Podręcznik wprowadzający Epson Proper Method For Running Benchmark And Diagnostics Programs

Podręcznik Epson Proper Method For Running Benchmark And Diagnostics Programs to zestaw instrukcji i wytycznych dotyczących prawidłowego przeprowadzania testów, diagnozowania i benchmarkowania programów na urządzeniach Epson. Instrukcja zawiera informacje dotyczące wyboru odpowiedniego programu, jego uruchamiania, monitorowania wyników i interpretacji uzyskanych wartości. Podręcznik zawiera również zalecenia dotyczące przeprowadzania testów, które pozwolą uzyskać wiarygodne wyniki i wyciągnąć wnioski na temat wydajności systemu. Pozwala to wybrać odpowiedni program i ustawić optymalne parametry, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik wprowadzający Epson Proper Method For Running Benchmark And Diagnostics Programs

Epson to potentat wśród producentów drukarek, kserokopiarek i projektorów. Nie wszyscy wiedzą, że Epson jest własnością jednego z największych producentów zegarków elektronicznych na świecie - firmy Seiko. Założona w 1942 roku firma znana była pod nazwą Daiwa Kogyo i była zalążkiem tak Epsona jak i Seiko. Gdy marka stała się oficjalnym producentem czasomierzy sportowych na potrzeby olimpiady w 1964 okazało się, że organizator potrzebuje stoperów z możliwością wydruku. Tak właśnie zaczęła się przygoda marki z urządzeniami biurowymi.

W 1975 roku pojawiła się marka Epson. W 1978 roku świat dzienny ujrzała legendarna drukarka TX-80 przeznaczona do użytku z równie legendarnym komputerem Commodore PET.  Rok później Epson został najpopularniejszym producentem drukarek w USA. Od tamtej pory jest jednym z liderów rynku urządzeń biurowych i nie tylko.

W dziale download znajdziecie sterowniki do tak popularnych linii modelowych jak "Stylus", "Action Laser" i wielu innych.

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

3DMark to nowa odsłona jednego z najpopularniejszych benchmarków na świecie, służącego do testowania wydajności komputerów, w tym głównie zamontowanych w nich układów graficznych.

Oprogramowanie pozwala testować możliwości netbooków, laptopów, komputerów stacjonarnych, w tym jednostek dla graczy wyposażonych w więcej niż jedną kartę graficzną, a także smartfonów i tabletów z systemem Android lub iOS. Oferuje ono 3 rozbudowane testy do badania możliwości urządzenia w trakcie renderowania złożonej grafiki w DirectX 9/10/11, a także najnowszego DirectX 12.

Wśród dostępnych w 3DMark testów znalazł się Fire Strike, umożliwiający testowanie wysokowydajnych komputerów do gier i grafiki, Cloud Gate dla komputerów domowych oraz Ice Storm, pozwalający badać wydajność urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą systemów Android, iOS lub Windows dla urządzeń mobilnych. W wersji 2. 1 3DMarka debiutuje zaś nowy test TimeSpy, przeznaczony dla kart wspierających DirectX12, który pozwoli wreszcie bezstronnie sprawdzić możliwości nowych kart graficznych, korzystających z tego niskopoziomowego API.

Narzędzie daje więc możliwość porównywania wyników z różnych urządzeń i platform.

Liczba pobrań371 205

Data aktualizacji21 paź 2022

Rozmiar pliku9142. 20 MB

System operacyjnyWindows

LicencjaBezpłatna

Masz problem z tym programem?

Metoda Knillów jest drogą do nawiązywania porozumienia z osobami, które wydają się być niezdolne do kontaktu lub niezainteresowane ludźmi. Pierwszym kanałem porozumienia może być dotyk.

Metoda Knillów wykorzystywana jest w placówkach terapeutycznych dla dzieci i (rzadziej) dla dorosłych z głębszą i głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Stosowana jest też jako metoda wspomagająca terapię dla osób ze spektrum autyzmu np. w przedszkolach terapeutycznych. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach metodą Knillów kilka razy w tygodniu lub codziennie. Zajęcia uzupełniają podstawową terapię, pomagają dziecku nabywać:

 • poczucia bezpieczeństwa,
 • świadomości własnego ciała,
 • wrażliwości na wzajemnie wysyłane sygnały,
 • nawiązywać kontakt i komunikować się,
 • podejmować aktywność.

