy już wykorzystują tę technikę.

Osobliwości

Jakość i niezawodność techniki jest to, że zmywarki Electrolux wyróżniają się tymi samymi jednostkami produkowanymi przez inne marki. Specjaliści firmy cały czas są w poszukiwaniu innowacyjnych decyzji w celu poprawy produkcji zmywarki.

Jedną z funkcji produktów elektrolux do czyszczenia naczyń jest ich „napełnianie”, czyli te przydatne programy, które są układane w automatycznej jednostce urządzenia. Każdy nowy model – wynik rozwoju najnowszych technologii.

Wśród innych cech zmywarki elektrolux, ekspertów i konsumentów identyfikują następujące elementy:

 • dobre programowanie;
 • przemyślany system ochrony przed wyciekami wody;
 • gospodarka (zużywa wodę i energię elektryczną);
 • łatwość kontroli;
 • prostota w służbie;
 • Na noc jest specjalny tryb włączenia spokoju;
 • jakość mycia naczyń;
 • różnorodność rozmiarów urządzeń;
 • nowoczesny design;
 • przystępna cena.

Obecność wielu dodatkowych opcji upraszcza żywotność użytkownika i umożliwia dobrze umyte naczynia z dowolnego materiału. Wszystkie przyciski i panele na zmywarkach tej marki są proste i zrozumiałe: każdy może je łatwo zrozumieć.

Różnorodność modeli

Zróżnicowany zakres modelu zmywarki szwedzkiego producenta Electrolux pozwala każdemu konsumentowi znaleźć żądaną opcję: Na projektowaniu, rozmiar spożywany przez urządzenie zasilające. Możliwe jest wybranie trybów i programów.

Producent oferuje wiele małych modeli, co pozwala również właścicieli małych kuchni, założyć zmywarkę. Kompaktowe zmywarki to głównie pulpit, ale istnieją również duże jednostki, które mogą pomieścić do 15 zestawów naczyń naraz. Rozważ szczegóły modele każdego typu.

Oddzielnie pozycja

Oddzielnie stojące jednostki są nieco bardziej wbudowane zmywarki, są one instalowane oddzielnie, dlatego wybierz taki sprzęt pod wspólnym stylem jadalni. Podajmy charakterystykę najpopularniejsze modele tego typu zmywarki.

EFS 9526 LOX – pełnowymiarowa maszyna (60×60. 5 cm i wysokość 85 cm) z 5 trybami prania. Istnieją wszystkie podstawowe programy, a także dodatkowe funkcje: na przykład specjalny program do mycia nie jest zbyt zanieczyszczonymi potrawami i „wstępnie moczyć”.

Dla 1 Electrolux ESF 9526 Cykl lox zużywa 1 kW na godzinę przy maksymalnej mocy w 1950 W. W urządzeniu można przesłać do 13 zestawów (w tym okulary), do prania, które spożywane jest 11 litrów wody. Istnieją 4 temperaturowy tryb ogrzewania płynu, zmywarka wyposażona w elektroniczną jednostkę sterującą.

Ten zmywarka jest w stanie prać wszelkich zanieczyszczeń, dobrze „postrzegać” zarówno proszek, jak i tabletki, a także detergent z serii „3 w 1”.

Jedyny minus, do którego tych, którzy już korzystają z urządzenia, nie mogą być prania z szerokim uchwytem.

Ze względu na małe komórki kosz do sztućców, po prostu nie pasują. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci rozmawiają o prostotę i wygodę użytkowania, a także wysoką jakość mycia naczyń w tym modelu. Bo będzie musiała zrezygnować z 30 tysięcy rubli.

EFS 9526 Niski – Zmywarka, podobna do poprzedniego modelu i rozmiaru oraz specyfikacje oraz obecność dodatkowych funkcji. Czy to minusy więcej: więc poziom hałasu tego samochodu jest wyższy, nie jest wystarczająco dobrze, aby prać plastikowe naczynia (kropelki po suszeniu).

W tym modelu konieczne jest rozłożenie naczyń ściśle zgodnie z zasadami, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uzyskania złego wyniku jakości. Nawiasem mówiąc, górny kosz jest łatwo przestawiany na dowolnej wysokości, wśród zalety również obecności specjalnego programu, w którym agregat czasu myje naczynia w ciągu zaledwie 30 minut.

EFS 9423 LMW – Odnosi się do pełnowymiarowych jednostek z piątymi trybami prania, ale w rozmiarze nieco mniej niż poprzednie modele. W szerokości ta maszyna ma tylko 45 cm i jest przeznaczony do 9 zestawów. Dla jednego cyklu zużywa 0, 78 kW na godzinę, wydając prawie 10 litrów wody.

Nagrzewnica przyniesie stan wody do żądanej temperatury na podstawie wybranego reżimu temperaturowego (w tym modelu 3). Główne mycie regularnym programem jest zaprojektowane przez 225 minut. Electrolux ESF 9423 LMW zmywarka działa cicho, bezpiecznie chroniony przed wyciekami, wyposażony w odpowiednie wskaźniki i czujnik poziomu wody.

Możesz użyć timera do odroczenia uruchomienia, główną rzeczą nie ma naczyń w komorze mycia w kolejności gęstości, w przeciwnym razie nie otrzymasz pożądanego wyniku: jakość zlewu będzie niska, naczynia są po prostu słabo rozpuszczać.

Nawiasem mówiąc, połóż okulary w specjalnej komorze.

EFS 9452 LOX – Ten zmywarka jest dość zwarty rozmiar (44. 6×61, 5 cm o wysokości 85 cm) ma 6 trybów prania. Oprócz podstawowych programów istnieją dodatkowe funkcje, może umyć delikatne naczynia w trybie „delikatnym”.

Bo nie szczególnie brudne sztućce, istnieje program ekonomiczny, ale silnie zanieczyszczone potrawy mogą być wstępnie dunkowe. Dziesięć jest w stanie podgrzać wodę w 4 trybach temperatury, a można natychmiast podłączyć ciepłą wodę z centralnego systemu zasilania wodą do tego modelu, co daje oszczędność energii elektrycznej.

W trybie ogólnym, zmywarka elektrolux ESF 9452 LOX prowadzi 4 godziny i zużywa na 1 cykl 0, 77 kW na godzinę. Działa prawie cicho i zapewnia pranie wysokiej jakości. Ale musisz ostrożnie załadować naczynia, w tym modelu znajdują się bardzo słabe rolki do koszy, a drzwi, jak sama ciało, jest bardzo cienkie, łatwo jest opuścić wgniecenie.

EFS 9552 LOX – Zmywarka z 6 programami automatycznymi, dodatkowym i funkcją higienełp. Mieści się do 13 zestawów, do prania zużywa 11 litrów wody. W przypadku dań z delikatnego materiału jest delikatny tryb mycia.

Ten model jest najlepszy ze wszystkich powyższych zapewnia wysokiej jakości czystość naczyń. W nim wszystkie zanieczyszczenia rozpuszczają się, a produkt jest doskonały wynik. Funkcja płukania przyczynia się do dobrego prania detergentu i nie daje pozostałości żywności do wyschnięcia na płytkach i urządzeniach.

Wszystkie wyznaczone modele zmywarki Electrolux są niezawodne, wielofunkcyjne i stoją w 30-35 tys. Rubli. Jest to godna cena w porównaniu z konkurentami, więc eksperci zalecają kupowanie i za pomocą agregatów, obserwując wszystkie zasady działania takiego sprzętu.

Osadzony

Wbudowane opcje zmywarki z elektrolux nadają się do każdej kuchni, modele są dość wąskie i pasują do dowolnej przestrzeni. Wielkość ich funkcjonalności nie ma wpływu, takie wady mają podstawowe programy i są wyposażone w dodatkowe funkcje. Oznacz najpopularniejsze modele z tej kategorii.

ESL 94585 RO – Łączna wysokość 44. 6×55 w 81. 8 cm z 7 trybami o pojemności 9 zestawów. Działa w podstawowej myjniu samochodu przez długi czas – do 6 godzin, ale cicho – 44 db hałas. Zużycie energii elektrycznej wynosi 0, 68 kW na godzinę, woda – do 10 litrów.

Możesz zainstalować myjnię nocną i używać dodatkową, a także programu Menedżera czasu.

Urządzenie jest w pełni zabezpieczone przed wyciekiem, płynąca podgrzewacz wody jest ogrzewana w 4 trybach, Umożliwia przemywanie naczyń o różnym stopniu zanieczyszczenia.

Ale nie będzie możliwe pobieranie tej połowy samochodu, nie ma takiej funkcji jako prania w ½ pobierania. Ale możesz odłożyć mycie w dniu. Ze względu na dodatkową pralkę naczynia są dokonywane czystsze, ale rozwody po praniu nadal mogą być. To zależy od wybranego elementu detergentu.

ESL 94321 LA – Wbudowany model z 5 trybami i dodatkowym suszeniem. Zasadniczo tylko mniejsza liczba trybów i tego zmywarki różni się od Electrolux ESL 94585 RO, główne cechy techniczne są takie same jak poprzedni model.

Działa mniej jako zwykły tryb – do 4 godzin, ile pozostaje do końca zlewu, urządzenie nie pokazuje. Jest praktycznie nie słyszany podczas procesu i przyciąga konsumentów, a także szybki program do naczyń.

Jednak duży minus jest to, że ta zmywarka nie zawsze radzi sobie z ciężkim zanieczyszczeniem. Często właściciele takich agregatów muszą kontynuować potrawy z rękami, pocierając tłuszcz i miejsca płonącego. Nie wszyscy lubią to.

ESL 94511 LO – Model charakteryzuje się tym, że ma tryb ekonomiczny i automatycznie jest w stanie skonfigurować ulubiony program. Eksperci odnotowują dość wysoki poziom czystości umytych naczyń. Specyfikacje Identyczne projekty ELECTROX ESL 94585 RO, tylko ELECTROLUX ESL 94511 LO Nakładanie podczas pracy.

Ale w zwykłym trybie, a nie sześciu, ale cztery godziny, a każdy program zapewnia nie tylko mycie, ale także suszenie naczyń, więc nie ma potrzeby włączenia samochodu.

Minusów – niewygodna lokalizacja tace wewnątrz komory mycia.

ESL 94200 LO – wąski model o rozmiarze 45×55 cm i wysokości 82 cm oblicza się na praniu 9 zestawów naczyń, ma 5 głównych trybów mycia i dodatkowych funkcji. Te ostatnie obejmują wstępne moczenie, a także opłacalny program dla słabo zanieczyszczonych naczyń.

Zużywa 10 litrów wody, które mogą być ogrzewane w trzech trybach temperaturowych. Jakość prania jest dobra, czasami tylko wtedy, gdy zainstalowane naczynia, zainstalowane naczynia są źle oczyszczone. Ten zmywarka ma najniższą cenę – koszt w zakresie 20 tysięcy rubli.

Electrolux ESL 94200 LO Łatwy w instalacji, łatwo jest zarządzać. Należy jednak wiedzieć, że jest bardzo brzęczający podczas pracy, poziom hałasu jest dość wysoki do 51 dB. Ta zmywarka jest słyszana w innych pokojach, nawet gdy drzwi w kuchni są zamknięte.

ESL 94510 LO – Jednostka z 5 trybami prania, wymiary są nieco mniejsze niż poprzedni model. Istnieje „wstępnie moczyć” funkcja i specjalny program dla nie jest zbyt brudnych naczyń. Urządzenie jest łatwe do zainstalowania, ale należy zauważyć, że ma krótkie węże do podawania i usuwania wody.

Ta zmywarka nie ma ekranu dotykowego, jest taka sama jak poprzedni model, działa głośno, że niektórzy użytkownicy powodują podrażnienie. Ale zapewnia dobre mycie, górna taca jest regulowana, co ułatwia ładowanie dużych przedmiotów.

Pomimo pewnych wad eksperci wierzą, że wszystkie powyższe modele zmywarki elektrolux z kategorii „osadzone” są godne zwracania na nich uwagi.

Akcesoria

Aby posłużyć do zmywarki do zmywacza, musisz zapewnić, że główne zespoły urządzenia są zawsze w stanie skorygowanym technicznym. Jest oczywiste, że silnik napędza silnik, ale jeśli na przykład dziesięć nie podgrzewa wody do żądanej temperatury, lub pompa zatrzyma jej paszy, zrodzą się filtr i wymieniacz jonowy, zostaną narażone Wąż odpływowy i dysze, to będzie musiał dostać się do zlewu.

Tak, a usługa prasowa, która jest odpowiedzialna za poziom wody w jednostce – rzecz jest konieczna, a kiedy się złamie, maszyna nie będzie działać. Prawie wszystkie elementy w zmywarce wszelkiego rodzaju są łatwe do wymiany, naprawa nie zajmuje dużo czasu, wiele można zrobić i z własnymi rękami, główną rzeczą jest wykrywanie obszarów problemowych w czasie i wyeliminować przyczynę.

Elementy komponentów do zmywarek można kupić zarówno w sklepach internetowych, jak i detalistach. Eksperci radzą sobie z nimi „na żywo”.

Możesz więc zobaczyć towary, co nazywa się twarzą, czuje i w przypadku wykrywania małżeństwa szybko zastąp go kolejnym szczegółem.

