Porady techniczne Fujitsu Lan Console

Porady techniczne Fujitsu Lan Console są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy szukają profesjonalnej pomocy technicznej dotyczącej sieci i konsoli języka LAN. Ta platforma oferuje użytkownikom szeroki zakres usług, w tym dostęp do bazy wiedzy, wsparcie w diagnostyce problemów, wsparcie w troubleshootingu i wiele innych. Użytkownicy mogą również skontaktować się z zespołem wsparcia technicznego Fujitsu, aby uzyskać szybką i profesjonalną pomoc. Porady techniczne Fujitsu Lan Console są idealnym narzędziem do tworzenia i administrowania sieciami klienckimi w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa.

Ostatnia aktualizacja: Porady techniczne Fujitsu Lan Console

Porady i wskazówki techniczne

Helpdesk Fujitsu Polska

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 17:00
Zgłoszenia dotyczące awarii sprzętu posiadającego gwarancję Collect & Return i Bring-In oraz zgłoszenia dotyczące wsparcia technicznego prosimy zgłaszać pod numer

Telefon: 0 801 300 100 – koszt jak za połączenie lokalne
Telefon: +48 22 177 84 08 – opłata według taryfy operatorae-mail: techsupport. com

Calldesk Fujitsu Polska

Godziny pracy: 24h przez 7 dni w tygodniu

Zgłoszenia awarii sprzętu klientów posiadających kontrakt serwisowy oraz posiadających sprzęt z gwarancją onsite z gwarantowanym czasem naprawy lub bez niego:

Telefon: +48 22 574 12 34 – opłata według taryfy operatora
Telefon: +48 500 332 264 – opłata według taryfy operatora
fax: +48 22 574 1235

e-mail: calldesk. com

Gwarancja realizowana w trybie onsite jest standardem m,. in. dla wszystkich produktów z rodziny:

 • Serwery Fujitsu PRIMERGY, PRIMEQUEST
 • Macierze, biblioteki, biblioteki VTL Fujitsu ETERNUS

Opis

Lan Kontroler to bardzo uniwersalne urządzenie pozwalające na podłączenie wielu różnych czujników i zdalny podgląd ich odczytów oraz zdalne sterowanie różnego rodzaju wyjściami. Możliwe jest też połączenie obu funkcji w automat jeśli → to wraz z kalendarzem kiedy → to.

Urządzenie udostępnia interfejs użytkownika w postaci strony internetowej. Na stronie są prezentowane odczyty różnego rodzaju czujników: temperatury, wilgotności, ciśnienia, napięcia, prądu. Pozwala też na konfigurację urządzenia, m. in. ustawienie zdarzeń oraz na kontrolowanie do 10 wyjść.Dzięki obsłudze wielu protokołów, możliwa jest obsługa ze smartfonów, gromadzenie i obserwacja wyników na serwerze a także współpraca z innymi systemami we/wy działającymi w oparciu o TCP/IP i Modbus.Funkcjonalność urządzenia została dokładniej przedstawiona poniżej oraz na podstronie podstawowe własności.
Tabela różnic dla wersji sprzętowych Lan Kontrolera v3/v3. 5.

Lista aktualnie obsługiwanych czujników i urządzeń

Podgląd na żywo

 • Widok demonstracyjny interfejsu webowego LK.
 • Panel Status działającego kontrolera Lan v3. 5 z odczytami czujników i możliwością sterowania wyjściami. (zaloguj się jako user/user).Podgląd z kamery na pracujący Lan Kontroler v3. 5 wspomniany powyżej. (zaloguj się jako tiny/tiny)Wykres danych z Lan Kontrolera na serwerze mqtt. pl. Panel Status działającego Lan Kontrolera v3. 5 z pomiarem pracy inwertera instalacji fotowoltaicznej. (zaloguj się jako user/user)

Nowoczesna elektronika

Wzmacniacze do pomiaru małych sygnałów – dzięki temu możliwy jest na przykład prosty i bezpieczny pomiar prądu AC. Dostępne są także wyjścia z modulacją PWM do sterowania na przykład jasnością oświetlenia lub prędkością silnika elektrycznego, a także sterowanie serwomechanizmów modelarskich. Dla ułatwienia montażu w odległych instalacjach płytka może być zasilana przez PoE. Aktualizowanie oprogramowania przez użytkownika jest teraz bardzo proste.

Rozszerzenia funkcjonalności

Bardzo bogate możliwości rozszerzeń – oprócz szyny 1-Wire do odczytu z czujników temperatur DS18B20 dostępny jest szeregowy port I2C, na tym samym złączu RJ12. Oznacza to możliwość podpięcia wielu czujników i innych urządzeń. Na przykład obsługiwane są czujniki temperatury/wilgotności AM2320 i BME280, wyświetlacz OLED 0. 96 cala, zegar czasu rzeczywistego lub czujnik pyłu SPS30. Do tej magistrali przygotowaliśmy również nową uniwersalną płytkę tB. Pozwala ona na jednoczesne podłaczenie 6 czujników DS18B20, wyświetlacza i czujnika I2C, np. BME280. W ofercie jest rozdzielacz 1-Wire z obsługą I2C i kompaktowa płytka przekaźników. Wszystkie te akcesoria są na podstawce z możliwością montażu na szynie DIN.