Twórcy metody to małżeństwo Knillów

Twórca Metody to Christopher Knill, który przez wiele lat pracował z osobami z ciężkimi zaburzeniami w rozwoju ruchowym, poznawczym i społecznym. Programy terapeutyczne zwane Metodą Knillów stworzył wraz z żoną Marianną. Tworzeniu Programów Aktywności przyświecała idea, że każde dziecko może być aktywne i wykazywać się własną inicjatywą. Marianna i Christopher Knill pochodzą z Anglii, związani są z Norweskim Instytutem Edukacji. Metoda od lat 70-tych zyskała uznanie a terapeuci oraz rodzice zaczęli stosować ją w kolejnych krajach na świecie. Podstawowe założenia metody Christopher Knill opisuje w książce „Dotyk i komunikacja”.

Kiedy dotyk i ruch służą do komunikacji

W książce Christophera Knilla „Kontakt i komunikacja” czytamy, że dotyk i ruch budują podstawy emocjonalnego rozwoju dziecka. Najbardziej wrażliwym kanałem przez który odbieramy świat jest skóra a wrażenia dotyku są najwcześniejszymi doświadczeniami, które odbiera noworodek. Poprzez kontakt fizyczny z opiekunem dziecko nabywa bazowe poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie i otwartość na świat. Poprzez ruch kierujemy uwagą dziecka i pobudzamy jego zainteresowanie. Wedlug Knillów kluczowa w takich wczesnych relacjach jest responsywność opiekuna.

Opiekuna można nazwać responsywnym, kiedy potrafi odczytać komunikat dziecka, zrozumieć i odpowiedzieć adekwatną reakcją np. dziecko na widok mamy wchodzącej do pokoju zwraca się w jej stronę i podnosi ręce nad głowę – mama odczytuje komunikat jako „podnieś mnie i przytul” – po czym reaguje pozytywnie i w adekwatny sposób, mówi np. „Chcesz na rączki? Chodź do mamy! ”, podnosi i przytula.

Zdarza się, że małe dzieci nie wysyłają komunikatów w ogóle – są bierne lub wysyłają je w niezrozumiały sposób np. kiedy mama wchodzi do pokoju, dziecko tupie nogami i rzuca zabawką, żeby być podniesionym i przytulonym – mama nie może odczytać tego sygnału w adekwatny sposób i także reakcja będzie nieadekwatna np. „Nie wolno rzucać lalką! ”. Dziecko czuję się niezrozumiane a rodzic zawiedziony. Kiedy trudno jest odczytywać komunikaty wysyłane przez dziecko, rodzic i dziecko mają trudność w komunikowaniu wzajemnej miłości i zainteresowania. Wynikiem tego jest odosobnienie dziecka. Dla takich rodzin pomocna może okazać się metoda Knill.

Sesja kontaktu według Knilla

Metoda jest dostępna w 6 wersjach tzw. Programach Aktywności. Dla małych dzieci z zaburzeniami rozwoju specjaliści zazwyczaj wykorzystują program wprowadzający. Pojedyncze zajęcia nazywamy sesją kontaktu.

Programy Knillów – tzw. Programy Aktywności mają 6 wersji

 • Program wprowadzający
 • Program I – aktywności koncentrują się na ćwiczeniu górnej partii ciała
 • Program II – aktywności koncentrują się na ćwiczeniu dolnych partii ciała
 • Program III – wymaga większej sprawności i umiejętności koncentrowania uwagi niż pierwsze 3 programy
 • Program IV – najbardziej zaawansowany, dużą rolę odgrywa własna inicjatywa dziecka np. taniec
 • Program specjalny – przeznaczony dla dzieci ze znaczną niepełnosprawnością ruchową
 • Każda sesja kontaktu polega na wykonywaniu wspólnie aktywności zgodnie z muzyką i instrukcjami odtwarzanymi z płyty CD, w bliskim kontakcie fizycznym. Przykładowo program wprowadzający zawiera: kołysanie, wymachiwanie rękoma, pocieranie dłoni, klaskanie, głaskanie głowy, głaskanie brzucha, relaksację. Sesja w zależności od programu trwa od ok. 8 do ok. 20 minut.

  Sesji zawsze towarzyszy specjalnie skomponowana muzyka, która rozwija się zawsze w taki sam sposób:

  1. Muzyka wprowadzająca – spokojna i relaksująca, jest zapowiedzią sesji – pozwala dziecku wyciszyć się i nastawić na wykonywanie wspólnie aktywności.
  2. Muzyka bardziej rytmiczna – pozwala wyłapywać aktywność partnera, zachęca do aktywności i do odpowiadania na ruchy wykonywane przez opiekuna.
  3. Muzyka bardziej intensywna – sprzyja odważniejszym, większym ruchom i bliższemu kontaktowi.
  4. Muzyka lżejsza i melodyjna – zachęca do zabawowego kontaktu.
  5. Muzyka ponownie spokojna – dziecko ma okazję wyciszyć się i przetworzyć pozytywne momenty w spokojnej atmosferze.