Zawsze możesz dodać zmywarkę z odpowiednimi akcesoriami: Kup odpowiednie rolki, uchwyt do wina, urządzenie do ochrony przed skoków napięcia, różne koszyki do komory myjącej i innych mechanizmów komponentów, urządzeń lub elementów, które poprawiają wydajność użytkowania i rozszerzenie życia zmywarka.

Instrukcja obsługi

Aby obsługiwać zmywarkę Electrolux przez długi czas, konieczne jest użycie go, ściśle przestrzegając zaleceń producenta jednostki. Taka instrukcja jest dołączona do każdego modelu, co wskazuje na indywidualne funkcje, ale istnieją ogólne zasady:

 • Wybierając miejsce na zmywarkę, zwróć uwagę na prawidłową instalację elewacji;
 • Bardzo ważne jest prawidłowe pobieranie naczyń do urządzenia, każda komora jest przeznaczona dla określonego rodzaju naczyń i zaczyna je składać od niższego poziomu;
 • Na dole Umieść wielkie naczynia: patelnia, patelnie, kociołki, oszustwo i tak dalej;
 • Podczas ładowania sztućców (noże, widelce, łyżki) są umieszczone w specjalnej komorze;
 • Jest oddzielny uchwyt lub kosz do obu kubków, okularów, okulary są górnym poziomem;
 • W proszku potrzebny jest proszek polipowy w tacach zarezerwowanych do detergentów;
 • Następnie możesz wylać łuparki i zasnąć sól – dla każdego produktu są własne przedziały, nie można mieszać ze sobą;
 • Gdy samochód został załadowany naczynia i środki do prania, musisz wybrać żądany program i uruchom go do pracy.

Jeśli wybrany tryb jest nieprawidłowy, możliwe jest anulowanie rozpoczęcia zatrzymania programu i uruchom ponownie maszynę. Stosowanie detergentów (w tym płukania i inne. ) powinien opierać się na formie potraw i stopnia zanieczyszczenia.

Pamiętaj, aby obsługiwać zmywarkę, należy przestrzegać technik bezpieczeństwa. Aby to zrobić, po podłączeniu zapewnić gniazdo uziemienia, wyświetlić przewód i węże bez cięć, a uchwyty wewnątrz komory mycia były dobre.

Recenzje recenzji

Kupujący są zazwyczaj zadowoleni ze zmywarki Electrolux, odnoszącą ich wartość budżetową. Niedroga cena dokonała urządzeń gospodarstwa domowego (w tym zmywarki) tego szwedzkiego producenta bardzo popularnych ludzi.

Ale nie tylko polityka cen przyciąga uwagę. Bardzo zróżnicowany zakres wielkości (z pełnoprawnych modeli do wąskich i kompaktowych zmywarek) pozwala wszystkim znaleźć w linii elektrolux żądaną opcję.

Więc, Właściciele małych kuchni odnotował to z powodu takich samochodów, znaleźli rozwiązanie do pytania, jak pomieścić sprzęt w małej przestrzeni. Kto nie ma możliwości osadzenia samochodu w meblach kuchennych, nabywa oddzielnie warta jednostki.

   Według opinii niektórych właścicieli są rozczarowani wysokim hałasem modeli hotelowych. Jest to szczególnie problem, gdy nie ma drzwi do kuchni. Istnieją negatywne recenzje dla jakości mycia, ale nadal pozytywne odpowiedzi znacznie więcej.

   Eksperci zalecają rozwiązanie problemu o niskiej jakości mycia przez wstępne oczyszczanie naczyń od pozostałości żywności i wykorzystania płukania, a pytanie o hałas jest zbadany z wyprzedzeniem i po prostu odmówić zakupu takiego modelu, jeśli powoduje podrażnienie.

   Pierwsze kroki

   Zanim zaczniesz używać swojego nowego iPhone’a, skonfiguruj kilka podstawowych funkcji.

   Podstawowa konfiguracja

   Personalizacja

   Twój iPhone może odzwierciedlać Twój osobisty styl i preferencje. Umieść ulubione zdjęcia na zablokowanym ekranie, dodaj widżety do ekranu początkowego, zmień wielkość tekstu i nie tylko. com/pl-pl/guide/iphone/iphefb3daa42/16. 0">Personalizowanie iPhone’a

   Świetne zdjęcia

   Dzięki iPhone’owi możesz uchwycić chwilę w dowolnym miejscu. Dowiedz się, jak szybko robić zdjęcia i nagrywać wideo, a także korzystać z innych funkcji aparatu iPhone’a. com/pl-pl/guide/iphone/iph9bbc8619e/16. 0">Robienie świetnych zdjęć i wideo

   Utrzymywanie kontaktu

   iPhone ułatwia utrzymywanie kontaktu z ważnymi dla Ciebie osobami. Dodaj je do swoich kontaktów, aby mieć ich dane zawsze pod ręką. Możesz kontaktować się z nimi przy użyciu wiadomości, połączeń telefonicznych oraz połączeń FaceTime. com/pl-pl/guide/iphone/iph41060df75/16. 0">Pozostawanie w kontakcie z rodziną i znajomymi

   W rodzinie

   Chmura rodzinna pozwala wspólnie z członkami rodziny korzystać z zakupów w aplikacjach, a także udostępniać wzajemnie swoje położenie i dane dotyczące zdrowia. Możesz także skonfigurować nadzór rodzicielski, aby zarządzać sposobem korzystania z urządzeń przez dzieci. com/pl-pl/guide/iphone/iph023f98729/16. 0">Udostępnianie funkcji w rodzinie

   Codzienne czynności

   Dowiedz się, jak przy użyciu aplikacji na iPhonie uzyskiwać trasę do najczęściej odwiedzanych miejsc, płacić za kawę, otrzymywać przypomnienia o ważnych zadaniach, a nawet zamykać automatycznie drzwi, gdy wychodzisz z domu. com/pl-pl/guide/iphone/iph556acc36f/16. 0#iph21a3cd849" "="">Używanie iPhone’a do codziennych czynności

   Aby przeglądać Podręcznik użytkownika iPhone’a, kliknij w Spis treści u góry strony, albo wpisz słowo lub frazę w polu wyszukiwania. Możesz także pobrać podręcznik z Apple Books (jeśli jest dostępny w Twoim regionie).

