Standardowy podręcznik specyfikacji Emerson Unidrive M

Emerson Unidrive M jest standardowym podręcznikiem specyfikacji, który został stworzony z myślą o ułatwieniu zarządzania systemami napędowymi. Zawiera szczegółowe informacje na temat konfiguracji części, wymiarów, parametrów kontrolnych i okablowania, a także objaśnienia i wskazówki dotyczące instalacji i konserwacji. Dokumentacja zawiera również informacje na temat działania i serwisowania systemów napędowych, a także przykłady programowania. Podręcznik specyfikacji Emerson Unidrive M jest kompleksowym narzędziem umożliwiającym zarządzanie i eksploatację systemów napędowych, a przy tym jest łatwy w użyciu.

Ostatnia aktualizacja: Standardowy podręcznik specyfikacji Emerson Unidrive M

| Automaticon 2015Artykuły

Gama napędów Unidrive M firmy Emerson opracowanych na potrzeby automatyzacji produkcji zapewnia predefiniowane pakiety funkcji w celu optymalizacji sprawności i wydajności w szerokim spektrum zastosowań. Unidrive M to najbardziej kompletna seria wiodących urządzeń w swojej klasie - modele Unidrive M zapewniają najszerszy możliwy zakres funkcji i rozwiązań w zakresie sterowania silnikami o mocy 0, 25 kW do 2, 8 MW, czyli od 0, 33 do 4200 KM.

Seria Unidrive M obejmuje kilka modeli (od Unidrive M100 do Unidrive M800) o określonym za kresie właściwości, dzięki czemu można łatwo projektować szybsze i wydajniejsze systemy automatyki, wzbogacone o wiele dodatkowych funkcji, przy jednoczesnym krótszym czasie ich realizacji. Kluczowymi właściwościami falowników jest precyzyjna funkcjonalność - wybór spośród 7 modeli to optymalizacja czasu, prostota projektu i inwestycji.

Falowniki Unidrive M wyposażone są w IMA (Intelligent Machine Architecture) - programowalne urządzenie sterujące połączone ze sobą za pomocą standardowego protokołu Ethernet - IMA pozwala na wybór i łatwą integrację w projekcie maszyny, szybkie projektowanie maszyn dzięki wykorzystaniu standardu przemysłowego CODESYS do programowania wbudowanego w napęd sterownika ruchu oraz PLC.

Dzięki opracowanym przez firmę Emerson algorytmom do sterowania silnikami oraz najnowszej technologii mikroprocesorowej, napędy Unidrive M oferują najwyższą stabilność i najszerszy zakres odpowiedzi dynamicznej dla wszystkich typów silników przemysłowych. Umożliwia to maksymalizację wydajności maszyny w każdej aplikacji i dla każdego silnika, począwszy od standardowych indukcyjnych silników AC, serwo oraz synchronicznych z magnesami trwałymi Dyneo.

Zwiększona produktywność osiągana jest dzięki lepszej kontroli nad maszyną - wbudowany moduł Ethernetowy czasu rzeczywistego wraz z protokołem PTP zapewniają szybką i elastyczną komunikację oraz synchronizację. Dodatkowym atutem tego napędu jest łatwość użycia - intuicyjne klawisze panelu, narzędzia programowe i proste okablowanie oraz bezproblemowy transfer parametrów dla obecnych użytkowników Unidrive SP i Commander SK firmy Emerson.

Sieć inteligentnych urządzeń sterowniczych, czujników i serwomechanizmów połączonych za pomocą standardowego protokołu Ethernet umożliwia komunikację między napędami, modułami I/O, komputerami PC i innymi elementami automatyki w systemie. Dzięki wbudowanym funkcjom i możliwości montażu modułów opcjonalnych SI (System Integration) napęd Unidrive M zapewnia komunikację z wykorzystaniem wszystkich popularnych protokołów sieciowych takich jak: PROFIBUS, DeviceNet, CANopen i EtherCAT.