Poprzez port szeregowy możemy odczytywać, np. czujnik CO2- MH-Z16, MH-Z19, czujnik pyłu SDS011, a także korzystać z modułu GSM do wysyłania smsów.

Od wersji sprzętowej 3. 7 wprowadzone jest osobne podłączenie konwertera RS485 do transmisji MODBUS, który odczytuje 2-kierunkowe liczniki energii elektrycznej SDM120M (1 fazowy) i SDM72 (3 fazowy).

Wiele protokołów komunikacji

Lan Kontroler to urządzenie uniwersalne o otwartej architekturze komunikacji z innymi urządzeniami lub serwerami. Obsługiwane protokoły komunikacji, HTTP, SNMP i MQTT, zapewniają ogromne możliwości zdalnego odczytu lub kontroli wyjść nawet gdy urządzenie znajduje się za routerem.

Nowoczesna strona www

Interfejs użytkownika w postaci strony internetowaj został zbudowany od nowa z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi tak by usprawnić jego dzialanie oraz zlikwidowac uprzednio występujące problemy. Responsywna strona pozwala na wygodne korzystanie z niej z komputera stacjonarnego i z smartfona.Wprowadzono funkcję budowania strony użytkownika. Pozwala na wybór tylko pożądane pola (etykiety, odczyty, przyciski kontroli), z możliwością dowolnego rozmieszczenia ich na panelu z modyfikowalnym tłem (obraz użytkownika, przykładowo przedstawiający instalacje czujników). Dodatkowo rozróżniono dwa poziomy dostępu - użytkownika i administratora, które w połączeniu z edytowalnym panelem użytkownika pozwalają na spersonalizowanie kontrolera do własnych wymagań.

Watchdog

W nowej wersji nie mogło zabraknąć funkcji watchdog, która jest obecna od początku rozwijania urządzenia. Obecnie można monitorować do 6 urządzeń, przy czym do dyspozycji jest znacznie więcej opcji konfiguracyjnych.

Tablica zdarzeń

Urządzenie ma bardzo rozbudowaną funkcję programowania działania przy spełnieniu warunku na którymś z sensorów. Obecnie możemy sprawdzać warunki jednocześnie na dwóch wejściach i ustawić operator logiczny kiedy wyjście ma zostać wysterowane. Dostępne są wyjścia wirtualne, które mogą być wykorzystane do bardziej złożonych konfiguracji zdarzeń. Możemy wygodnie konfigurować i dodawać kolejne linie naszego programu.

Scheduler

Przydatny dla wielu zastosowań może być Scheduler, pozwalający włączyć/wyłączyć urządzenia o określonej porze lub na określony czas. Nowością w wersji 3 jest także wprowadzenie wirtualnego wyjścia EVENT. Możemy go użyć jako warunku w tablicy zdarzeń, prosto programując w ten sposób czas i okoliczności włączenia zdarzenia. Nowy wygląd Schedulera sprawia, że jest on prostszy w obsłudze, oferuje rozbudowane możliwości ustawiania nie tylko na dzień tygodnia ale i na konkretną datę.

Usługa mqtt. pl

Jest naszym autorskim rozwiązaniem dopełniającym funkcjonalność Lan Kontrolera v3, w oparciu o protokół MQTT.Dostęp jest darmowy dla niekomercyjnych użytkowników (do 5 urządzeń).

Usługa obecnie oferuje następujące funkcje:

 • Zbieranie danych z Lan Kontrolera oraz prezentowanie ich na wykresie lub tabeli, z możliwością eksportu danych.
 • Definiowanie reakcji na przychodzące dane z warunkami dotyczącymi wartości, czasu. Przy ich pomocy można sterować jednym urządzeniem w zależności od odczytów z innego urządzenia.
 • Definiowanie zadań do wykonania w wybrane dni tygodnia o określonych godzinach (mogą być powiązane z reakcjami).
 • Podgląd danych z obsługiwanych urządzeń i sterowanie nimi zdalnie za pomocą serwisu WWW lub aplikacji mobilnej.
 • Aplikacja mobilna

  Prosta aplikacja na telefon znacząco rozszerza możliwości użycia urządzeń Tinycontrol. W każdej chwili można sprawdzić odczyt czujnika lub przełączyć wyjście. Ikony wraz z edytowalnymi nazwami odczytów oraz przyciski dla wyjść z typowym dla Lan Kontrolera oznaczeniem stanu kolorami (zielony - włączony, czerwony - wyłączony) w przejrzysty sposób przedstawiają informacje z urządzenia.

  Porady techniczne Fujitsu Lan Console

  Bezpośredni link do pobrania Porady techniczne Fujitsu Lan Console

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Porady techniczne Fujitsu Lan Console