   Podręcznik użytkownika iPhone’a

   • Witaj
    • Podstawowa konfiguracjaPersonalizowanie iPhone’aRobienie świetnych zdjęć i wideoPozostawanie w kontakcie z rodziną i znajomymiUdostępnianie funkcji w rodzinieUżywanie iPhone’a do codziennych czynności
     Obsługiwane modeleiPhone 8iPhone 8 PlusiPhone XiPhone XRiPhone XSiPhone XS MaxiPhone 11iPhone 11 ProiPhone 11 Pro MaxiPhone SE (2. generacji)iPhone 12 miniiPhone 12iPhone 12 ProiPhone 12 Pro MaxiPhone 13 miniiPhone 13iPhone 13 ProiPhone 13 Pro MaxiPhone SE (3. generacji)iPhone 14iPhone 14 PlusiPhone 14 ProiPhone 14 Pro MaxNowości w systemie iOS 16
      Włączanie i konfigurowanie iPhone’aBudzenie i odblokowywanieKonfigurowanie usługi sieci komórkowejUżywanie dwóch kart SIMŁączenie z Internetem
       Ustawienia Apple IDWłączanie lub wyłączanie funkcji iCloudSubskrybowanie iCloud+Znajdowanie ustawieńKonfigurowanie kont poczty email, kontaktów i kalendarzyZnaczenie ikon na pasku statusu
        Ładowanie bateriiWyświetlanie procentu naładowania bateriiSprawdzanie kondycji i danych użycia bateriiPobieranie podręcznika użytkownika lub oznaczanie go zakładką
          Podstawowe gestyPoznaj gesty używane na modelach iPhone’a z Face IDRegulowanie głośności
           Otwieranie aplikacjiZnajdowanie aplikacji w bibliotece aplikacjiPrzełączanie między otwartymi aplikacjamiZamykanie i ponowne otwieranie aplikacji
            Dyktowanie tekstuPisanie przy użyciu klawiatury ekranowejZaznaczanie i edycja tekstuKorzystanie z predykcji tekstuKorzystanie z zastępowania tekstuDodawanie i zmiana klawiaturWielozadaniowość przy użyciu obrazu w obrazieUzyskiwanie dostępu do funkcji z zablokowanego ekranuWyświetlanie aktywności w polu Dynamic IslandWykonywanie szybkich czynnościWyszukiwanie z ekranu początkowego lub zablokowanego ekranuWysyłanie rzeczy przy użyciu funkcji AirDropRobienie zrzutu lub nagrywanie ekranu
             Rysowanie w aplikacjachDodawanie tekstu, kształtów i podpisówPrzybliżanie lub powiększanie w oznaczeniachUzyskiwanie informacji o iPhonieWyświetlanie lub zmiana ustawień danych sieci komórkowejPodróżowanie z iPhone’em
              Zmienianie dźwięków i wibracjiPersonalizowanie zablokowanego ekranu iPhone’aZmienianie tapetyZmienianie jasności i balansu kolorówPrzedłużanie czasu, przez który ekran iPhone’a pozostaje włączonyPowiększanie zawartości ekranuZmienianie nazwy iPhone’aZmienianie daty i czasuZmienianie języka i regionu
               Porządkowanie aplikacji w folderachDodawanie widżetów do ekranu początkowegoPrzenoszenie aplikacji i widżetów na ekranie początkowymUsuwanie aplikacjiKorzystanie z centrum sterowania oraz dostosowywanie goZmienianie lub blokowanie orientacji ekranu
                Wyświetlanie powiadomień oraz reagowanie na nieZmienianie ustawień powiadomieńKonfigurowanie trybu skupieniaDopuszczanie lub wyciszanie powiadomień w trybie skupieniaWłączanie lub wyłączanie trybu skupieniaSkupienie się podczas prowadzenia pojazdu
                  Pobieranie aplikacji
                   Subskrybowanie Apple ArcadePobieranie gierGranie ze znajomymi w Game CenterŁączenie kontrolera do gierUżywanie wycinków aplikacjiZarządzanie zakupami, subskrypcjami, ustawieniami i ograniczeniamiInstalowanie czcionek i zarządzanie nimi
                    Kupowanie książek i książek audioCzytanie książekDodawanie adnotacji do książekDostęp do książek na innych urządzeniach AppleSłuchanie książek audioUstawianie celów czytelniczychPorządkowanie książekCzytanie dokumentów PDFKalkulator
                     Tworzenie i edytowanie wydarzeń w aplikacji KalendarzWysyłanie zaproszeńOdpowiadanie na zaproszeniaZmienianie sposobu wyświetlania wydarzeńWyszukiwanie wydarzeńDostosowywanie kalendarzaŚledzenie wydarzeńKorzystanie z wielu kalendarzyUżywanie kalendarza świątUdostępnianie kalendarzy iCloud
                       Podstawy używania aparatu Ustawianie aparatuStosowanie stylów fotograficznychRobienie zdjęć Live PhotoRobienie zdjęć w trybie SeriaRobienie selfieRobienie zdjęć panoramicznychRobienie zdjęć i nagrywanie wideo w trybie makroRobienie zdjęć portretowychRobienie zdjęć w trybie nocnymRobienie zdjęć Apple ProRAWZmienianie głośności migawkiZmienianie ustawień HDRNagrywanie wideoNagrywanie wideo ProResNagrywanie wideo w trybie filmowymZmienianie ustawień nagrywania wideoZachowywanie ustawień aparatuZmienianie zaawansowanych ustawień aparatuWyświetlanie, udostępnianie i drukowanie zdjęćUżywanie funkcji Tekst na żywoSkanowanie kodu QR
                        Wyświetlanie zegarów świataUstawianie alarmuKorzystanie z minutnika lub stoperaKompas
                         Dodawanie i używanie danych kontaktowychEdytowanie kontaktówDodawanie własnych danych kontaktowychKorzystanie z innych kont kontaktówKorzystanie z kontaktów w aplikacji TelefonŁączenie lub ukrywanie powielonych kontaktów
                          Konfigurowanie FaceTimeWykonywanie i odbieranie połączeńTworzenie łącza FaceTimeRobienie zdjęcia Live PhotoWłączanie funkcji Podpisy na żywo podczas połączenia FaceTimeUżywanie innych aplikacji podczas połączeniaWykonywanie grupowego połączenia FaceTimeWyświetlanie uczestników jako siatkiWspólne oglądanie, słuchanie i granie przy użyciu SharePlayUdostępnianie ekranuPrzekazywanie połączenia FaceTime na inne urządzenieZmienianie ustawień wideo Zmienianie ustawień dźwiękuDodawanie efektów aparatuOpuszczanie połączenia lub przełączanie na WiadomościBlokowanie wybranych dzwoniących
                           Podłączanie urządzeń zewnętrznych lub łączenie z serweramiWyświetlanie i modyfikowanie plików i folderówPorządkowanie plików i folderówWysyłanie plikówKonfigurowanie iCloud DriveUdostępnianie plików i folderów w iCloud Drive
                             Udostępnianie swojego położeniaWysyłanie położenia przez łącze satelitarneDodawanie lub usuwanie znajomegoLokalizowanie znajomegoOtrzymywanie powiadomień o zmianie położenia znajomychPowiadamianie znajomego o zmianie swojego położenia
                              Dodawanie iPhone’aDodawanie portfela z MagSafe do iPhone’aPowiadamianie o pozostawieniu urządzeniaLokalizowanie urządzeniaOznaczanie urządzenia jako utraconegoWymazywanie urządzeniaUsuwanie urządzenia
                               Dodawanie AirTagaDodawanie przedmiotu innej firmyPowiadamianie o pozostawieniu przedmiotuLokalizowanie przedmiotuOznaczanie przedmiotu jako utraconegoUsuwanie przedmiotuDostosowywanie ustawień mapy
                                Wprowadzenie do aplikacji FitnessŚledzenie dziennej aktywnościWyświetlanie historii aktywności, trendów i nagródSynchronizowanie aplikacji treningowej innej firmyDostosowywanie powiadomień z aplikacji FitnessUdostępnianie swojej aktywności
                                 Subskrybowanie Apple Fitness+Przeglądanie treningów i sesji medytacji Apple Fitness+Rozpoczynanie treningu Apple Fitness+Zmienianie zawartości ekranu podczas treningu lub sesji medytacji Apple Fitness+Pobieranie treningu lub sesji medytacji Apple Fitness+
                                  Pierwsze kroki w aplikacji FreeformTworzenie tablicy FreeformUżywanie swoich tablic Freeform ze wszystkich posiadanych urządzeń
                                   RysunkiLinie i kształtyNaklejkiPola tekstoweZdjęcia i wideoSkany, łącza i inne plikiDostępne opisyStosowanie spójnych stylówRozmieszczanie rzeczy na tablicyWyszukiwanie rzeczy na tablicy FreeformUdostępnianie i współpracaUsuwanie tablic
                                    Wprowadzenie do aplikacji ZdrowieWypełnianie szczegółów dotyczących zdrowia
                                     Wprowadzenie do danych w aplikacji ZdrowieWyświetlanie danych zdrowotnychUdostępnianie swoich danych zdrowotnychWyświetlanie danych dotyczących zdrowia udostępnianych przez innych
                                      Pobieranie rekordów danych zdrowotnychWyświetlanie rekordów danych zdrowotnychKontrolowanie swojej stabilności chodu
                                       Rejestrowanie miesiączkiWyświetlanie przewidywań miesiączki i historii cyklu
                                        Śledzenie przyjmowanych lekówWyświetlanie dodatkowych informacji o lekach
                                         Konfigurowanie harmonogramu trybu skupienia SenWyłączanie alarmów i usuwanie harmonogramów snuDodawanie lub zmiana harmonogramu snuWłączanie lub wyłączanie trybu skupienia SenZmienianie czasu relaksu, celu Sen i innych ustawieńWyświetlanie swojej historii snu
                                          Używanie funkcji związanych z głośnością słuchawekSprawdzanie poziomu głośności słuchawekRejestrowanie się jako dawca organówTworzenie backupu danych aplikacji Zdrowie
                                           Wprowadzenie do aplikacji DomKonwertowanie na nową architekturę aplikacji DomKonfigurowanie akcesoriówSterowanie akcesoriamiSterowanie akcesoriami w domu za pomocą SiriKonfigurowanie HomePodaZdalne sterowanie domemTworzenie i używanie scenTworzenie automatyzacjiKonfigurowanie kamerRozpoznawanie twarzyOtwieranie drzwi przy użyciu klucza do domuKonfigurowanie routeraZapraszanie innych do sterowania akcesoriamiDodawanie kolejnych domów
                                            Uzyskiwanie muzyki, filmów i programów TVPobieranie dzwonkówZarządzanie kupionymi rzeczami i ustawieniami
                                             Powiększanie przedmiotówTworzenie aktywnościZmienianie ustawień
                                              Wykrywanie osób w pobliżuWykrywanie drzwi w pobliżuUzyskiwanie opisów obrazu otoczeniaKonfigurowanie skrótów funkcji Tryb wykrywania
                                                Dodawanie i usuwanie kont emailKonfigurowanie niestandardowej domeny emailSprawdzanie wiadomości email
                                                 Wysyłanie wiadomości emailCofanie wysyłki wiadomości emailOdpowiadanie na wiadomości email i przesyłanie ich dalejZachowywanie wersji roboczej wiadomości email
                                                  Dodawanie załączników do wiadomości emailPobieranie załączników wiadomości emailDodawanie adnotacji do wiadomości emailKonfigurowanie powiadomień dotyczących wiadomości emailWyszukiwanie wiadomości emailOrganizowanie wiadomości email w skrzynkach pocztowych
                                                   Oznaczanie wiadomości email flagąFiltrowanie wiadomości email
                                                    Korzystanie z funkcji Ukryj mój adres emailUżywanie funkcji Ochrona prywatności w aplikacji PocztaZmiana ustawień wiadomości emailUsuwanie i odzyskiwanie usuniętych wiadomości emailDodawanie widżetu Poczta do ekranu początkowegoDrukowanie wiadomości email
                                                     Wyświetlanie map
                                                      Wyszukiwanie miejscZnajdowanie pobliskich atrakcji, restauracji i usługUzyskiwanie informacji o miejscachOznaczanie miejscUdostępnianie miejscOcenianie miejscZachowywanie ulubionych miejscPoznawanie nowych miejsc przy użyciu przewodnikówPorządkowanie miejsc w swoich przewodnikach Uzyskiwanie informacji o ruchu drogowym i pogodzieUsuwanie ważnych miejscZnajdowanie ustawień Map
                                                       Uzyskiwanie trasy przy użyciu Siri, Map i widżetu MapyWybieranie innych opcji trasy
                                                        Udostępnianie szacowanego czasu przybyciaZnajdowanie przystanków na trasieWyświetlanie przeglądu trasy lub listy skrętówZmienianie ustawień wskazówek mówionychKonfigurowanie tras dla pojazdów elektrycznychUzyskiwanie trasy przejazdu samochodemZnajdowanie zaparkowanego samochoduZgłaszanie zdarzeń drogowychUzyskiwanie trasy przejazdu roweremUzyskiwanie trasy przejścia pieszoUzyskiwanie trasy przejazdu transportem publicznymUsuwanie ostatnich tras
                                                         Używanie funkcji Rozejrzyj sięWycieczki FlyoverZamawianie przejazdów
                                                          MiarkaWyświetlanie i zachowywanie pomiarówMierzenie wzrostuUżywanie poziomicy
                                                           Konfigurowanie WiadomościWysyłanie i odbieranie wiadomościCofanie i edycja wiadomościŚledzenie wiadomości i rozmówRozpoczynanie rozmowy grupowejDodawanie zdjęć i wideoWysyłanie i odbieranie zawartościWspólne oglądanie, słuchanie i granie przy użyciu funkcji SharePlayWspółpraca nad projektamiAnimowanie wiadomościUżywanie aplikacji obsługujących iMessageUżywanie MemojiWysyłanie efektu Digital TouchWysyłanie, odbieranie i proszenie o płatności przy użyciu Apple CashZmienianie powiadomieńBlokowanie, filtrowanie i zgłaszanie wiadomościUsuwanie wiadomości
                                                            Pobieranie muzykiWyświetlanie albumów, playlist i innych rzeczyOdtwarzanie muzykiDodawanie muzyki do kolejkiSłuchanie stacji radiowych
                                                             Subskrybowanie Apple MusicSłuchanie muzyki w formacie LosslessSłuchanie muzyki w formacie Dolby AtmosFunkcja Apple Music SingZnajdowanie nowej muzykiDodawanie muzyki i słuchanie jej poza sieciąUzyskiwanie spersonalizowanych rekomendacjiWyszukiwanie muzykiTworzenie playlistSprawdzanie, czego słuchają znajomiUżywanie Siri do odtwarzania muzykiSłuchanie muzyki jako subskrybent Apple Music VoiceZmienianie brzmienia muzyki
                                                              Pierwsze kroki w aplikacji NewsUżywanie widżetów aplikacji NewsWyświetlanie publikacji wybranych specjalnie dla CiebieCzytanie publikacjiObserwowanie ulubionych zespołów sportowych w grupie My SportsSłuchanie Apple News Today
                                                               Subskrybowanie Apple News+Przeglądanie i czytanie publikacji i wydań Apple News+Pobieranie wydań Apple News+Słuchanie publikacji w wersji audioWyszukiwanie publikacjiZachowywanie publikacjiSubskrybowanie kanałów
                                                                Pierwsze kroki w aplikacji NotatkiDodawanie lub usuwanie kontTworzenie i formatowanie notatekRysowanie lub pisanieSkanowanie tekstu i dokumentówDodawanie zdjęć, wideo i innych rzeczyTworzenie szybkich notatekWyszukiwanie notatekPorządkowanie w folderachPorządkowanie przy użyciu tagówUżywanie folderów inteligentnychBlokowanie notatekZmienianie ustawień aplikacji Notatki
                                                                 Wykonywanie połączeniaOdbieranie lub odrzucanie połączeń przychodzącychOpcje dostępne w czasie trwania połączeniaSprawdzanie poczty głosowejWybieranie dzwonków i wibracjiWykonywanie połączeń przez Wi‑FiKonfigurowanie przekazywania połączeń i połączeń oczekującychUnikanie niechcianych połączeń
                                                                  Wyświetlanie zdjęćOdtwarzanie wideo i pokazów slajdówUsuwanie lub ukrywanie zdjęć i wideoEdytowanie zdjęć i wideoPrzycinanie długości wideo i korygowanie zwolnionego tempaEdycja wideo w trybie filmowymEdycja zdjęć Live PhotoEdycja zdjęć portretowychUżywanie albumów ze zdjęciamiEdycja i porządkowanie albumówFiltrowanie i sortowanie zdjęć i wideo w albumachPowielanie i kopiowanie zdjęć i wideoZnajdowanie i usuwanie powielonych zdjęć i wideoWyszukiwanie zdjęćZnajdowanie i identyfikowanie osób w aplikacji ZdjęciaPrzeglądanie zdjęć według miejscUdostępnianie zdjęć i wideoWyświetlanie udostępnionych Ci zdjęć i wideoUżywanie funkcji Tekst na żywo do interakcji z zawartością zdjęcia lub wideoUżywanie wyszukiwania wizualnego do identyfikowania obiektów na zdjęciachWyodrębnianie obiektu z tła zdjęciaOglądanie wspomnieńPersonalizowanie wspomnieńZarządzanie wspomnieniami i polecanymi zdjęciami
                                                                   Korzystanie z funkcji Zdjęcia w iCloudUżywanie albumów udostępnianych w iCloudKonfigurowanie udostępnianej biblioteki zdjęć w iCloud lub dołączanie do niejDodawanie zawartości do udostępnianej biblioteki zdjęć w iCloudKorzystanie z udostępnianej biblioteki zdjęć w iCloudImportowanie zdjęć i wideoDrukowanie zdjęć
                                                                    Znajdowanie podcastówSłuchanie podcastówObserwowanie ulubionych podcastówPorządkowanie biblioteki podcastówPobieranie, zachowywanie lub udostępnianie podcastówSubskrybowanie podcastówZmienianie ustawień pobierania
                                                                     Konfigurowanie kontDodawanie pozycji do listyEdycja i zarządzanie listąWyszukiwanie i porządkowanie listPraca z szablonamiUżywanie list inteligentnychZmienianie ustawień aplikacji PrzypomnieniaDrukowanie przypomnień
                                                                      Przeglądanie InternetuDostosowywanie ustawień SafariZmienianie układuWyszukiwanie witryn
                                                                       Otwieranie i zamykanie kartPorządkowanie kartWyświetlanie swoich kart Safari z innego urządzenia AppleUdostępnianie grup kartOznaczanie witryn jako ulubionychZachowywanie stron na liście CzytelniaZnajdowanie udostępnionych Ci łączyDodawanie oznaczeń do strony www i zachowywanie jej jako pliku PDFAutomatyczne wypełnianie formularzyPobieranie rozszerzeńUkrywanie reklam i innych elementów stron rozpraszających uwagęWymazywanie pamięci podręcznej
                                                                        Przeglądanie prywatneUżywanie kluczy w SafariSkróty
                                                                         Sprawdzanie notowań giełdowychZarządzanie wieloma listami obserwowanychCzytanie aktualności biznesowychDodawanie dat publikacji wyników finansowych do kalendarzaDodawanie widżetu Giełda do ekranu początkowegoPorady
                                                                          Tłumaczenie tekstu, głosu i rozmówTłumaczenie tekstu w aplikacjachTłumaczenie przy użyciu widoku aparatu
                                                                           Łączenie aplikacji i dodawanie dostawcy TVSubskrybowanie Apple TV+ i kanałów Apple TVUzyskiwanie seriali, filmów i innych rzeczyOglądanie relacji z wydarzeń sportowychSterowanie odtwarzaniemWspólne oglądanie podczas sesji SharePlayZarządzanie biblioteką
                                                                            Rejestrowanie nagraniaOdtwarzanieEdytowanie lub usuwanie nagraniaUaktualnianie nagrańPorządkowanie nagrańWyszukiwanie nagrania lub zmiana jego nazwyUdostępnianie nagraniaPowielanie nagrania
                                                                             Przechowywanie kart w aplikacji PortfelKonfigurowanie Apple PayUżywanie Apple Pay do dokonywania płatności zbliżeniowychUżywanie Apple Pay w aplikacjach, wycinkach aplikacji i w SafariUżywanie karty Apple CashUżywanie karty Apple CardZarządzanie kartami płatniczymi i transakcjamiPłacenie w środkach transportu publicznegoUżywanie kluczy cyfrowychUżywanie prawa jazdy lub stanowego dokumentu tożsamościUżywanie legitymacji studenckichKarta konta AppleDodawanie i używanie kartZarządzanie kartamiUżywanie kart szczepień przeciw COVID‑19
                                                                              Sprawdzanie pogodySprawdzanie pogody w innych miejscachWyświetlanie map pogodowychZarządzanie powiadomieniami o pogodzieDodawanie widżetu Pogoda do ekranu początkowegoZnaczenie ikon pogody
                                                                               Używanie SiriPoznawanie możliwości SiriInformowanie Siri o sobieOgłaszanie połączeń i powiadomień przez SiriDodawanie skrótów SiriInformacje o sugestiach SiriKorzystanie z Siri w samochodzieZmienianie ustawień Siri
                                                                                Kontaktowanie się ze służbami ratowniczymiUżywanie funkcji Alarmowe SOS (łącze satelitarne)Konfigurowanie i wyświetlanie karty medycznejZarządzanie wykrywaniem wypadkówZerowanie ustawień prywatności i ochrony w nagłych wypadkach
                                                                                 Konfigurowanie chmury rodzinnejDodawanie członków Chmury rodzinnejUsuwanie członków Chmury rodzinnejUdostępnianie subskrypcjiUdostępnianie zakupówUdostępnianie położenia rodzinie i lokalizowanie zgubionych urządzeńKonfigurowanie karty Apple Cash w rodzinie oraz Apple Card w rodzinieKonfigurowanie nadzoru rodzicielskiegoKonfigurowanie urządzenia dziecka
                                                                                  Wyświetlanie podsumowania funkcji Czas przed ekranemKonfigurowanie funkcji Czas przed ekranem dla siebieKonfigurowanie funkcji Czas przed ekranem dla członka rodzinyWyświetlanie raportu dotyczącego użycia swojego urządzenia
                                                                                   Przewód do ładowaniaZasilaczeŁadowarki i baterie zewnętrzne MagSafeEtui i futerały MagSafeŁadowarki bezprzewodowe z oznaczeniem „Qi‑Certified”
                                                                                    Używanie słuchawek AirPodsUżywanie słuchawek EarPodsApple Watch
                                                                                     Bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe wideo i zdjęć do Apple TV lub telewizora inteligentnegoPodłączanie wyświetlacza przy użyciu kablaHomePod i inne głośniki bezprzewodowe
                                                                                      Łączenie klawiatury Magic Keyboard w paręWprowadzanie liter ze znakami diakrytycznymiPrzełączanie klawiaturUżywanie skrótówWybieranie zamiennego układu klawiszyZmienianie opcji dotyczących wspomagania pisaniaZewnętrzne urządzenia pamięci masowejAkcesoria BluetoothDrukarki
                                                                                       Udostępnianie połączenia z InternetemUmożliwianie połączeń telefonicznych na iPadzie, iPodzie touch oraz MacuUżywanie iPhone’a jako kamery internetowejPrzekazywanie zadań między urządzeniamiBezprzewodowe strumieniowanie wideo, zdjęć i dźwięku do MacaWycinanie, kopiowanie i wklejanie między iPhone’em i innymi urządzeniamiPodłączanie iPhone’a do komputera przy użyciu przewodu
                                                                                        Wprowadzenie do przesyłania plikówPrzesyłanie plików przez email, wiadomości lub AirDropAutomatyczne uaktualnianie plików przy użyciu iCloudPrzesyłanie plików przy użyciu zewnętrznego urządzenia pamięci masowejUżywanie serwera plików do przesłania plików między iPhone’em a komputeremUdostępnianie plików przy użyciu usługi przechowywania w chmurzeSynchronizowanie lub przesyłanie plików przy użyciu Findera lub iTunes
                                                                                         CarPlay — wprowadzenieŁączenie z CarPlayUżywanie narzędzi pojazduUzyskiwanie wskazówek „krok po kroku”Zmienianie widoku mapyWykonywanie połączeń telefonicznychWyświetlanie kalendarzaWysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowychOgłaszanie przychodzących wiadomości tekstowychOdtwarzanie podcastówOdtwarzanie książek audioSłuchanie wiadomości Apple NewsSterowanie domemUżywanie innych aplikacji z CarPlayZmienianie ułożenia ikon na ekranie początkowym CarPlayZmienianie ustawień CarPlay
                                                                                          Pierwsze kroki z funkcjami dostępności
                                                                                            Włączanie VoiceOver i ćwiczenie gestówZmienianie ustawień VoiceOverNauka gestów VoiceOverObsługa iPhone’a przy użyciu gestów VoiceOverSterowanie funkcją VoiceOver przy użyciu pokrętłaKorzystanie z klawiatury ekranowejPisanie palcemUżywanie VoiceOver za pomocą klawiatury zewnętrznej AppleKorzystanie z monitora brajlowskiegoPisanie brajlem na ekranieDostosowywanie gestów i skrótów klawiszowychUżywanie VoiceOver z urządzeniem wskazującymEksplorowanie obrazków i wideo przy użyciu VoiceOverKorzystanie z funkcji VoiceOver w aplikacjachZoom (powiększanie zawartości ekranu)Ekran i wielkość tekstuRuchZawartość mówionaAudiodeskrypcja
                                                                                             AssistiveTouchUdogodnienia dotykuStuknięcie w tyłŁatwy dostępOdbieranie audio połączeńWibracjaFace ID i wykrywanie uwagi
                                                                                              Konfigurowanie funkcji Sterowanie przełącznikamiKorzystanie z funkcji Sterowanie przełącznikamiSterowanie głosowePrzycisk boczny lub przycisk PoczątekApple TV RemoteSterowanie wskaźnikiemKlawiaturyAirPodsKlonowanie Apple Watch
                                                                                               Aparaty słuchoweLive ListenRozpoznawanie dźwiękuRTT oraz TTYDźwięk mono, wyrównanie oraz redukcja hałasu otoczeniaMiganie diody przy alertachDźwięk słuchawekDźwięki tłaNapisyTranskrypcje wiadomości interkomuPodpisy na żywo (beta)
                                                                                                Dostęp nadzorowanySiriSkróty dostępnościUstawienia według aplikacji
                                                                                                 Używanie wbudowanych funkcji ochrony bezpieczeństwa i prywatności
                                                                                                  Ustawianie koduKonfigurowanie Face IDKonfigurowanie Touch IDKontrolowanie dostępu do informacji na zablokowanym ekranieDbaj o bezpieczeństwo swojego Apple ID
                                                                                                   Logowanie się przy użyciu kluczyLogowanie się, używając konta AppleAutomatyczne wypełnianie silnych hasełZmienianie słabych lub zagrożonych hasełWyświetlanie haseł i informacji powiązanych z nimiBezpieczne udostępnianie kluczy i haseł przy użyciu AirDropZapewnianie dostępu do kluczy i haseł na wszystkich swoich urządzeniachAutomatyczne wypełnianie kodów weryfikacyjnychAutomatyczne wypełnianie kodów odebranych w wiadomościach SMSZmniejszanie liczby weryfikacji CAPTCHA podczas logowania na iPhonieZarządzanie uwierzytelnianiem dwupoziomowym Apple IDUżywanie kluczy bezpieczeństwa
                                                                                                    Zarządzanie udostępnianiem informacji przy użyciu funkcji Kontrola bezpieczeństwaKontrolowanie uprawnień aplikacji do śledzeniaKontrolowanie udostępniania danych dotyczących lokalizacjiKontrolowanie dostępu aplikacji do danychKontrolowanie sposobu dostarczania reklam przez AppleKontrolowanie dostępu do funkcji sprzętowychTworzenie adresów funkcji Ukryj mój adres email i zarządzanie nimiBezpieczne przeglądanie sieci dzięki funkcji Przekazywanie prywatne iCloudUżywanie prywatnego adresu sieciowego Używanie funkcji Zaawansowana ochrona danychTryb blokady
                                                                                                     Włączanie lub wyłączanie iPhone’aWymuszanie ponownego uruchomienia iPhone’aUaktualnianie systemu iOSTworzenie backupu iPhone’aPrzywracanie ustawień domyślnych iPhone’aOdtwarzanie całej zawartości z backupuPrzywracanie kupionych i usuniętych rzeczySprzedawanie, oddawanie lub wymiana iPhone’a w rozliczeniuWymazywanie iPhone’aInstalowanie lub usuwanie profilów konfiguracji
                                                                                                      Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwaWażne informacje o obsłudzeZnajdowanie dodatkowych zasobów związanych z oprogramowaniem i usługamiOświadczenie o zgodności z wymogami FCCOświadczenie o zgodności ze standardami ISED CanadaInformacje dotyczące transmisji ultraszerokopasmowejInformacje o urządzeniu laserowym klasy 1Apple a środowisko naturalneInformacje o recyklingu i pozbywaniu się sprzętuPrawa autorskie