Moduły firmy Emerson są certyfikowane przez firmy zewnętrzne aby zapewnić pełną zgodność ze standardami oraz bezproblemową ich konfigurację i pracę. Funkcje bezpieczeństwa maszyn zwiększają ich produktywność jednocześnie chroniąc ludzi i sprzęt oraz pomagają spełnić wymagania SIL3 (Safety Integrity Level 3) - różne modele Unidrive M oferują inny poziom zintegrowanych funkcji bezpieczeństwa, redukując ilość zewnętrznych komponentów i koszty.

Seria napędów Unidrive M została zaprojektowana aby wydłużyć okres serwisowania produktów poprzednich generacji - umożliwia najłatwiejszy sposób modernizacji maszyn przez ich producentów, stosujących obecnie napędy Commander SK i Unidrive SP firmy Emerson (dawniej Control Techniques). Napędy Unidrive M 200 i M 400 to bezpośrednie ulepszone odpowiedniki dla Commandera SK, a Unidrive M701 jako wariant Unidrive M700 to ulepszona wersja napędu Unidrive SP.

Wszystkie warianty napędu Unidrive M700 umożliwiają wykorzystanie kart Smartcard, służących do kopiowania parametrów stosowanych w Unidrive SP, aby w prosty sposób zaimportować ich ustawienia. Dla tych napędów dostępny jest również moduł SI-Applications, umożliwiający wykorzystanie programów napisanych w środowisku SyPTPro. Falowniki Unidrive SP lub Commander SK mogą być bezproblemowo zastąpione przez Unidrive M poprzez wykorzystanie istniejących punktów mocowania i przy zastosowaniu specjalnych płyt przejściowych.

Napędy Unidrive M zostały zaprojektowane, aby zwiększyć sprawność energetyczną maszyn produkcyjnych. Urządzenie to powoduje niskie straty, sprawność sięga nawet do 98%. Falowniki wyposażone są w tryb czuwania o niskim poborze prądu - w niektórych aplikacjach napędy mogą się znajdować w trybie postoju przez długi czas - mając tryb czuwania falownik umożliwia osiągnięcie znacznych oszczędności z tytułu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

Dodatkowym atutem jest prosta konfiguracja napędów do zasilania ich ze wspólnej szyny DC, w celu wykorzystania w systemie energii powstałej w procesie hamowania, poprzez co obniża się zużycie energii elektrycznej i eliminuje zewnętrzne komponenty układu zasilania. Napęd Unidrive M oferuje metodę bezczujnikowego sterowania kompaktowymi i wysoce wydajnymi silnikami synchronicznymi z magnesami trwałymi Dyneo.

Informacje o Emerson Industrial Automation: Emerson Industrial Automation, spółka firmy Emerson, jest światowym dostawcą technologii umożliwiających klientom z różnych branż poprawę produktywności, wydajności pracy i jakości. Oferowane przez nas produkty obejmują alternatory, silniki i napędy elektryczne, urządzenia do dystrybucji energii i mechanicznego przenoszenia mocy, systemy automatyki płynów oraz systemy zgrzewania ultradźwiękowego. Firma Emerson jest właścicielem takich marek, jak Appleton, ASCO, Branson Ultrasonics, Browning, Control Techniques, Kop-Flex, Leroy-Somer, McGill, Morse, Numatics, O-Z/Gedney, Rollway, SealMaster i System Plast.

Emerson
www. com

Minimalizacja czasu przestoju w przypadku krytycznych zastosowań

 • Moduły o dużej mocy Unidrive M szczycą się wyjątkową jakością, gdyż stanowią owoc ponad 40 lat naszej wiedzy, doświadczenia i praktyki
 • Centra Automatyki Emerson są rozsiane we wszystkich rejonach świata, by oferować lokalnie konsultacje związane z projektami i udzielać szybkiej, specjalistycznej pomocy technicznej