  Knillowie dużą wagę przykładają do przygotowania się do zajęć. Przed sesją określamy potrzeby partnera zastanawiamy się nad tym, co chcemy osiągnąć. Dobieramy: porę dnia, częstotliwość, temperaturę, miejsce, dbamy o zaspokojenie potrzeb i wygodne ubranie. Niezbędnym elementem sesji kontaktu jest obserwacja i refleksja nad tym co się dzieje. Pomocne jest nagrywanie sesji i rozmowy w grupach terapeutów/rodziców.

  Poniżej zamieszamy filmik z sesji terapii metodą Knill, którym na serwisie Youtube podzielił się Niepubliczny Ośrodek Rewalidaycjno – Wychowawczy z Jastrzębia Zdroju. Na filmiku widać bardzo wyraźnie, że dziewczynka jest pogodna i pozytywnie nastawiona do zajęć, jest zadowolona z siebie i wykonuje wiele z aktywności z własnej inicjatywy. Terapeutka ma świetny kontakt z podopieczną.

  Bądź świadomy własnego zachowania

  Według Knillów w kontakcie z osobami, które mają duże trudności w komunikowaniu się, szczególnie ważna jest świadomość własnego zachowania opiekuna.

  Głos

  Głos jest nie tylko narzędziem mowy, ale narzędziem do budowania kontaktu. Możemy zmieniać ton głosu, intonacje, szybkość mówienia, tembr głosu, stosować pauzy, mówić mniej lub więcej dla polepszenia kontaktu z drugą osobą.

  Mimika twarzy

  Poprzez dostosowanie własnej mimiki twarzy do możliwości dziecka – otwieramy drogę do koncentrowania na sobie uwagi dziecka i uczenia kontaktu wzrokowego. Niektóre dzieci wolą przesadne robienie min a inne lepiej uczą się, kiedy twarz opiekuna jest spokojna lub kiedy w ogóle nie patrzą na twarz. Jest to wynikiem różnic w odbieraniu świata przez zmysły np. nadwrażliwość wzrokowa powoduje, że patrzenie na twarz może być dla dziecka stresujące a niedowrażliwość, że zwraca uwagę tylko na bardzo wyraźne zmiany mimiki.

  Pozycja ciała i ruch

  Zarówno pozycja opiekuna jak i dziecka wywołuje pewne nastawienie np.

 • leżenie – najmniejsza aktywność,
 • pozycja stojąca – nastawienie na aktywność,
 • rytmiczne ruchy – uspokojenie,
 • ruchy nagłe i nieprzewidywalne – pobudzenie.
 • Ręce

  Ręce są źródłem komunikatów niewerbalnych. Podanie rąk w zależności od sposobu, może powodować poczucie bezpieczeństwa lub lęk i zmieszanie.

  Wykorzystać wszystkie możliwości do komunikacji

  Knillowie stwierdzili, że ważne jest świadome wykorzystanie wszystkich możliwych sposobów do komunikacji i pisali o tzw. komunikacji totalnej. Możliwość kontaktu tkwi nie tylko w mówieniu, ale też w opisanej powyżej komunikacji niewerbalnej – gestach i mimice, tonie głosu, dłoniach, pozycji ciała i ruchu.

  „Wyraźne (jasne) sygnały i potwierdzenie tego co zaszło (…) pomaga partnerowi dojrzeć do aktywnych i wzajemnych relacji z innymi i otoczeniem. Aby było to możliwe konieczne jest użycie podczas komunikacji wszystkich możliwości, które są w naszej dyspozycji. ”

  Czy stosujecie programy aktywności Knillów w pracy z dzieckiem? Obserwujecie korzyści z zastosowania metody?

  Źródła:

 • „Dotyk i komunikacja” Christopher Knill
 • „Programy Aktywności: Świadomość ciała, Kontakt i Komunikacja” Marianna i Christopher Knill
 • Podręcznik wprowadzający Epson Proper Method For Running Benchmark And Diagnostics Programs

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik wprowadzający Epson Proper Method For Running Benchmark And Diagnostics Programs

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik wprowadzający Epson Proper Method For Running Benchmark And Diagnostics Programs