                                                                                                      Ograniczenie liczby znaków:250

                                                                                                      Maksymalna liczba znaków to 250.

                                                                                                      Dziękujemy za komentarz.

                                                                                                      Zobacz poniższy poradnik dla Electrolux EEA22100L. Wszystkie poradniki na stronie ManualsCat. com mogą być przeczytane całkowicie bezpłatnie. Korzystając z przycisku 'Wybierz język', możesz wybrać język, w którym chciałbyś zobaczyć poradnik.

                                                                                                      Strona: 1

                                                                                                      SPIS TREŚCI1. INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA........................................... 32. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA............................................ 53. OPIS PRODUKTU.............................................................................................. 74. PANEL STEROWANIA....................................................................................... 75. WYBÓR PROGRAMU........................................................................................ 86. USTAWIENIA PODSTAWOWE....................................................................... 107. PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM...................................................................... 148. CODZIENNA EKSPLOATACJA....................................................................... 169. WSKAZÓWKI I PORADY................................................................................. 1710. KONSERWACJA I CZYSZCZENIE................................................................ 1911. ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW...................................................................... 2312. DANE TECHNICZNE...................................................................................... 28Z MYŚLĄ O TOBIEDziękujemy za zakup urządzenia Electrolux. Jest ono owocem dziesięciolecidoświadczeń i innowacji. To przydatne i stylowe urządzenie zostałozaprojektowane z myślą o Tobie. Użytkując je, możesz mieć zawsze pewnośćuzyskania doskonałych efektów.Witamy w świecie marki Electrolux!Zapraszamy do naszej witryny internetowej, aby:Uzyskać wskazówki dotyczące użytkowania, broszury, pomoc wrozwiązywaniu problemów oraz informacje dotyczące serwisu:www. electrolux. com/supportZarejestrować produkt, aby otrzymać lepszą obsługę serwisową:www. registerelectrolux. comNabyć akcesoria, materiały eksploatacyjne i oryginalne części zamienne dourządzenia:www. com/shopOBSŁUGA KLIENTA I SERWISZalecamy stosowanie oryginalnych części zamiennych.Kontaktując się z autoryzowanym centrum serwisowym, należy przygotowaćponiższe dane: informacje o modelu, numer produktu, numer seryjny.Informacje te można znaleźć na tabliczce znamionowej.Ostrzeżenie/przestroga – informacje dotyczące bezpieczeństwaOgólne informacje i wskazówkiInformacje dotyczące środowiska naturalnegoProducent zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian bez wcześniejszegopowiadomienia.www. com2

                                                                                                      Strona: 2

                                                                                                      1. INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWAPrzed przystąpieniem do instalacji i rozpoczęciemeksploatacji urządzenia należy uważnie zapoznać się zdołączoną instrukcją obsługi. Producent nie odpowiadaza obrażenia ciała ani szkody spowodowanenieprawidłową instalacją lub eksploatacją urządzenia.Należy zachować instrukcję obsługi w bezpiecznym iłatwo dostępnym miejscu w celu wykorzystania wprzyszłości.1. 1 Bezpieczeństwo dzieci i osób o ograniczonychzdolnościach ruchowych, sensorycznych lubumysłowych• Urządzenie mogą obsługiwać dzieci po ukończeniuósmego roku życia oraz osoby o ograniczonychzdolnościach fizycznych, sensorycznych lubumysłowych, a także nieposiadające odpowiedniejwiedzy lub doświadczenia, jeśli będą onenadzorowane lub zostaną poinstruowane w zakresiebezpiecznego korzystania z urządzenia i będąświadome związanych z tym zagrożeń.• Dzieci w wieku od 3 do 8 lat i osoby o znacznymstopniu niepełnosprawności nie powinny zbliżać sięurządzenia, jeśli nie znajdują się pod stałymnadzorem.• Dzieci poniżej 3 roku życia nie powinny zbliżać się do• Nie pozwalać, aby dzieci bawiły się urządzeniem.• Przechowywać detergenty poza zasięgiem dzieci.• Dzieci i zwierzęta domowe nie powinny zbliżać się dourządzenia, gdy otworzone są jego drzwi.• Dzieci nie powinny zajmować się czyszczeniem anikonserwacją urządzenia bez odpowiedniego nadzoru.POLSKI 3