Gwarancja niezawodności

 • Każdy moduł zasilania Unidrive M został dokładnie przetestowany w komorach klimatycznych, w których panują różne obciążenia i warunki termiczne.
 • Moduły PCB posiadają powłokę zabezpieczającą, która dodatkowo zwiększa odporność na trudne warunki środowiskowe.
 • Funkcje zapobiegające wyłączeniom podejmują inteligentne działania zamiast przerywania procesów o znaczeniu krytycznym
 • Funkcje alarmowe chronią większe instalacje
 • Inteligentne wentylatory o zmiennej prędkości zapewniają utrzymanie temperatury w określonych granicach
 • Duża tolerancja napięcia zasilania zapewnia płynną pracę w razie zmiennych parametrów zasilania
 • Łatwe tworzenie elastycznych systemów

 • Podejście modułowe do tworzenia systemów o wysokiej mocy zapewnia producentom maszyn elastyczność, a równocześnie pozwala im obniżyć stopień skomplikowania oferowanych rozwiązań
 • Moduły ze zintegrowanymi prostownikami i/lub dławikami można w prosty sposób łączyć w konfiguracji równoległej
 • Osobne moduły falowników i prostowników (D, RECT.. A i RECT.. T) można łączyć równolegle we wspólne konfiguracje szyn DC i modułów przetwarzających
 • Elastyczny i łatwy projekt systemu

 • Moduły Unidrive M o dużej mocy zostały zaprojektowane w taki sposób, by mieściły się w standardowych szafkach rozdzielczych o głębokości 600 mm i szerokości 400 mm (23, 6 x 15, 7 cala)
 • Bez trudu można uzyskać konfiguracje z wejściami 6-, 12-, 18- i 24-impulsowymi i technologią Active Front End
 • Zasilanie zintegrowanego wentylatora chłodzącego oznacza, że system nie wymaga dodatkowego zasilania
 • Wartości znamionowe prądu wyjściowego zostały podwyższone, by zmniejszyć liczbę modułów w każdym systemie
 • Wspólny interfejs sterowania zapewnia spójną metodę programowania i zestaw funkcji dla całej gamy napędów Unidrive M
 • Tworzenie kompaktowych, łatwych w konserwacji systemów

 • Wymiary ogólne systemu oraz jego powierzchnia utrzymane zostały na minimalnym poziomie
 • Poręczne niewielkie i lekkie moduły umożliwiają szybką i łatwą konserwację
 • Mniejszy zapas części zamiennych

  Podejście modułowe, na którym opierają się napędy Unidrive M, daje klientom możliwość standaryzacji posiadanych rozwiązań, co przekłada się na minimalizację zapasu części zamiennych, gdyż do serwisowania różnych systemów można użyć jednej wspólnej części zamiennej. W miejscowych centrach dystrybucji, rozmieszczonych w dogodnych miejscach na całym świecie, dostępne są duże ilości standardowych modułów, co oznacza, że klienci mogą zawsze liczyć na szybką dostawę.

  Bezbolesna modernizacja systemów modułowych Unidrive SP

  Przejście z systemów modułowych Unidrive SP na systemy Unidrive M jest szybkie i łatwe:

 • Dostępne są narzędzia do przenoszenia parametrów, takie jak M Connect i Smartcard
 • SyptPro jest w stanie przekompilować programy SM-Applications dla SI Applications i połączyć się z istniejącymi sieciami CTNet
 • Identyczna szerokość i głębokość w połączeniu z zestawami do modernizacji oznaczają, iż moduły Unidrive M można łatwo wmontować na miejscu modułów SP przy użyciu istniejących elementów montażowych.
 • Bezpieczeństwo w środowisku pracy i zgodność z normami elektrycznymi

 • Produkty z certyfikatem UL
 • Odporność elektromagnetyczna zgodna z normą EN 61800-3 i EN 61000-6-2
 • Emisja elektromagnetyczna zgodnie z normą EN 61800-3:
 • Wbudowany filtr EMC kategorii C3
 • Opcjonalny zewnętrzny filtr EMC kategorii C2, w zależności od mocy znamionowej
 • Zgodność z normą EN 61000-3-12 z zewnętrznym dławikiem linii
 • Tworzenie wysokowydajnych rozwiązań

 • Częstotliwości przełączania sięgające 16 kHz w systemach o mocy nieprzekraczającej 160 kW (250 KM) oraz 8 kHz w systemach o mocy do 250 kW (400 KM) umożliwiają napędowi Unidrive M osiąganie precyzyjnego momentu obrotowego
 • Model o wysokiej dokładności termicznej zapewnia:
 • Wysoką odporność na przeciążenia - 150% Heavy Duty
 • Niezwykle niską potrzebę obniżania mocy w zastosowaniach wymagających wysokiego momentu obrotowego przy niskich prędkościach Inteligentne zarządzanie temperaturą urządzenia zasilającego oznacza możliwość zamawiania mniejszych i tańszych systemów, jak również wydłużenie żywotności produktów
 • Konfiguracja dynamiczna Active Frond End zapewnia:
 • Liniowość precyzyjnego momentu obrotowego we wszystkich kwadrantach
 • Działanie w oparciu o korekcyjny współczynnik mocy (opóźnianie, równoważenie lub wyprzedzanie) w celu zapewnienia wysokiej jakości mocy
 • Ograniczenie wyższych harmonicznych
 • Oprogrmowanie do przemiennik częstotliwości Apator AMD-E, AMD-C, AMD-CP

  Oprogramowanie do parametryzacji przemiennika - VFD SOFT ver. 1. 46 [ENG] 

  Oprogramowanie do wbudowanego sterownika PLC - WPL SOFT [ENG]

  Oprogramowanie do wyświetlacza LCD panelu sterującego przemiennika -TP EDITOR ver. 40. 1 [ENG]

  Oprogramowanie do przemiennik częstotliwości Unidrive M Control Techniques Nidec

  Connect 2. 2 [program do konfiguracji parametrów]

  Machine Control Studio V01. 09. 04 (oprogramowanie do wewnętrznego sterownika PLC oraz karty Mci200, MCi210 aplikacja latająca piła, krzywka elektroniczna CAM, wirujący nóż jezyk Codesys) 

  CTUSB Comms Cable Driver [ENG] (drivery do kabla USB)

  CT Scope V02. 00 [ENG] (ośmiokanałowy oscyloskop)

  SyPTPro Demo [ENG] (oprogramowanie do sterownika PLC karty SI Application Plus aplikacja latjąca piła, krzywka elektroniczna CAM, wirujący nóż - wersja demo tylko podgląd programu PLC bez możliwości edycji)

  Oprogramowanie do przemiennik częstotliwości Unidrive SP Control Techniques Emerson

  CTSoft V1. 3 [ENG] (parametryzacja przemiennika)

  Power_Tools_Pro_V_6_6 (oprogramowanie do konifuracji modułu SM Easy Motion - flying shear, rotary knife)

  SyPTPro Demo [ENG] (oprogramowanie do sterownika PLC karty SM Application/ SM Applications Plus/ SM Application Lite - aplikacja latająca piła, krzywka elektroniczna CAM, wirujący nóż - wersja demo tylko podgląd programu PLC bez możliwości edycji) 

  SyPTLite [ENG] (oprogramowanie do wewnętrznego sterownika falownika Unidrive SP lub karty SM Applications/SM Applications Plus/SM Applications Lite)

  Oprogramowanie do przemiennik częstotliwości Commander SK Control Techniques Emerson

  SyPTLite [ENG] (oprogramowanie do wewnętrznego sterownika falownika lub karty SM Applications/SM Applications Plus/SM Applications Lite)

  Oprogramowanie do przemiennik częstotliwości Commander SE Control Techniques (wycofany z produkcji 2003r)

  SE Soft V1_3_1 [ENG] (tylko windows XP) (parametryzacja przemiennika)

  Oprogramowanie do przemiennik częstotliwości Unidrive Classic Control Techniques (wycofany z produkcji 2003r)

  Unisoft V3_3_3 [ENG] (tylko Windows XP) (paremetryzacja przemiennika za pomocą karty UD71)