                                                                                                      Strona: 3

                                                                                                      1. 2 Ogólne zasady bezpieczeństwa• Urządzenie jest przeznaczone do użytku wgospodarstwie domowym oraz do podobnychzastosowań w takich miejscach, jak:– gospodarstwa rolne, kuchnie w obiektachsklepowych, biurowych oraz innych placówkachpracowniczych;– do obsługi przez klientów w hotelach, motelach,obiektach noclegowych i innych obiektachmieszkalnych.• Nie zmieniać parametrów technicznych urządzenia.• Robocze ciśnienie wody (minimalne i maksymalne)musi mieścić się w granicach 0. 5 (0. 05) / 8 (0. 8) bar(MPa)• Maksymalna liczba kompletów naczyń wynosi 9.• Jeśli przewód zasilający jest uszkodzony, zewzględów bezpieczeństwa musi go wymienićproducent, autoryzowane centrum serwisowe lub innawykwalifikowana osoba.• Sztućce należy wkładać do kosza na sztućce, ostrymizakończeniami skierowanymi w dół, lub umieścić jepoziomo w szufladzie na sztućce, ostrymi krawędziamiskierowanymi w dół.• Nie zostawiać urządzenia z otworzonymi drzwiami,aby zapobiec przypadkowemu nastąpieniu na nie.• Przed przystąpieniem do konserwacji należy wyłączyćurządzenie i wyjąć wtyczkę przewodu zasilającego zgniazda.• Do czyszczenia urządzenia nie wolno używać wodypod ciśnieniem ani pary wodnej.• Jeśli podstawę urządzenia wyposażono w otworywentylacyjne, nie należy ich zasłaniać np. wykładziną.• Urządzenie należy podłączyć do instalacjiwodociągowej za pomocą nowego zestawu wężydostarczonych w komplecie z urządzeniem. Nie wolnoużywać starego zestawu węży.4

                                                                                                      Strona: 4

                                                                                                      2. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA2. 1 InstalacjaOSTRZEŻENIE!Urządzenie możezainstalować wyłącznie• Usunąć wszystkie elementyopakowania.• Nie instalować ani nie używaćuszkodzonego urządzenia.• Ze względów bezpieczeństwa nienależy uruchamiać urządzenia przedzainstalowaniem go w zabudowie.• Należy postępować zgodnie zinstrukcją instalacji dołączoną dourządzenia.• Zachować ostrożność podczasprzenoszenia urządzenia, ponieważjest ono ciężkie. Należy zawszestosować rękawice ochronne i miećna stopach pełne obuwie.urządzenia w miejscach, w którychpanuje temperatura poniżej 0°C.• Zainstalować urządzenie wodpowiednim i bezpiecznym miejscu,które spełnia wymagania instalacyjne.2. 2 Podłączenie do siecielektrycznejZagrożenie pożarem iporażeniem prądemelektrycznym.• Urządzenie musi być uziemione.• Upewnić się, że parametry natabliczce znamionowej odpowiadająparametrom znamionowym źródłazasilania.• Należy używać wyłącznie prawidłowozamontowanego gniazdaelektrycznego z uziemieniem.• Nie stosować rozgałęźników aniprzedłużaczy.• Należy zwrócić uwagę, aby nieuszkodzić wtyczki ani przewoduzasilającego. Wymiany przewoduzasilającego można dokonaćwyłącznie w naszym autoryzowanymcentrum serwisowym.• Podłączyć wtyczkę do gniazdaelektrycznego dopiero pozakończeniu instalacji. Należy zadbaćo to, aby po zakończeniu instalacjiurządzenia wtyczka przewoduzasilającego była łatwo dostępna.• Odłączając urządzenie, nie należyciągnąć za przewód zasilający.Należy zawsze ciągnąć za wtyczkęsieciową.• Urządzenie wyposażono we wtyczkęzasilającą z bezpiecznikiem 13 A.Jeśli konieczna jest wymianabezpiecznika we wtyczce zasilającej,należy użyć bezpiecznika 13 A ASTA(BS 1362) (dotyczy tylko WielkiejBrytanii i Irlandii).2. 3 Podłączenie do sieciwodociągowej• Uważać, aby nie uszkodzić wężywodnych.• Przed podłączeniem urządzenia donowej instalacji wodociągowej lubinstalacji, z której nie korzystanoprzez dłuższy czas lub która byłanaprawiana lub do której podłączononowe urządzenia (liczniki wody itp. ),należy umożliwić wypływ wody, ażbędzie ona czysta.• Podczas pierwszego użyciaurządzenia i bezpośrednio po nimnależy upewnić się, że nie mawidocznych wycieków wody.• Wąż dopływowy wyposażono w zawórbezpieczeństwa i ścianki zwewnętrznym przewodemzasilającym.POLSKI 5

                                                                                                      Strona: 5

                                                                                                      OSTRZEŻENIE!Niebezpieczne napięcie.• W razie uszkodzenia wężadopływowego należy natychmiastzamknąć zawór wody i wyjąć wtyczkęz gniazda elektrycznego. Należyskontaktować się z autoryzowanymcentrum serwisowym w celu wymianywęża dopływowego.2. 4 Użytkowanie• Nie umieszczać w urządzeniu, na nimani w jego pobliżu łatwopalnychsubstancji ani przedmiotównasączonych łatwopalnymisubstancjami.• Detergenty do zmywarki sąniebezpieczne. Należy przestrzegaćwskazówek dotyczącychbezpieczeństwa podanych naopakowaniu detergentu.• Nie pić wody z urządzenia ani niewykorzystywać jej do zabawy.• Nie wyjmować naczyń z urządzeniaprzed zakończeniem programu. Nanaczyniach mogą pozostać resztkidetergentu.• Nie kłaść żadnych przedmiotów aninie wywierać nacisku na otworzonedrzwi urządzenia.• Po otworzeniu drzwi w czasie pracyurządzenia może dojść do uwolnieniagorącej pary.2. 5 Serwis• Aby naprawić urządzenie, należycentrum serwisowym. Należystosować wyłącznie oryginalne częścizamienne.• Samodzielna lub nieprofesjonalnanaprawa może mieć negatywnywpływ na bezpieczeństwo ispowodować utratę gwarancji.• Następujące części zamienne będądostępne przez 7 lat po zakończeniuprodukcji modelu: silnik, pompaobiegu i pompa opróżniająca, grzałki ielementy grzejne, w tym pompyciepła, przewody i powiązaneelementy, takie jak węże, zawory,filtry i elementy układu Aqua Stop,elementy konstrukcyjne i wewnętrznezwiązane z zespołem drzwi, układyelektroniczne, wyświetlaczeelektroniczne, przełącznikiciśnieniowe, termostaty i czujniki,oprogramowanie i oprogramowanieukładowe, w tym oprogramowanieresetujące. Niektóre z tych częścizamiennych będą dostępne wyłączniedla profesjonalnych punktówserwisowych i nie wszystkie częścizamienne są odpowiednie dowszystkich modeli.dostępne przez 10 lat po zakończeniuprodukcji modelu: zawias i uszczelkidrzwi, inne uszczelki, ramionaspryskujące, filtry odpływowe,wewnętrzne kosze i plastikoweelementy wyposażenia, takie jakkosze i pokrywy.2. 6 UtylizacjaWystępuje zagrożenieodniesieniem obrażeń ciałalub uduszeniem.• Odłączyć urządzenie od źródła• Odciąć i wyrzucić przewód zasilający.• Wymontować zatrzask drzwi, abyuniemożliwić zamknięcie się dzieci lubzwierząt w urządzeniu.6

                                                                                                      Strona: 6

                                                                                                      3. OPIS PRODUKTURysunek poniżejprzedstawia tylko ogólnywygląd urządzenia. Więcejszczegółowych informacjimożna znaleźć w innychrozdziałach lubdokumentach dostarczonychwraz z urządzeniem.4 37810 9 5111 21 Górne ramiona spryskujące2 Dolne ramię spryskujące3 Filtry4 Tabliczka znamionowa5 Zbiornik soli6 Otwór wentylacyjny7 Dozownik płynu nabłyszczającego8 Dozownik detergentu9 Kosz na sztućce10 Dolny kosz11 Górny kosz4. PANEL STEROWANIA1 3 4 52 61 Przycisk Wł. /Wył.2 Przycisk Delay Start3 Wskaźniki4 Pasek wyboru MY TIMEPOLSKI 7

                                                                                                      Strona: 7

                                                                                                      5 Przycisk ExtraPower 6 Przycisk AUTO Sense4. 1 WskaźnikiWskaźnik OpisWskaźnik programu ECO. Wskazuje najbardziej przyjazny środowi‐sku wybór programu dla średnio zabrudzonych naczyń. Patrz „Wybórprogramu”.Wskaźnik poziomu płynu nabłyszczającego. Włącza się, gdy dozow‐nik płynu nabłyszczającego wymaga uzupełnienia. Patrz rozdział„Przed pierwszym użyciem”.Wskaźnik poziomu soli. Włącza się, gdy zbiornik soli wymaga napeł‐nienia. Patrz rozdział „Przed pierwszym użyciem”.Wskaźnik funkcji Machine Care. Włącza się, gdy niezbędne jest wy‐czyszczenie wnętrza urządzenia przy użyciu programu Machine Care.Patrz „Konserwacja i czyszczenie”.Wskaźnik fazy suszenia. Świeci się, jeśli wybrano program z fazą su‐szenia. Miga podczas fazy suszenia. Patrz „Wybór programu”.5. WYBÓR PROGRAMU5. 1 MY TIMEKorzystając z paska wyboru MY TIME,można wybrać odpowiedni cyklzmywania w oparciu o czas trwaniaprogramu (od 30 minut do 4 godzin).BA CA. • 30min to najkrótszy program,przeznaczony do zmywaniaświeżo i lekko zabrudzonychnaczyń.• Płukanie wstępne (15min) toprogram przeznaczony dospłukiwania pozostałości potraw znaczyń. Zapobiega onpowstawaniu nieprzyjemnegozapachu w urządzeniu. W tymprogramie nie należy stosowaćB. 90min to program przeznaczony dozmywania i suszenia średniozabrudzonych naczyń.C. ECO to najdłuższy program (4h),zapewniający największąefektywność zużycia wody i energiielektrycznej podczas zmywaniaśrednio zabrudzonych naczyń isztućców. Jest to standardowyprogram dla ośrodkówprzeprowadzających testy. 1)5. 2 ExtraPowerOpcja ExtraPower zapewnia lepszeefekty zmywania w ramach wybranegoprogramu. Opcja ta powodujepodniesienie temperatury i wydłużenieczasu zmywania.Opcja ExtraPower działa znastępującymi programami: 30min,90min i ECO.1) Program ten służy do oceny zgodności z rozporządzeniem Komisji (UE) w sprawieekoprojektu 2019/2022.

                                                                                                      Strona: 8

                                                                                                      5. 3 AUTO SenseProgram AUTO Sense automatyczniedostosowuje cykl zmywania do rodzajuładunku.Urządzenie rozpoznaje stopieńzabrudzenia oraz ilość naczyńznajdujących się w koszach. Następniedostosowuje temperaturę i ilość wodyoraz czas trwania programu.5. 4 Przegląd programówProgram Rodzaj załadunku Stopień zabrudze‐niaFazy programu30min • Naczynia• Sztućce• Świeże • Zmywanie 50°C• Płukanie pośred‐nie• Płukanie końco‐we 45°C• AirDryPłukanie wstępne• Dowolny ładu‐nek• Dowolny stopieńzabrudzenia• Zmywaniewstępne90min • Naczynia• Garnki• Patelnie• Średnie• Lekko zaschnię‐te• Zmywanie 60°Cwe 55°C• SuszenieECO • Naczynia• Zmywanie 50°CAUTO Sense • NaczyniaProgram dostoso‐wuje się do stopniazabrudzenia.50-60°Cwe 60°CPOLSKI 9

                                                                                                      Strona: 9

                                                                                                      Program Rodzaj załadunku Stopień zabrudze‐Machine Care • Bez ładunku Program przezna‐czony do czyszcze‐nia wnętrza urzą‐dzenia.• Zmywanie 70°CweParametry eksploatacyjneProgram 1) Zużycie wody (l) Zużycie energii(kWh)Czas (min)30min 7. 9 -9. 7 0. 543 - 0. 664 30Płukanie wstępne 2. 8 - 3. 4 0. 011 - 0. 014 1590min 8. 5 - 10. 743 - 0. 909 90ECO 9. 9 0. 7782)/0. 7793) 240AUTO Sense 8. 0 - 10. 683 - 1. 047 120 - 170Machine Care 7. 4 - 8. 396 - 0. 484 601) Parametry eksploatacyjne mogą ulec zmianie w zależności od ciśnienia i temperaturywody, zmian w napięciu zasilania, użytych opcji oraz ilości naczyń.2) Zgodnie z rozporządzeniem 1016/20103) Zgodnie z rozporządzeniem 2019/2022Informacje dla ośrodkówprzeprowadzających testyAby uzyskać potrzebne informacjedotyczące przeprowadzania testówwydajności (np. zgodnie z normąEN60436), należy przesłać wiadomośće-mail na adres:info. test@dishwasher-production. comW wiadomości należy podać numerproduktu (PNC), który znajduje się natabliczce znamionowej urządzenia.Więcej informacji na temat zmywarkiznajduje się w instrukcji obsługidołączonej do urządzenia.6. USTAWIENIA PODSTAWOWEZależnie od potrzeb możnaskonfigurować urządzenie, zmieniającustawienia podstawowe.Numer Ustawienia Wartości Opis1)1 Twardość wo‐dyPoziomy od 1do 10 (wartośćdomyślna: 5)Regulacja poziomu zmiękczania wodyzależnie od twardości wody w danym re‐jonie.10

                                                                                                      Strona: 10

                                                                                                      Numer Ustawienia Wartości Opis1)2 Dawka płynunabłyszczają‐cegoPoziomy od 0do 8 (wartośćRegulacja dozowania płynu nabłyszcza‐jącego zależnie od potrzeb.3 Dźwięk zakoń‐czeniaWł.Wył. (domyśl‐nie)Włączenie lub wyłączenie sygnałudźwiękowego zakończenia programu.4 AutomatyczneotwieraniedrzwiWł. (domyśl‐Wył.Włączenie lub wyłączenie funkcji AirDry.5 Dźwięki przy‐ciskówWłączenie lub wyłączenie dźwięku towa‐rzyszącego naciskaniu przycisków.1) Więcej szczegółowych informacji zawarto w tym rozdziale.Ustawienia podstawowe można zmieniaćw trybie ustawiania.Gdy urządzenie jest w trybie ustawiania,wskaźniki na panelu sterowaniaodpowiadają dostępnym ustawieniom.Dla każdego z ustawień migaodpowiedni wskaźnik:1 3 24 56. 1 Zmiękczanie wodyZmiękczacz wody usuwa z wodysubstancje mineralne, które mogą miećnegatywny wpływ na efekty zmywanialub na pracę urządzenia.Im wyższa zawartość substancjimineralnych, tym twardsza jest woda.Twardość wody jest mierzonaw równoważnych skalach.Zmiękczanie powinno być dostosowanedo stopnia twardości wodydoprowadzonej do urządzenia. Wlokalnym zakładzie wodociągowymmożna uzyskać informację na temattwardości wody. Istotne jest ustawieniewłaściwego poziomu zmiękczania wody,aby zapewnić dobre efekty zmywania.Twardość wodyStopnie nie‐mieckie (°dH)Stopnie fran‐cuskie (°fH)mmol/l StopnieClarkaPoziom zmięk‐czania wody47 - 50 84 - 90 8. 4 - 9. 0 58 - 63 1043 - 46 76 - 83 7. 6 - 8. 3 53 - 57 937 - 42 65 - 75 6. 5 - 7. 5 46 - 52 829 - 36 51 - 64 5. 1 - 6. 4 36 - 45 7POLSKI 11

                                                                                                      Strona: 11

                                                                                                      Stopnie nie‐23 - 28 40 - 50 4. 0 - 5. 0 28 - 35 619 - 22 33 - 39 3. 3 - 3. 9 23 - 27 5 1)15 - 18 26 - 32 2. 6 - 3. 2 18 - 22 411 - 14 19 - 25 1. 9 - 2. 5 13 - 17 34 - 10 7 - 18 0. 7 - 1. 8 5 - 12 2<4 <7 <0. 7 < 5 1 2)1) Ustawienie fabryczne.2) Przy tym poziomie nie stosować soli.Niezależnie od rodzaju stosowanegodetergentu należy ustawić prawidłowypoziom twardości wody, aby wskaźnikpoziomu soli był włączony.Tabletki wieloskładnikowezawierające sól nie sąwystarczająco skuteczne,aby zmiękczyć twardą wodę.Proces regeneracjiAby zapewnić prawidłowe działaniezmiękczacza wody, niezbędna jestregularna regeneracja żywicy w układziezmiękczającym. Proces ten przebiegaautomatycznie i jest częścią normalnejpracy zmywarki.Po zużyciu określonej ilości wody odczasu poprzedniego procesu regeneracjimiędzy ostatnim płukaniem a końcemprogramu zostaje zainicjowany nowyproces regeneracji.Ilość wody (l)1 2502 1003 624 475 256 177 108 59 310 3W przypadku ustawienia wysokiegopoziomu zmiękczania wody może miećmiejsce także w środku programu, przedpłukaniem (dwukrotnie podczasprogramu). Rozpoczęcie regeneracji niema wpływu na czas trwania cyklu, chybaże nastąpi w środku programu lub nakońcu programu z krótką fazą suszenia.W takich przypadkach regeneracjawydłuża całkowity czas trwania programuo dodatkowe 5 minut.Następnie, w tym samym cyklu lub napoczątku następnego programu, możerozpocząć się przepłukiwaniezmiękczacza wody, które trwa 5 minut.Czynność ta zwiększa całkowite zużyciewody w programie o dodatkowe 4 litryoraz całkowite zużycie energii ododatkowe 2 Wh. Przepłukiwaniezmiękczacza kończy się całkowitymodpompowaniem wody.Każde przepłukiwanie zmiękczacza(możliwe jest więcej niż jedno w tymsamym cyklu) może wydłużyć czastrwania programu o kolejne 5 minut, jeśli12

                                                                                                      Strona: 12

                                                                                                      nastąpi na początku lub w środkuprogramu.Wszystkie wartości zużyciapodane w tym rozdzialezostały określone zgodnie zaktualnie obowiązującąnormą, w warunkachlaboratoryjnych, przytwardości wody 2, 5 mmol/l,zgodnie z rozporządzeniem2019/2022 (ustawieniezmiękczania wody: poziom3).Ciśnienie i temperaturawody, a także zmianyparametrów zasilaniasieciowego, mogąspowodować zmianęwartości.6. 2 Dozowanie płynunabłyszczającegoPłyn nabłyszczający umożliwiawysuszenie naczyń bez smug i plam.Jest on automatycznie podawanypodczas fazy płukania gorącą wodą.Można ustawić ilość podawanego płynunabłyszczającego.Gdy komora na płyn nabłyszczający jestpusta, włącza się wskaźnik płynunabłyszczającego, informując okonieczności uzupełnienia płynu. Jeślipodczas stosowania wyłącznie tabletekwieloskładnikowych efekty suszenia sązadowalające, można wyłączyć dozowniki wskaźnik. Jednak aby zapewnićnajlepsze efekty suszenia, należyzawsze używać płynu nabłyszczającego ipozostawić włączony wskaźnik płynuAby wyłączyć dozownik i wskaźnik płynunabłyszczającego, należy ustawićdozowanie na wartość 0.6. 3 Dźwięk zakończeniaMożna włączyć lub wyłączyć sygnałdźwiękowy, który jest emitowany pozakończeniu programu.Sygnały dźwiękowesygnalizują równieżnieprawidłowe działanieurządzenia. Tych sygnałówdźwiękowych nie możnawyłączyć.6. 4 AirDryFunkcja AirDry poprawia skutecznośćsuszenia. Podczas fazy suszenia drzwiotwierają się automatycznie i pozostająotworzone.Funkcja AirDry włącza się automatyczniewe wszystkich programach z wyjątkiemprogramu Płukanie wstępne.UWAGA!Nie należy zamykać drzwiurządzenia w ciągu 2 minutod ich automatycznegootworzenia. Może tospowodować uszkodzenieJeśli do urządzenia majądostęp dzieci, zaleca sięwyłączenie funkcji AirDry.Samoczynne otworzenie siędrzwi może być dla nichniebezpieczne.6. 5 Dźwięki przyciskówNaciskaniu przycisków na panelusterowania towarzyszy dźwięk klikania.Dźwięk ten można włączyć.6. 6 Tryb ustawianiaPOLSKI 13

                                                                                                      Strona: 13

                                                                                                      Uruchamianie trybu ustawianiaPrzed uruchomieniem programu możnaprzejść do trybu ustawiania. Jest toniemożliwe podczas trwania programu.Aby przejść do trybu ustawiania, należynacisnąć jednocześnie i przytrzymaći przez ok. 3 sekundy.• Zacznie migać kontrolka opcji iwskaźnik.• Zaświecą się wskaźniki,,i.• Zaświecą się kontrolki paskawyboru MY TIME.Nawigacja w trybie ustawianiaDo nawigacji w trybie ustawiania służypasek wyboru MY TIME.A. Przycisk WsteczB. Przycisk OKC. Przycisk DalejPrzyciski Wstecz i Dalej umożliwiająprzełączanie między ustawieniamipodstawowymi i zmianę ich wartości.Przycisk OK umożliwia wybór wybranegoustawienia i potwierdzenie zmiany jegoZmiana ustawieniaUpewnić się, że urządzenie jest w trybieustawiania.1. Naciskać przycisk Wstecz lub Dalej,aż zacznie migać wskaźnikodpowiadający żądanemuustawieniu.Kontrolka opcji pokazuje aktualneustawienie:• W przypadku ustawień, któremają dwie wartości („włączone”lub „wyłączone”) kontrolka świecisię (= „włączone”) lub nie (=„wyłączone”).• W przypadku ustawień o wieluwartościach (poziomach)kontrolka miga. Liczba mignięćoznacza aktualną wartośćustawienia (np. 5 mignięć + pauza+ 5 mignięć... = poziom 5).2. Nacisnąć OK, aby przejść doustawienia.• Zaświeci się wskaźnik danego• Pozostałe wskaźniki zgasną.• Kontrolka pokazuje aktualnąwartość ustawienia.3. Nacisnąć Wstecz lub Dalej, abyzmienić wartość.4. Nacisnąć OK, aby potwierdzićustawienie.• Nowe ustawienie zostaniezapisane.• Urządzenie powróci do trybuwyboru ustawień.5. Nacisnąć jednocześnie i przytrzymaći przez ok. 3 sekundy,aby wyjść z trybu ustawiania.Urządzenie powróci do trybu wyboruprogramów.Zapisane ustawienia pozostaną wpamięci do czasu ich ponownej zmiany.7. PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM1. Sprawdzić, czy bieżący poziomzmiękczania wody odpowiadatwardości wody doprowadzanej dourządzenia. Jeśli nie, dostosowaćpoziom zmiękczania wody.2. Napełnić zbiornik soli.3. Napełnić dozownik płynu4. Odkręcić zawór wody.14

                                                                                                      Strona: 14

                                                                                                      5. Uruchomić program 30min, abyusunąć wszelkie zanieczyszczenia ipozostałości z procesuprodukcyjnego. Nie stosowaćdetergentu ani nie umieszczaćnaczyń w koszach.Po uruchomieniu programu urządzeniezacznie aktywować żywicę wzmiękczaczu wody – może to potrwać do5 minut. Faza zmywania rozpocznie siędopiero po zakończeniu tego procesu.Procedura jest powtarzana okresowo.7. 1 Zbiornik soliStosować wyłącznie grubąsól przeznaczoną dozmywarek. Sóldrobnoziarnista zwiększaryzyko korozji.Sól aktywuje żywicę w zmiękczaczuwody oraz zapewnia dobre efektyzmywania podczas codziennejeksploatacji.Napełnianie zbiornika soli1. Obrócić pokrywkę zbiornika soli wlewo i ją zdjąć.2. Wlać 1 litr wody do zbiornika soli(tylko za pierwszym razem).3. Napełnić zbiornik soli 1 kg soli (dopełna).4. Ostrożnie potrząsnąć lejkiem,trzymając go za uchwyt, aby opróżnićgo ze wszystkich granulek.5. Usunąć sól rozsypaną wokół otworuzbiornika soli.6. Obrócić pokrywkę zbiornika soli wprawo, aby zamknąć zbiornik soli.Podczas napełnianiazbiornika soli może się zniego wydostawać woda isól. Dlatego po napełnieniuzbiornika soli należyniezwłocznie uruchomićprogram zmywania, abyzapobiec korozji.7. 2 Napełnianie dozownikapłynu nabłyszczającegoCANależy stosować wyłączniepłyn nabłyszczającyprzeznaczony do zmywarek.1. Nacisnąć element zwalniający (A),aby otworzyć pokrywę (B).2. Wlać płyn nabłyszczający dodozownika (C), aż osiągnie poziomoznaczenia FILL.3. Rozlany płyn nabłyszczający należyzetrzeć chłonną szmatką, abyzapobiec powstaniu zbyt dużej ilościpiany.4. Zamknąć pokrywę. Upewnić się, żepokrywa jest zablokowana.POLSKI 15

                                                                                                      Strona: 15

                                                                                                      8. CODZIENNA EKSPLOATACJA1. Odkręcić zawór wody.2. Nacisnąć i przytrzymać, ażurządzenie się włączy.3. Napełnić zbiornik soli, jeśli jest pusty.4. Napełnić dozownik płynunabłyszczającego, jeśli jest pusty.5. Załadować kosze.6. Dodać detergent.7. Wybrać i uruchomić program.8. Po zakończeniu programu zamknąćzawór wody.8. 1 Stosowanie detergentuStosować wyłączniedetergent przeznaczony dozmywarek.1. Nacisnąć przycisk zwalniający (B),aby otworzyć pokrywę (C).2. Umieścić detergent w przegródce(A). Można używać detergentu wtabletkach, w proszku lub w żelu.3. Jeśli program przewiduje fazęzmywania wstępnego, umieścićniewielką ilość detergentu nawewnętrznej stronie drzwi8. 2 Wybór i uruchamianieprogramu przy użyciu paskawyboru MY TIME1. Nacisnąć przycisk odpowiadającywybranemu programowi.Zaświeci się kontrolka przycisku.2. W razie potrzeby włączyć opcjęExtraPower.3. Zamknąć drzwi urządzenia, abyuruchomić program.8. 3 Wybór i uruchamianieprogramu Płukanie wstępne1. Aby wybrać Płukanie wstępne,należy nacisnąć iprzytrzymać przez 3 sekundy.Zacznie migać kontrolka przycisku.2. Zamknąć drzwi urządzenia, aby8. 4 Włączanie opcji ExtraPower1. Wybrać program, używając paska2. Nacisnąć.Opcja ExtraPower nie jestwłączona na stałe i w raziepotrzeby należy ją włączyćprzed uruchomieniemOpcji ExtraPower nie możnawłączyć ani wyłączyćw trakcie programu.Włączenie opcji ExtraPowerpowoduje zwiększeniezużycia wody i energii orazwydłużenie czasu trwania8. 5 Uruchamianie programuAUTO Sense1. Nacisnąć.W tym programie nie możnawłączyć opcji MY TIME iUrządzenie wykryje rodzaj ładunku iodpowiednio dostosuje cykl zmywania.16