  SyPTPro Demo [ENG] (oprogramowanie do sterownika PLC karty UD70, UD73, UD75 aplikacja latająca piła, krzywka elektroniczna CAM, wirujący nóż - wersja demo tylko podgląd programu PLC bez możliwości edycji)

  Oprogramowanie do serwokontroler DigitaxST Control Techniques Emerson

  Power_Tools_Pro_V_6_6 (oprogramowanie do konifuracji modułu SM Easy Motion - flying shear, rotary knife)

  SyPTPro Demo [ENG] (oprogramowanie do sterownika PLC karty SM Application/ SM Applications Plus/ SM Application Lite - wersja demo tylko podgląd programu PLC bez możliwości edycji aplikacja latająca piła, krzywka elektroniczna CAM, wirujący nóż)  

  Oprogramowanie do przekształtnik tyrystorowy Mentor MP

  SyPTPro Demo [ENG] (oprogramowanie do sterownika PLC karty SM Application/ SM Applications Plus/ SM Application Lite - wersja demo tylko podgląd programu PLC bez możliwości edycji aplikacja latająca piła, krzywka elektroniczna CAM, wirujący nóż) 

  SyPTLite [ENG] (oprogramowanie do wewnętrznego sterownika przekształtnika Mentor MP lub karty SM Applications/SM Applications Plus/SM Applications Lite)

  Oprogramowanie do przekształtnik tyrystorowy Mentor II (wycofany z produkcji w 2003r)

  Mentor SOFT V 2_2_4 [ENG] (tylko Windows XP) (parametryzacja przekształtnika)

  Mentor Soft V2_2_4 [POL] (parametryzacja przekształtnika)

  SyPTPro Demo [ENG] (oprogramowanie do sterownika PLC do karty MD 29/MD29AN - aplikacja latjąca piła, krzywka elektroniczna CAM, wirujący nóż - wersja demo tylko podgląd programu PLC bez możliwości edycji) 

  Oprogramowanie do graficzny panel operatorski HMI CTIU Control Techniques

  CBREZZE_V_7_25 [ENG] - oprogramowanie do paneli opertatroski CTIU 

  Napędy serwo ASD-A-A2 - DELTA ELECTRONIC 

  ASDA Soft [ENG]

  Sterowniki programowalne PLC - Delta Electronic

  DCISoft V1. 12 [ENG]

  Delta Modbus DLL Library [ENG]

  PMSoft V2. 10 [ENG]

  CANopen Builder V5. 00 [ENG]

  ISPSoft V2. 05 [ENG]

  Delta OPC V1. pl/do-pobrania/uploads/Oprogramowania/NetView%20Builder%202. zip" target="_blank">NetView Builder V2. 0 [ENG]

  COMMGR V1. 04 [ENG]

  DVP-SE USB Driver [ENG]

  DVP-SX2 Driver [ENG]

  WPLSoft V2. 38 [ENG]

  LCSoft V1. pl/do-pobrania/uploads/Oprogramowania/RTU-EN01%20EDS%20file-For%20Web. zip" target="_blank">Right-side module EDS file (S-type) [ENG]

  Delta Smart VIEWer V1. 02 [ENG]

   SYCON. net V1. 35 [ENG]

  Panele operatorskie HMI 

  DOPSoft V2. pl/do-pobrania/uploads/Oprogramowania/DOPSoft%202. 04%20Build%20APR_22_2015. zip" target="_blank">DOPsoft 2. pl/do-pobrania/uploads/Oprogramowania/ScreenEditor_1_05_86%20Build%20SEP_16_2010. zip" target="_blank">ScreenEditor V1. 86 [ENG] - DOP-A - archiwum 

  Panele tekstowe: 

  TPEditor V1. 87 [ENG]

  Przekaźnik PSN: 

  Przekaźnik statyczny nadprądowy PSN M5 230 

  Standardowy podręcznik specyfikacji Emerson Unidrive M

  Bezpośredni link do pobrania Standardowy podręcznik specyfikacji Emerson Unidrive M

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Standardowy podręcznik specyfikacji Emerson Unidrive M