                                                                                                      Strona: 16

                                                                                                      8. 6 Opóźnienie rozpoczęciaprogramuMożliwe jest ustawienie opóźnieniarozpoczęcia programu o 3 godziny.1. Wybrać program.uruchomić odliczanie.Podczas odliczania nie można zmienićwybranego programu.Po zakończeniu odliczania nastąpiuruchomienie programu.8. 7 Anulowanie opóźnieniarozpoczęcia programu w trakcieodliczaniaNacisnąć i przytrzymać przez około 3sekundy.Po anulowaniu opóźnieniarozpoczęcia programunależy ponownie wybraćprogram.8. 8 Anulowanie trwającegoPrzed uruchomieniemnowego programu należyupewnić się, że w dozownikuznajduje się detergent.8. 9 Otwieranie drzwi w trakciepracy urządzeniaOtworzenie drzwi w trakcie działaniaprogramu powoduje zatrzymanieurządzenia. Może mieć to wpływ nazużycie energii i czas trwania programu.Po zamknięciu drzwi urządzeniekontynuuje pracę od momentu jejprzerwania.Po otworzeniu drzwi nadłużej niż 30 sekundpodczas fazy suszeniabieżący program zostaniezakończony. Nie dotyczy tootworzenia drzwi przezfunkcję AirDry.8. 10 Funkcja Auto OffFunkcja ta oszczędza energię,wyłączając urządzenie, gdy nie jest onoużywane.Funkcja uruchamia się automatycznie:• Po zakończeniu programu.• Po upływie 5 minut, jeśli nieuruchomiono programu.8. 11 Zakończenie programuPo zakończeniu programu funkcja AutoOff automatycznie wyłącza urządzenie.Wszystkie przyciski są nieaktywne zwyjątkiem przycisku wł. /wył.9. WSKAZÓWKI I PORADY9. 1 Ogólne wskazówkiStosowanie się do poniższychwskazówek pozwoli zapewnić optymalneefekty zmywania i suszenia w codziennejeksploatacji oraz przyczyni się doochrony środowiska.• Mycie naczyń w zmywarce zgodnie zinstrukcją obsługi zwykle wiąże się zmniejszym zużyciem wody i energiiniż ręczne mycie naczyń.• Aby oszczędzać wodę i energięnależy ładować zmywarkę do pełna.Aby uzyskać najlepsze efektyzmywania, należy układać przedmiotyw koszach zgodnie z instrukcjąobsługi i nie przeciążać koszy.POLSKI 17

                                                                                                      Strona: 17

                                                                                                      • Nie spłukiwać naczyń ręcznie.Zwiększa to zużycie wody i energii. Wrazie potrzeby wybrać program z fazązmywania wstępnego.• Przed umieszczeniem naczyń wurządzeniu usunąć z nich większeresztki potraw oraz opróżnić kubki iszklanki.• Namoczyć naczynia z resztkamiprzypalonych potraw (lub lekkozeskrobać resztki) przed ich umyciemw urządzeniu.• Upewnić się, że przedmioty wkoszach nie stykają się ze sobą anisię nie zasłaniają. Tylko wtedy wodabędzie mogła dotrzeć do wszystkich• Można osobno stosować detergent,płyn nabłyszczający i sól dozmywarek lub tabletkiwieloskładnikowe (np. typu „Wszystkow jednym”). Postępować zgodnie zewskazówkami na opakowaniu.• Ustawić odpowiedni program dlaokreślonego rodzaju naczyń i stopniaich zabrudzenia. ECO zapewnianajwiększą efektywność zużycia wodyi energii.• Aby zapobiec osadzaniu się kamieniawewnątrz urządzenia:– W razie potrzeby napełniaćzbiornik soli.– Używać zalecanych dawekdetergentu i płynu– Sprawdzić, czy bieżący poziomtwardości wody doprowadzanejdo urządzenia.– Postępować zgodnie zewskazówkami zawartymi wrozdziale „Konserwacja iczyszczenie”.9. 2 Stosowanie soli, płynunabłyszczającego i detergentu• Należy stosować wyłącznie sól, płynnabłyszczający i detergent dozmywarek. Inne produkty mogąuszkodzić urządzenie.• Aby zapewnić optymalne efektyzmywania i suszenia, do twardej ibardzo twardej wody zaleca sięstosowanie zwykłego detergentu dozmywarek (proszku, żelu lub tabletekbez dodatkowych składników), płynunabłyszczającego i soli.• Detergent w tabletkach nierozpuszcza się całkowicie w trakciekrótkich programów. Zaleca sięstosowanie tabletek przy długichprogramach, aby zapobiec osadzaniusię detergentu na naczyniach.• Zawsze używać odpowiedniej ilościdetergentu. Użycie niewystarczającejilości detergentu może skutkowaćniezadowalającymi efektamizmywania i obecnością osadu lubplam na naczyniach w związkuwysoką twardością wody. Użycie zbytdużej ilości detergentu przy miękkiejlub zmiękczonej wodzie skutkujepozostaniem resztek detergentu nanaczyniach. Dostosować ilośćdetergentu do twardości wody.Postępować zgodnie zewskazówkami podanymi napłynu nabłyszczającego.Niewystarczająca ilość płynunabłyszczającego powodujepogorszenie efektów suszenia. Użyciezbyt dużej ilości płynupowstanie niebieskawego nalotu nanaczyniach.• Sprawdzić, czy poziom zmiękczaniawody jest prawidłowy. Jeśli poziomjest zbyt wysoki, zwiększona ilość soliw wodzie może spowodowaćrdzewienie sztućców.9. 3 Postępowanie w przypadkuzaprzestania korzystaniaz tabletek wieloskładnikowychPrzed rozpoczęciem stosowaniaoddzielnie dozowanego detergentu, soli ipłynu nabłyszczającego należy wykonaćponiższe czynności:1. Ustawić najwyższy poziomzmiękczania wody.2. Upewnić się, że zbiornik soli orazdozownik płynu nabłyszczającego sąpełne.18

                                                                                                      Strona: 18

                                                                                                      3. Uruchomić program 30min. Niedodawać detergentu ani nieumieszczać naczyń w koszach.4. Po zakończeniu programu ustawićstopień zmiękczania wodyodpowiednio do twardości wodydoprowadzanej do urządzenia.5. Wyregulować dozowanie płynu9. 4 Przed rozpoczęciemPrzed rozpoczęciem programu upewnićsię, że:• filtry są czyste i prawidłowo założone;• pokrywka zbiornika soli nie jestpoluzowana;• ramiona spryskujące nie są zatkane;• w zmywarce znajduje się sól dozmywarek i płyn nabłyszczający(chyba że stosowane sąwieloskładnikowe tabletki zdetergentem);• ułożenie naczyń i przyborówkuchennych w koszach jestprawidłowe;• program jest odpowiedni do danegorodzaju załadunku i stopniazabrudzenia;• użyto prawidłowej ilości detergentu.9. 5 Ładowanie koszy• Należy zawsze wykorzystywać całąpojemność koszy.• W urządzeniu należy zmywaćwyłącznie przedmioty przystosowanedo mycia w zmywarce.• Nie myć w urządzeniu przedmiotówwykonanych z drewna, rogu,aluminium, cyny ani miedzi, ponieważmogą one popękać, odkształcić się,odbarwić lub ulec innemuuszkodzeniu.• Nie myć w urządzeniu przedmiotów,które mogą pochłaniać wodę (gąbki,ściereczki).• Wklęsłe naczynia (kubki, szklanki imiski) układać dnem do góry.• Upewnić się, że szklanki nie stykająsię ze sobą.• Lekkie elementy umieścić w górnymkoszu. Upewnić się, że naczynia nieprzemieszczają się swobodnie.• Sztućce oraz małe przedmiotyumieścić w koszu na sztućce.• Przed uruchomieniem programuupewnić się, że ramiona spryskująceswobodnie się obracają.9. 6 Opróżnianie koszy1. Przed wyjęciem naczyń ze zmywarkipoczekać, aż wystygną. Gorącenaczynia łatwo ulegają uszkodzeniu.2. Najpierw wyjmować naczynia zdolnego kosza, a potem z górnego.Po zakończeniu programuna wewnętrznychpowierzchniach urządzeniaciągle może pozostawaćwoda.10. KONSERWACJA I CZYSZCZENIEPrzed przystąpieniem dokonserwacji bez użyciaprogramu Machine Carenależy wyłączyć urządzenie iwyjąć wtyczkę przewoduzasilającego z gniazdaelektrycznego.Brudne filtry i zapchaneramiona spryskującepogarszają efekt zmywania.Należy regularnie sprawdzaćte elementy i w raziepotrzeby je czyścić.10. 1 Machine CareMachine Care to program, któryzapewnia optymalne efekty czyszczeniaPOLSKI 19

                                                                                                      Strona: 19

                                                                                                      wnętrza urządzenia. Usuwa osady zkamienia i tłuszczu.Gdy urządzenie wykryje potrzebęczyszczenia, zaświeci się wskaźnik.Uruchomić program Machine Care, abywyczyścić wnętrze urządzenia.Uruchamianie programuMachine Carenależy oczyścić filtry iramiona spryskujące.1. Użyć preparatu odkamieniającegolub czyszczącego przeznaczonegospecjalnie do zmywarek. Postępowaćzgodnie ze wskazówkami naopakowaniu. Nie umieszczać naczyńw koszach.2. Nacisnąć jednocześnie i przytrzymaćZaczną migać wskaźniki i.Po zakończeniu programu wskaźnikzgaśnie10. 2 Czyszczenie wnętrza• Urządzenie, w tym gumową uszczelkędrzwi, należy czyścić miękką wilgotnąszmatką.• Nie używać produktów ściernych,myjek do szorowania, ostrychnarzędzi, silnych środkówchemicznych, szorstkich myjek anirozpuszczalników.• Aby zapewnić wydajność urządzenia,należy co najmniej raz na dwamiesiące stosować środki czyszcząceprzeznaczone specjalnie dozmywarek. Należy ściśle przestrzegaćwskazówek umieszczonych naopakowaniu produktu.• W celu zapewnienia optymalnychefektów czyszczenia należyuruchomić program Machine Care.10. 3 Usuwanie ciał obcychPo każdym użyciu zmywarki należysprawdzić filtry i osadnik. Ciała obce (np.kawałki szkła, plastiku, kości lubwykałaczki itp. ) powodują zmniejszenieskuteczności zmywania i mogąspowodować uszkodzenie pompyopróżniającej.1. Rozmontować zespół filtrów zgodnieze wskazówkami zawartymi w tymrozdziale.2. Usunąć ręką wszystkie ciała obce.Jeśli nie można ichusunąć, należyskontaktować się zautoryzowanym centrumserwisowym.3. Zmontować filtry zgodnie zewskazówkami zawartymi w tym10. 4 Czyszczenie obudowy• Czyścić urządzenie za pomocąwilgotnej szmatki.• Używać wyłącznie neutralnychdetergentów.myjek do szorowania ani10. 5 Czyszczenie filtrówSystem filtrów składa się z 3 części.1. Obrócić filtr (B) przeciwnie do ruchuwskazówek zegara i go wyjąć.20

                                                                                                      Strona: 20

                                                                                                      2. Wyjąć filtr (C) z filtra (B).3. Wyjąć filtr płaski (A).4. Umyć filtry.5. Upewnić się, że wokół krawędziosadnika nie znajdują się resztkiżywności ani zanieczyszczenia.6. Włożyć na miejsce filtr (A). Upewnićsię, że jest prawidłowo umieszczonypod 2 prowadnicami.7. Włożyć filtry (B) i (C).8. Włożyć filtr (B) do filtra płaskiego (A).Obrócić zgodnie z ruchemwskazówek zegara, aż się zablokuje.Nieprawidłoweumiejscowienie filtrów możeskutkowaćzmywania i uszkodzeniem10. 6 Czyszczenie dolnegoramienia spryskującegoZaleca się regularne czyszczeniedolnego ramienia spryskującego, abyzapobiec zatkaniu znajdujących się wnim otworów.Zatkanie otworów może być przyczynąniezadowalających efektów zmywania.1. Aby wyjąć dolne ramię spryskujące,pociągnąć je do góry.POLSKI 21

                                                                                                      Strona: 21

                                                                                                      2. Umyć ramię spryskujące pod bieżącąwodą. Za pomocą spiczastegoprzedmiotu, np. wykałaczki, usunąćzabrudzenia z otworów.3. Aby z powrotem zamontować ramięspryskujące, wcisnąć je do dołu.10. 7 Czyszczenie górnychramion spryskującychgórnych ramion spryskujących, abynich otworów. Niedrożność otworówmoże być przyczyną niezadowalającychefektów zmywania.Górne ramiona spryskujące sąumieszczone pod górnym koszem.Ramiona spryskujące (B) sązamocowane w kanale (A) za pomocąelementów mocujących (C).1. Całkowicie wysunąć górny kosz.2. Aby odłączyć ramię spryskujące,należy obróć element mocującyzgodnie z ruchem wskazówekzegara.3. Umyć ramię spryskujące pod bieżącą4. Aby z powrotem zainstalować ramięspryskujące, należy umieścićelement mocujący w ramieniuspryskującym i zamocować go wkanale, obracając przeciwnie doruchu wskazówek zegara. Upewnić22

                                                                                                      Strona: 22

                                                                                                      się, że element mocujący zatrzasnąłsię we właściwym miejscu.11. ROZWIĄZANIE PROBLEMÓWNieprawidłowa naprawaurządzenia może stanowićzagrożenie dla użytkownika.Wszystkie naprawy powinnywykonywać odpowiedniowykwalifikowane osoby.Większość występujących problemówmożna rozwiązać bez potrzebykontaktowania się z autoryzowanymW poniższej tabeli zawarto informacje natemat możliwych problemów.Przy niektórych usterkach migają wsposób przerywany kontrolki paskawyboru MY TIME, sygnalizując problem ikod alarmowy.Problem i kod alarmowy Możliwa przyczyna i rozwiązanieUrządzenie nie włącza się. • Upewnić się, że wtyczkę przewodu zasilającego wło‐żono do gniazdka.• Upewnić się, że bezpiecznik w skrzynce bezpieczni‐ków jest sprawny.Program nie uruchamiasię.• Upewnić się, że zamknięto drzwi urządzenia.• Jeśli wybrano opóźnienie rozpoczęcia programu, na‐leży je anulować lub poczekać do końca odliczaniaczasu.• Urządzenie regeneruje żywicę wewnątrz zmiękcza‐cza wody. Czas trwania tego procesu wynosi około 5minut.Urządzenie nie napełniasię wodą.• Co pewien czas migająjednokrotnie kontrolkipaska wyboru MY TI‐ME.• Co pewien czas urzą‐dzenie emituje sygnałdźwiękowy.• Upewnić się, że zawór wody jest otworzony.• Upewnić się, że ciśnienie wody nie jest za niskie.W tym celu należy skontaktować się z miejscowymzakładem wodociągowym.• Upewnić się, że zawór wody jest drożny.• Upewnić się, że filtr w wężu dopływowym jest droż‐ny.• Upewnić się, że wąż dopływowy nie jest zagięty aniprzygnieciony.POLSKI 23

                                                                                                      Strona: 23

                                                                                                      Problem i kod alarmowy Możliwa przyczyna i rozwiązanieUrządzenie nie wypompo‐wuje wody.dwukrotnie kontrolki• Upewnić się, że syfon umywalki jest drożny.• Upewnić się, że system wewnętrznych filtrów jestdrożny.• Upewnić się, że wąż spustowy nie jest zagięty aniWłączyło się zabezpiecze‐nie przed zalaniem.trzykrotnie kontrolki• Zakręcić zawór wody.• Upewnić się, że urządzenie jest prawidłowo zainsta‐lowane.• Upewnić się, że kosze są załadowane zgodnie z in‐strukcją obsługi.Usterka czujnika wykrywa‐nia poziomu wody.czterokrotnie kontrolki• Sprawdzić, czy filtry są czyste.• Wyłączyć i ponownie włączyć urządzenie.Usterka pompy myjącej lubpompy opróżniającej.pięciokrotnie kontrolkiTemperatura wody w urzą‐dzeniu jest zbyt wysokalub wystąpiła usterka czuj‐nika temperatury.sześciokrotnie kontrolki• Upewnić się, że temperatura doprowadzanej wodynie przekracza 60°C.24

                                                                                                      Strona: 24

                                                                                                      Problem i kod alarmowy Możliwa przyczyna i rozwiązanieUsterka techniczna urzą‐dwunastokrotnie kon‐trolki paska wyboruMY TIME.Poziom wody w urządze‐niu jest zbyt wysoki.piętnastokrotnie kontrol‐ki paska wyboru MY TI‐• Upewnić się, że wąż spustowy jest zainstalowany naodpowiedniej wysokości nad podłogą. Zapoznać sięz instrukcją instalacji.Urządzenie wielokrotnieprzerywa i wznawia pracę.• Jest to normalne zjawisko. Zapewnia to optymalneefekty zmywania i oszczędność energii.Program trwa za długo. • Jeśli wybrano opcję opóźnienia rozpoczęcia progra‐mu, należy ją anulować lub poczekać do końca odli‐czania czasu.• Włączenie funkcji ExtraPower powoduje wydłużenieczasu trwania programu.Niewielki wyciek z drzwi• Urządzenie nie jest dobrze wypoziomowane. Poluzo‐wać lub dokręcić regulowane nóżki (jeśli dotyczy).• Drzwi urządzenia nie są wyśrodkowane względemkomory. Wyregulować tylną nóżkę (jeśli dotyczy).Występują problemy z za‐mknięciem drzwi urządze‐nia.• Naczynia wystają z koszy.Grzechotanie lub stukaniedochodzące z wnętrza• Naczynia nie są prawidłowo rozłożone w koszach.Należy zapoznać się z broszurą dotyczącą załadun‐ku koszy.• Upewnić się, że ramiona spryskujące obracają sięswobodnie.Urządzenie wyzwala auto‐matyczny wyłącznik.• Wydajność prądowa instalacji jest niewystarczającado jednoczesnego zasilania wszystkich włączonychurządzeń. Należy sprawdzić parametry zasilania wgniazdku oraz wartość graniczną prądu automatycz‐nego wyłącznika lub wyłączyć jedno z urządzeń.• Wewnętrzna usterka układu elektrycznego urządze‐nia. Skontaktować się z autoryzowanym centrumPOLSKI 25

                                                                                                      Strona: 25

                                                                                                      Po sprawdzeniu urządzenia należy jewyłączyć i włączyć. Jeśli problem wystąpiponownie, należy skontaktować się zautoryzowanym centrum serwisowym.Jeśli pojawi się kod błędu nieujęty wtabeli, należy skontaktować się zNie zaleca się używaniaurządzenia do czasucałkowitego rozwiązaniaproblemu. Odłączyćurządzenie od zasilania i niepodłączać go ponownie doczasu upewnienia się, żedziała poprawnie.11. 1 Efekty zmywania i suszenia są niezadowalająceProblem Możliwa przyczyna i rozwiązanieNiezadowalające efektyzmywania.• Patrz punkty „Codzienna eksploatacja”, „Wska‐zówki i porady” oraz broszura dotycząca załadun‐• Użyć programu zapewniającego bardziej intensyw‐ny cykl zmywania.• Włączyć opcję ExtraPower, aby zapewnić lepszeefekty zmywania w ramach wybranego programu.• Wyczyścić ramię spryskujące i filtr. Patrz „Konser‐wacja i czyszczenie”.Niezadowalające efekty su‐szenia.• Naczynia pozostawały za długo w zamkniętymurządzeniu. Włączyć opcję AirDry, która powodujeautomatyczne otwarcie drzwi i zapewnia lepszeefekty suszenia.• Nie ma płynu nabłyszczającego lub dozowana jestjego niewystarczająca ilość. Napełnić dozownikpłynu nabłyszczającego lub ustawić wyższy poziomdozowania.• Przyczyną może być jakość płynu nabłyszczające‐go.• Zaleca się stałe stosowanie płynu nabłyszczające‐go, także w połączeniu z tabletkami wieloskładniko‐wymi.• Przedmioty z tworzywa sztucznego mogą wyma‐gać wytarcia ściereczką.• Program nie obejmuje fazy suszenia. Patrz „Prze‐gląd programów”.Białawe smugi lub niebie‐skawy nalot na szklankach i• Za dużo płynu nabłyszczającego. Zmniejszyć dozo‐wanie płynu nabłyszczającego.• Użyto za dużo detergentu.Plamy i ślady po odparowa‐nych kroplach wody naszklankach i naczyniach.• Za mało płynu nabłyszczającego. Zwiększyć dozo‐Wnętrze urządzenia jestmokre.• To nie jest usterka. Wilgotne powietrze skrapla sięna ścianach urządzenia.26

                                                                                                      Strona: 26

                                                                                                      Problem Możliwa przyczyna i rozwiązanieNadmiar piany podczas• Stosować detergent przeznaczony do zmywarek.• Wystąpił wyciek z dozownika płynu nabłyszczają‐cego. Skontaktować się z autoryzowanym centrumŚlady rdzy na sztućcach. • W wodzie używanej do zmywania jest za dużo soli.Patrz „Zmiękczacz wody”.• Umieszczono razem sztućce ze srebra i stali nie‐rdzewnej. Nie umieszczać blisko siebie sztućcówze srebra i stali nierdzewnej.Po zakończeniu programu wdozowniku znajdują się po‐zostałości detergentu.• Tabletka z detergentem zablokowała się w dozow‐niku i woda nie wypłukała jej całkowicie.• Woda nie wypłukała detergentu z dozownika. Nale‐ży sprawdzić, czy ramiona spryskujące mogą sięobracać i są drożne.• Sprawdzić, czy przedmioty w koszach nie uniemoż‐liwiają otworzenia pokrywy dozownika detergentu.Nieprzyjemny zapach wurządzeniu.• Patrz „Czyszczenie wnętrza”.• Uruchomić program Machine Care ze środkiem od‐kamieniającym lub produktem do czyszczenia zmy‐warek.Osad z kamienia na naczy‐niach, w komorze zmywarki ipo wewnętrznej stronie jejdrzwi.• Poziom soli jest niski; sprawdzić wskaźnik poziomusoli.• Pokrywka zbiornika soli jest poluzowana.• Woda doprowadzana do urządzenia jest twarda.• Użyć soli i ustawić regenerację zmiękczacza wodytakże w przypadku stosowania tabletek wieloskład‐nikowych. Patrz „Zmiękczacz wody”.kamieniającym do zmywarek.• Jeśli nadal widoczny jest osad z kamienia, należyoczyścić urządzenie odpowiednimi środkami czy‐szczącymi.• Spróbować użyć innego detergentu.• Skontaktować się z producentem detergentu.Matowe, odbarwione lub wy‐szczerbione naczynia.• Upewnić się, że w urządzeniu zmywane są tylkoprzedmioty, które można myć w zmywarce.• Ostrożnie wkładać i wyjmować naczynia z koszy.Należy zapoznać się z broszurą dotyczącą zała‐dunku koszy.• Delikatne naczynia należy umieszczać w górnymkoszu.POLSKI 27

                                                                                                      Strona: 27

                                                                                                      Patrz „Przed pierwszymużyciem”, „Codziennaeksploatacja” lub„Wskazówki i porady”, abyznaleźć inne możliweprzyczyny.12. DANE TECHNICZNEWymiary Szerokość / wysokość /głębokość (mm)446 / 818 - 898 / 550Podłączenie do sieci elek‐trycznej 1)Napięcie (V) 220 - 240Częstotliwość (Hz) 50Ciśnienie doprowadzanejwodyMin. /maks. bar (MPa) 0. 8)Dopływ wody Zimna lub ciepła woda 2) maks. 60°CPojemność Liczba kompletów naczyń 9Pobór mocy Tryb czuwania (W) 5. 0Tryb wyłączenia (W) 0. 501) Pozostałe wartości znajdują się na tabliczce znamionowej.2) Jeżeli ciepła woda pochodzi z alternatywnych źródeł energii (np. z kolektorów słonecz‐nych), można użyć jej do zasilania urządzenia, aby zmniejszyć zużycie energii.12. 1 Łącze do bazy danych UEEPRELKod QR znajdujący się na etykiecie zoznaczeniem klasy energetycznej, którądołączono do urządzenia, zawiera łączedo strony internetowej umożliwiającejrejestrację urządzenia w bazie danychEU EPREL. Należy zachować etykietę zoznaczeniem klasy energetycznej wrazinstrukcją obsługi i innymi dokumentamidostarczonymi wraz z urządzeniem wcelu ewentualnego wykorzystania wInformacje o wydajności urządzeniamożna znaleźć w bazie danych UEEPREL, korzystając z łącza https://eprel. ec. europa. eu i podając nazwęmodelu oraz numer produktu, któremożna znaleźć na tabliczceznamionowej urządzenia. Patrz rozdział„Opis urządzenia”.Więcej szczegółowych informacji natemat etykiety z oznaczeniem klasyenergetycznej można znaleźć na stroniewww. theenergylabel. eu.13. OCHRONA ŚRODOWISKAMateriały oznaczone symbolemnależy poddać utylizacji. Opakowanieurządzenia włożyć do odpowiedniegopojemnika w celu przeprowadzeniarecyklingu. Należy zadbać o ponowneprzetwarzanie odpadów urządzeńelektrycznych i elektronicznych, abychronić środowisko naturalne orazludzkie zdrowie. Nie wolno wyrzucaćurządzeń oznaczonych symbolemrazem z odpadami domowymi. Należyzwrócić produkt do miejscowego punktuponownego przetwarzania lubskontaktować się z odpowiednimiwładzami miejskimi.28

   Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Electrolux Euu1170

   Bezpośredni link do pobrania Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Electrolux Euu1170

   Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

   Ostatnia aktualizacja Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Electrolux Euu1170